Česko se po velkém úspěchu zúčastní Eurovize 2019

Písňové soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu se příští rok zúčastní 42 zemí včetně České republiky. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Evropská vysílací unie (EBU). Ze soutěže se z finančních důvodů odhlásilo Bulharsko, oznámila bulharská televize.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Eurovision Song Contest

Bez ohledu na výzvy k bojkotu příštího ročníku Eurovize například ze strany palestinských organizací a některých umělců bude účast hojná. "42 zemí se v Tel Avivu na Eurovision Song Contest 2019 odváží snít," sdělila dnes EBU na twitteru.

"Heslem příští soutěže Eurovize, která se uskuteční od 14. do 18. května v telavivském kongresovém centru, je právě "Dare to Dream" (Odvážit se snít).

Izrael je pořadatelskou zemí soutěže díky vítězství jeho zpěvačky Netty v letošním květnovém finále konaném v Portugalsku. Tel Aviv očekává na Eurovizi kolem 20.000 návštěvníků. V pobřežním městě výrazně vzrostly ceny hotelových pokojů v období kolem konání soutěže.

Původně izraelská vláda trvala na tom, aby se akce konala v Jeruzalémě, od svého požadavku ale později upustila v důsledku nevole způsobené přesunem americké ambasády do Jeruzaléma a ze strachu z bojkotu události.

Většinou se soutěž Eurovize koná v hlavních městech zemí, které soutěž pořádají. Status Jeruzaléma je ale z pohledu značné části mezinárodního společenství sporný. Izraelská vláda sice považuje Jeruzalém za nedělitelné hlavního město židovského státu, ale Palestinci chtějí jako svou metropoli převážně arabsky mluvící východní část města, kterou Izrael obsadil v roce 1967 a později anektoval. Vzhledem k této nedořešené otázce se drtivá většina ambasád nachází v Tel Avivu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kapela Dunaj po 20 letech? V Praze vystoupí obnovená brněnská formace

18.01.2019 01:13 V pražském Paláci Akropolis dnes vystoupí brněnská rocková skupina Dunaj, která se loni dala…

JazzFestBrno: Přijede kromě McLaughlina a Reevese také Stanley Clarke,…

18.01.2019 01:02 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno anoncoval pětici hlavních hvězd ročníku 2019 už loni v…

Skupina The Killers zveřejnila klip k protitrumpovské písni, režíroval ho…

16.01.2019 08:46 Americká rocková skupina The Killers zveřejnila nový klip ke své písni Land of The Free (Země…

Světový DJ číslo jedna: Tiësto slaví kulatiny, proslavily ho party na…

16.01.2019 08:31 Nizozemská legenda taneční hudby, dýdžej Tiësto, který 17. ledna oslaví padesátiny, dokáže svižnými…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama