Jednu z cen Grammy dostal posmrtně zpěvák Chris Cornell

Cenu Grammy za nejlepší rockový výkon získal dnes posmrtně zpěvák Chris Cornell, vokalista skupin Soundgarden a Audioslave. Nejlepším rockovým albem se stala deska From the Fires americké kapely, která si říká Greta Van Fleet a která je nominována i v kategorii Objev roku.

Přidejte svůj názor

Chris Cornell
doporučujeme

Cenu Grammy za nejlepší album alternativní hudby dostal od americké hudební akademie hudebník Beck. Nejvíce pozlacených gramofonků si může z letošního 61. ročníku Grammy dnes odnést kalifornský rapper Kendrick Lamar, který je nominovaný v osmi kategoriích.

Cenu za nejlepší rockový výkon převzali za Cornella, který spáchal sebevraždu v roce 2017 ve věku 52 let, dcera Toni a syn Christopher. Hudební akademie ocenila Cornella za píseň When Bad Does Good z alba vydaného loni. I v předchozím ročníku nejprestižnějších hudebních cen dostal Grammy v této kategorii interpret posmrtně, stal se jím před rokem kanadský zpěvák Leonard Cohen, který zemřel v listopadu 2016.

Americká hudební akademie už oznámila ceny v řadě kategorií. Například cenu za nejlepší album alternativní hudby dostal osmačtyřicetiletý zpěvák, textař a multiinstrumentalista Beck, který bodoval s deskou Colors.

Svou první Grammy získala letos pětadvacetiletá americká zpěvačka Ariana Grandeová, když zvítězila v kategorii nejlepší popové vokální album za svou čtvrtou studiovou desku Sweetener.

Dvaatřicetiletá zpěvačka Lady Gaga, která má letos pět nominací, už dvě z nich proměnila a na kontě má tak už osm cen Grammy. Jako spoluatorka písně Shallow z filmu Zrodila se hvězda, která je nominována i na Oscara a za niž už letos dostala Zlatý glóbus, získala Lady Gaga nyní Grammy v kategorii nejlepší píseň pro vizuální média. Bodovala také v kategorii nejlepší popový sólový výkon s písní Joanne (Where Do You Think You're Goin'?). Jen několik hodin před dnešním ceremoniálem získal film Zrodila se hvězda cenu BAFTA za nejlepší hudbu.

Mezi vítězi Grammy je letos opět i bývalý prezident Jimmy Carter (94), který dostal už potřetí cenu v kategorii nejlepší mluvené slovo, tentokrát za audioverzi své knihy Faith — A Journey for All (Víra - Cesta pro všechny).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Voxel vyměnil kytaru za mandolínu. Natočil třetí album, s novou kapelou…

20.11.2019 12:07 Zpěvák Voxel vyměnil kytaru za mandolínu, odložil looper a sestavil kapelu Voxel & Spol., se kterou…

Jazzový Vilém Spilka Quartet na novém albu čeká na Toma

19.11.2019 15:27 Po úspěchu alba Podvod, které zpracovává táborákové evergreeny Honzy Nedvěda, vydává jazzová…

Sametový koncert: Jitka Hosprová a hosté významného koncertu za svobodu

18.11.2019 14:24 Sametová revoluce 1989? Koncert přední české violistky Jitky Hosprové, který nese název "Sametový…

Výjimečný koncert. Marta Kubišová zaplnila Lucernu, šlo o její poslední…

16.11.2019 20:50 Zpěvem hymny bývalého Československa dnes Marta Kubišová zakončila ve zcela zaplněné pražské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama