Česko se po velkém úspěchu zúčastní Eurovize 2019

Písňové soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu se příští rok zúčastní 42 zemí včetně České republiky. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Evropská vysílací unie (EBU). Ze soutěže se z finančních důvodů odhlásilo Bulharsko, oznámila bulharská televize.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Eurovision Song Contest

Bez ohledu na výzvy k bojkotu příštího ročníku Eurovize například ze strany palestinských organizací a některých umělců bude účast hojná. "42 zemí se v Tel Avivu na Eurovision Song Contest 2019 odváží snít," sdělila dnes EBU na twitteru.

"Heslem příští soutěže Eurovize, která se uskuteční od 14. do 18. května v telavivském kongresovém centru, je právě "Dare to Dream" (Odvážit se snít).

Izrael je pořadatelskou zemí soutěže díky vítězství jeho zpěvačky Netty v letošním květnovém finále konaném v Portugalsku. Tel Aviv očekává na Eurovizi kolem 20.000 návštěvníků. V pobřežním městě výrazně vzrostly ceny hotelových pokojů v období kolem konání soutěže.

Původně izraelská vláda trvala na tom, aby se akce konala v Jeruzalémě, od svého požadavku ale později upustila v důsledku nevole způsobené přesunem americké ambasády do Jeruzaléma a ze strachu z bojkotu události.

Většinou se soutěž Eurovize koná v hlavních městech zemí, které soutěž pořádají. Status Jeruzaléma je ale z pohledu značné části mezinárodního společenství sporný. Izraelská vláda sice považuje Jeruzalém za nedělitelné hlavního město židovského státu, ale Palestinci chtějí jako svou metropoli převážně arabsky mluvící východní část města, kterou Izrael obsadil v roce 1967 a později anektoval. Vzhledem k této nedořešené otázce se drtivá většina ambasád nachází v Tel Avivu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Carlos Santana je fascinován africkou hudbou, představil píseň z nového…

20.03.2019 07:42 Mexický kytarista Carlos Santana představil v pondělí první píseň ze svého nového alba Africa…

Zemřel herec a zpěvák Robert Hlavatý (†50), muzikálový kolega Lucie…

19.03.2019 22:20 Aktualizováno V úterý zemřel český  muzikálový herec a hudebník Robert Hlavatý: bylo mu 50 let. O smrti…

Zemřel Dick Dale. Průkopník surf rocku se stal slavným i díky Pulp Fiction

18.03.2019 13:50 Ve věku 81 let zemřel o víkendu průkopník kalifornského rockového žánru surf rock Dick Dale. Jeho…

Zpěvačka Věra Bílá bude pohřbena v Rokycanech, Romové uspořádají koncert

13.03.2019 14:04 Pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která zemřela v úterý v plzeňské fakultní nemocnici ve věku 64…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama