Česko se po velkém úspěchu zúčastní Eurovize 2019

Písňové soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu se příští rok zúčastní 42 zemí včetně České republiky. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Evropská vysílací unie (EBU). Ze soutěže se z finančních důvodů odhlásilo Bulharsko, oznámila bulharská televize.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Eurovision Song Contest

Bez ohledu na výzvy k bojkotu příštího ročníku Eurovize například ze strany palestinských organizací a některých umělců bude účast hojná. "42 zemí se v Tel Avivu na Eurovision Song Contest 2019 odváží snít," sdělila dnes EBU na twitteru.

"Heslem příští soutěže Eurovize, která se uskuteční od 14. do 18. května v telavivském kongresovém centru, je právě "Dare to Dream" (Odvážit se snít).

Izrael je pořadatelskou zemí soutěže díky vítězství jeho zpěvačky Netty v letošním květnovém finále konaném v Portugalsku. Tel Aviv očekává na Eurovizi kolem 20.000 návštěvníků. V pobřežním městě výrazně vzrostly ceny hotelových pokojů v období kolem konání soutěže.

Původně izraelská vláda trvala na tom, aby se akce konala v Jeruzalémě, od svého požadavku ale později upustila v důsledku nevole způsobené přesunem americké ambasády do Jeruzaléma a ze strachu z bojkotu události.

Většinou se soutěž Eurovize koná v hlavních městech zemí, které soutěž pořádají. Status Jeruzaléma je ale z pohledu značné části mezinárodního společenství sporný. Izraelská vláda sice považuje Jeruzalém za nedělitelné hlavního město židovského státu, ale Palestinci chtějí jako svou metropoli převážně arabsky mluvící východní část města, kterou Izrael obsadil v roce 1967 a později anektoval. Vzhledem k této nedořešené otázce se drtivá většina ambasád nachází v Tel Avivu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legendární saxofonista Parker představí v Plzni své nové album

12.11.2018 22:07 Světová legenda funku, americký saxofonista Maceo Parker skoro přesně před čtyřmi lety roztančil…

Zemřel skladatel Francis Lai, proslavila ho melodie k Love Story

08.11.2018 16:36 Ve věku 86 let ve středu zemřel francouzský skladatel filmové hudby Francis Lai. Oznámilo to dnes…

JazzFestBrno oslaví plnoletost čtyřmi premiérami a jedním návratem.…

07.11.2018 15:52 Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno zveřejnil první jména z programu 18. ročníku, který se…

Twin Peaks neskončí nikdy? Tvůrci kultovního seriálu vydají nové album

06.11.2018 19:34 Kultovní seriál byl natočen v roce 1990 oscarovým režisérem Davidem Lynchem (Modrý samet,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama