OBRAZEM: Richard Bona uzavřel letošní JazzFest. Brněnské Sono je prý jeden z nejlepších sálu, kde hrál

Brno - Kamerunský basový kouzelník Richard Bona loni se svým projektem Mandekan Cubano nadchnul publikum ve vyprodaném Janáčkově divadle. Po necelých dvou letech se vrací do moravské metropole, aby zde ukázal jednu ze svých dalších hudebních tváří. Ve vyprodaném brněnském Sono Centru tentokrát zahrál se svou domovskou kapelou Richard Bona Group.

Přidejte svůj názor

JazzFestBrno 2018 - Richard Boha a jeho kapela
doporučujeme

V neděli 25. listopadu patřila brněnská hudební mekka jazzovému muzikantovi Richard Bona. Kamerunský hudebník přijel do Brna spolu se svou kapelou, kterou představil již na začátku koncertu. Po úspěšném vystoupení v Janáčkově divadle, se Bona vrátil, aby Brnu nabídl další ochutnávku ze své tvorby.

img-responsive

Richard Bona — baskytara, zpěv, Ludwig Afonso — bicí, Osmany Paredes — klavír, klávesy, Ciro Manna — kytara, Dennis Hernandez — trubka | foto: INCORP images

 Hudebník si prý Brno oblíbil, ale nejvíce ho zaujalo brněnské Sono Centrum. „Jeden z nejlepších sálu, kde jsem kdy hrával,“ komentoval Richard Bona. Se svými geniálními architekturními proporcemi Sono má téměř dokonalý akustický potenciál, proto není divu, že si toho všiml i hudebník. 

img-responsive

Richard Bona Group na koncertě v brněnském Sono Centru | foto: INCORP images

Koncert začal třemi rychle po sobě jdoucími skladbami, které Bona zpíval ve svém rodném jazyce. Zvuk jeho kapely je stejně nenapodobitelný jako Bonovo frázování a energická baskytarová ekvilibristika. Bonův otec byl zpěvák a perkusionista, jeho matka zpěvačka – Richard Bona se s hudbou setkávala už od raného dětství.

img-responsive

Richard Boha | foto: INCORP images

 Po hudebním úvodu následovalo představení kapely, jejíž součástí jsou hudebníci z celého světa – kytarista z Itálie, klávesák a bubeník z Francie a trumpetista z Kuby. Bona neustále promlouval k divákům a nešetřil svou dobrou náladou. Bona se mimo jiné zeptal na správnou výslovnost hostitelského města, název Brno mu přišel velmi melodický. „Br-r-rrrno,“ vtipkoval Bona. 

img-responsive

| foto: INCORP images

Po žhavém úvodu se kapela pustila do hudby. Zazněl bonův hit Please Don’t Stop, dále baladická Dreamland nebo skladba inspirovaná indií Shiva Mantra. Finálním bodem vystoupení se stalo tančení vestoje, ke kterému diváky vyzval sám lídr kapely.

img-responsive

JazzFestBrno | foto: INCORP images

Richard Bona slavnostně uzavřel letošní sedmnáctý ročník JazzFestu. Na další koncerty se diváci mohou těšit v polovině března.

img-responsive

Richard Bona uzavřel letošní ročník JazzFestu Brno. Na další koncert se můžete těšit až v březnu | foto: INCORP images

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel skladatel Martin Böttcher, autor proslulých melodií z filmů o…

22.04.2019 13:36 Ve věku 91 let zemřel skladatel filmové hudby Martin Böttcher, sdělila dnes agentuře DPA jeho dcera…

Tomáš Klus se dal dohromady s Janáčkovou filharmonií, chystají desku i…

21.04.2019 12:36 Zpěvák Tomáš Klus chystá desku a víc než deset podzimních koncertů s Janáčkovou filharmonií Ostrava…

V Paříži začal koncert za obnovu Notre-Dame, orchestr řídí český dirigent

20.04.2019 21:26 Ve dvoraně pařížské Invalidovny dnes ve 21:00 začal koncert za obnovu katedrály Notre-Dame, kterou…

Ledecký drsně sepsul církev: Parchanti mění víru v ideologii. A ty…

19.04.2019 22:52 Aktualizováno Janek Ledecký, známý hudební skladatel a zpěvák, zkritizoval církve. V roce 2012 inicioval petici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama