Vivaldianno dobyl svět, teď se vrací do Čech

Mrazivý, podmanivý příběh o ztrátách a nadějích geniálního skladatele barokní hudby Antonia Vivaldiho opět míří na česká pódia. Tentokrát doplněn o geniálního vypravěče Pierce Brosnana.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

Na scénu se opět vrací unikátní mezinárodní 3D koncert s dechberoucím příběhem barokního génia Antonia Vivaldiho. Tentokrát s novou verzí nesoucí název Reloaded. Přídomek si jeho tvůrci vypůjčili z legendárního Matrixu.

 „Půjčili jsme si název z druhého Matrixu, protože chceme akcentovat moderní technologie a Vivaldiho příběh vyprávět obrazem více současnou a stravitelnou formou“ doplňuje Michal Dvořák, autor, „duchovní otec“, projektu Vivaldianno, producent, skladatel, textař, autor filmové a scénické hudby, hráč na klávesové nástroje a jeden ze zakládajících členů skupiny Lucie.

Co tedy přinese nové Vivaldianno a kam až se jeho sláva dostala?

Tato velkoplošná projekce, která používá nejnovější technologie se premiérově představí nejdříve 10. dubna v Bratislavě v Incheba Aréně. O dva dny později bude k vidění v Brně a první květnový den se představí v Praze v O2 Aréně. Závěrečná show bude patřit severní Moravě, městu Třinec, kde bude uvedena ve Werk Aréně. Třinecký koncert bude navíc obohacen o komorní smyčcový orchestr složený z hráčů Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Poté Vivaldianno Reloaded opustí „české luhy a háje“ a vyrazí do světa. Je až fascinující, že tvůrci plánují více než padesát koncertů na všech kontinentech!

A proč ne? Má totiž světový formát se vším všudy: hlavním vypravěčem celé show je nově irský herec Pierce Brosnan, známý jako jeden z výrazných představitelů Jamese Bonda.

Projekt Vivaldianno Reloaded je díky práce studia NMDS Pictures doslova povýšeno až k neskutečné podívané, která by měla doslova hypnotizovat diváka.

Kompletně jsme přepracovali vizuální část show, která ovlivní i light design scény, nově doplněnou o lasery. Soustředíme se na zrcadlení krásy baroka, Benátek, vizualizujeme hudbu a dáváme prostor pro divákovu imaginaci. Aplikujeme nástroje pro modelování ve virtuální realitě, posilujeme technologie pro 3D efekt projekcí nebo mapujeme živé hudebníky do obrazu. Máme se na co těšit, bude to hluboký zážitek,“ říká za NMDS Pictures Martin Kermes.

Toto spojení barokní hudby s art-rockovým zvukem, moderního tance, neskutečné vizualizace doplněné podmanivým hlasem vypravěče světového jména si opět najde své diváky. Dosud jej vidělo více jak 130 tisíc!

 „Za tu dobu prokázal projekt svou životaschopnost na všech kontinentech a v odlišných kulturách. Barokní hudba v rockovém pojetí na pozadí nejnovějších technologií fascinuje po celém světě a přirozeně představuje nejen mladým posluchačům klasickou hudbu v moderní nadčasové podobě. Původní příběh jsme výtvarným pojetím a nejmodernějšími technologiemi posunuli o level výš a já se nemůžu dočkat reakcí domácího publika,” říká Michal Dvořák.

Přinést audiovizuální zážitek a příběh génia barokní hudby Antonia Vivaldiho do současnosti a přiblížit jej i mladým lidem je ojedinělé a zaslouží jistě pochvalu.

Snažíme se emoce v původních skladbách jen umocňovat současnými hudebními nástroji. Neklademe si za cíl Vivaldiho nějak vylepšovat“ dále upozorňuje Michal Dvořák.

Za libretem stojí Tomáš Belko - textař, dramaturg, ale i saxofonista, otec hudebníka Matěje Belka, který v současnosti doprovází na klávesy Davida Kollera na jeho Acoustic Tour.

Za zmínku dále stojí fakt, že záznam z této ojedinělé audiovizuální výpravy do 18. století nyní krátí dlouhé lety cestujícím na palubách aerolinek Emirates.

A také to, že se tvůrcům podařilo uzavřít kontrakt na dalších osmnáct koncertů v Jižní Americe.

Udržuje nás to v naději, že to je projekt, do kterého má smysl investovat další peníze a energii. Protože vytvořit něco trvalého jako třeba Cirque du Soleil trvá deset, dvacet let. A my jsme na začátku,“ říká Dvořák.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela Marie Fredrikssonová (†61), zpěvačka skupiny Roxette

10.12.2019 22:03 Aktualizováno Ve věku 61 let zemřela v pondělí zpěvačka Marie Fredrikssonová, která společně s Perem Gesslem…

Žebříček videí YouTube ovládli čeští interpreti, kraluje Karel Gott

05.12.2019 11:20 Šest z deseti nejúspěšnějších hudebních videí roku 2019 na lokální verzi serveru YouTube je z české…

Miro Žbirka rozparádil O2 arenu. Jako bubeník se předvedl fotbalista Petr…

04.12.2019 07:21 Na koncertu v zaplněné pražské O2 areně v úterý Miro Žbirka s mnoha hosty oslavil 40 let na scéně.…

Rána pro fanoušky, Madonna zrušila koncerty. Co se stalo?

29.11.2019 08:20 Jedenašedesátiletá královna popu Madonna zrušila tři koncerty v rámci turné Madame X kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama