V Praze poprvé koncertoval Shakin‘ Stevens, roztančil milovníky rokenrolu

Milovníky rokenrolu, ale také klasického rocku a blues dnes potěšil na svém prvním vystoupení v Česku zpěvák Shakin‘ Stevens. Sedmdesátiletý rodák z Cardiffu v pražském Foru Karlín za doprovodu sedmičlenné skupiny a dvou sboristek představil zásadní hity své dlouholeté kariéry, včetně skladby You Drive Me Crazy. Tu zná tuzemské publikum v podání Stanislava Hložka a Petra Kotvalda pod názvem Krejčí. Došlo i na převzaté skladby Stevensových oblíbenců, jakým je například Chuck Berry.

Přidejte svůj názor

Shakin‘ Stevens
doporučujeme

Před ne zcela zaplněným sálem zahájil Shakin‘ Stevens vystoupení skladbou How Could It Be Like That z alba Now Listen z roku 2006. Obecenstvo, v němž byli hudební příznivci různých generací, ožilo při třetí skladbě Give Me Your Heart Tonight, a když zazněla píseň Got My Mind Set on You známá z repertoáru George Harrisona, zvedli se první lidé k tanci.

zdroj: YouTube

"V rámci příprav na turné jsem procházel katalog písní své sólové kariéry, který obsahuje nejrůznější hudební styly - od country přes klasický rock až po blues. Bylo potěšením znovu objevit "perly" z mého repertoáru, které jsou u publika velmi oblíbené," vzkázal před koncertem umělec, vlastním jménem Michael Barratt, který se na turné vydal po osmi letech.

Velšský hudebník vedle svých skladeb zahrál na příklad hity Don't Lie to Me a It's My Own Business od Chucka Berryho nebo známou skladbu Have You Ever Seen the Rain? od Creedence Clearwater Revival.

Roztančenou náladu vystřídal vážný tón bluesově laděné písně Suffer Little Children doprovázené depresivně působící projekcí. Poté se však Shakin‘ Stevens vrátil k zábavnější a taneční produkci písněmi Cry Just a Little Bit nebo You Never Talked About Me.

Shakin‘ Stevens profesionální kariéru zahájil v roce 1968 jako člen kapely Shakin' Stevens and the Sunsets. Ta svou činnost ukončila v roce 1977 a následujícího roku vydal Shakin' Stevens své první sólové album. S 33 hitovými singly patří mezi nejvýznamnější britské hudebníky. Jeho skladby obsadily přední příčky nejedné světové hitparády, kam se vrátil i svým zatím poslední albem Echoes Of our Times z roku 2016. Album bylo inspirováno jeho pátráním po historii rodiny a příběhy o válečném hrdinství, členech Armády spásy či o sporech v dolech na měď v Cornwallu. Na skladbách je patrný vliv blues, folku a rocku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Festival Votvírák sužovalo vedro, pak ho na tři hodiny přerušil déšť

15.06.2019 21:40 Aktualizováno Nepřízeň počasí provázela odpolední program druhého dne festivalu Votvírák, který na letišti Boží…

Hitmaker Michal David oslaví 60. narozeniny pompézně. Co se chystá?

15.06.2019 14:43 Zpěvák, skladatel a hudební producent Michal David své 60. narozeniny, ale také zároveň 40 let…

Jazzové nádvoří 2019: Afričtí hudebníci, osobnosti českého jazzu i…

15.06.2019 02:10 Čtvrtý ročník Jazzového nádvoří zavítá do Prahy a Brna. V obou městech nabídne unikátní sérii…

Bombastický návrat hudebních hvězd: Madonna a Bruce Springsteen vydávají…

14.06.2019 07:44 Popová královna Madonna a rockový a folkový zpěvák Bruce Springsteen dnes vydávají svá nová alba.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama