Třetí ročník Nadačního večera pro nevidomé oživí Beethovenovu myšlenku o zjevení

Na začátku dubna se v prostorách pražského Opera uskuteční již třetí ročník Nadačního večera pro nevidomé talentované studenty hudby, který pořádá škola Music Academy Prague a Nadační fond pro všeobecný rozvoj člověka. V loňském roce svůj vysněný saxofon v hodnotě 100 tisíc získal nevidomý student Daniel Klement. Kdo si odnese nový nástroj letos?

Přidejte svůj názor

Hudba, ilustrační foto
doporučujeme

Romain Rolland řekl, že „Hudba je jako déšť, kapka za kapkou proniká do srdce a oživuje jej.“ A když tento "déšť" spojí ty správné lidi, kteří nejen že hudbu milují, ale jejím prostřednictvím konají něco výjimečného, nelze než smeknout.

Nadační fond pro všeobecný rozvoj člověka a hudební škola Music Academy Prague již potřetí podpoří nevidomé hudebníky.

Druhého dubna v prestižním historickém objektu Opero v Salvátorské ulici předají zástupci Nadačního fondu pro všeobecný rozvoj člověka a hudební školy Music Academy Prague  nadanému houslistovi Benjaminu Levíčkovi housle z dílny příbramského houslaře Václava Pikrta v hodnotě 250 000 Kč. 

Patnáctiletý Benjamin se narodil nevidomý. Byl prvním nevidomým dítětem v Brně, které chodilo do školy s běžnými dětmi již od první třídy. Hraje na housle, na příčnou flétnu a učí se i na klavír. Pochází z hudební rodiny.
V říjnu minulého roku na koncertu Světlo pro Světlušku si mimo jiné zazpíval a zahrál na housle se zpěvačkou Debbi a zpěvákem Jindrou Polákem. Zároveň se úspěšně věnuje sportům jako je goalball (lze přirovnat k pozemní házené), futsal, plavání a showdown. Právě v showdownu, stolním tenise pro nevidomé, bude letos reprezentovat Českou republiku na juniorských paralympijských hrách ve Finsku.

S kontaktováním nevidomých hudebníků již tradičně pomáhá nadace Světluška. Právě díky ní se podařilo organizátorům najít Benjamína.
Díky nim jsme našli Benjamina a budeme nacházet i další, kterým chceme dále pomáhat.“, dodávají.

Loni to byl například nevidomý student Daniel Klement, kterému byl podobně předán saxofon v hodnotě 100 000 korun.

V průběhu slavnostního večera v sále Opera vystoupí v pestrém hudebním programu učitelé z Music Academy Prague a hudebníci ze Soundsgate. Akce se zúčastní řada zajímavých hostů. (Tento dům byl postaven počátkem 20. století podle návrhu předního architekta Otakara Novotného a stal se ve své době nejmodernějším tiskařským domem ve Střední Evropě. Scházela se zde jedinečná společnost významných kulturních a společenských osobností, jako Max Švabinský, Jan Štursa nebo Jan Kotěra. Rodila se zde zásadní díla české umělecké historii a  tříbil společenský život – pozn.redakce)

V loňském roce předával nástroj právě Jindra Polák, frontman kapely Jelen a zpěvačka Debbi. Oni i mnozí další přijali pozvání i letos.

Právě v krásných prostorách Opera zahájila 16. května 2017 svou činnost MAP (Music Academy Prague) v čele s Alexandrem Smutným a zde byl i vyhlášen projekt Nástroje pro talentované nevidomé studenty hudby v rámci Nadace pro Všeobecný rozvoj člověka, jejímž zakladatelem je  Pavel Kopačka.  Pomáhat nevidomým přišlo právě ze strany Pavla, který se seznámil se Sašou a začali společně tvořit tento zajímavý večer.

Hudba nikdy nelže. Pokud existuje něco, co může změnit svět, pak se to může stát pouze prostřednictvím hudby.“ Jimi Hendrix

Loading...
Témata: Hudba | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zpěvačka Taylor Swift zamíří na legendární festival, bude hvězdou v…

15.12.2019 21:01 Na britském hudebním festivalu v Glastonbury příští rok vystoupí jako jedna z hlavních hvězd i…

Aleš Brichta bude na poštovních známkách, pokřtí je nestor českého rocku

14.12.2019 10:07 Rocker Aleš Brichta, který letos oslavil 60. narozeniny, se objeví na poštovní známce. Známkový…

Vydražily se Lennonovy sluneční brýle, konečná cena zcela předčila…

14.12.2019 08:02 Sluneční brýle, které kdysi nosil frontman kapely The Beatles John Lennon, se v dražbě v Londýně…

Zemřela Marie Fredrikssonová (†61), zpěvačka skupiny Roxette

10.12.2019 22:03 Aktualizováno Ve věku 61 let zemřela v pondělí zpěvačka Marie Fredrikssonová, která společně s Perem Gesslem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama