Kocáb, Müller a Soukup chystají společné turné. Zazní i ověřené "vypalovačky"

Výrazné osobnosti československé hudební scény Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup chystají společné turné. Program série vystoupení s názvem Šansony a jiné písně se teprve tvoří, ale už nyní je jasné, že významnou část repertoáru budou tvořit písně z alba V penzionu svět. Trojice známých hudebníků zahájí první společné turné 21. října v plzeňském DEPO2015. ČTK o tom za pořádající agenturu Live Nation informoval Petr Novák.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Richard Müller
doporučujeme

Kromě známých šansonů v programu zazní i méně hrané písně z repertoáru Müllera a Kocába, chybět ale nebudou ani známé skladby. "S tímto nápadem přišel můj manažer a kapelník Juraj Kuchárek a mně se to zdálo jako velmi dobrý nápad. Michaela Kocába si velmi vážím a mám ho rád, stejně jako Ondřeje Soukupa, a upřímně se těším, že spolu strávíme skoro půl roku. Budeme hrát písně z legendárního alba V penzionu svět, u jehož nahrávání jsme se s Michaelem Kocábem poprvé pracovně setkali, ale přidáme i nějaké ověřené 'vypalovačky', které lidé mají rádi," uvedl k nadcházejícímu projektu Müller.

"Jako každý rok zazní skladby v jiných verzích i jiných aranžmá. Mám rád, když s písněmi, které jsou ověřenými hity, pracujeme, dolaďujeme je a vždy jsem zvědavý, jak na to lidé zareagují," dodal.

Během turné absolvují Müller, Kocáb, Soukup a jejich doprovodná skupina více než tři desítky koncertů po Česku a Slovensku. "Zvažoval jsem to jen z hlediska časového, protože jsem opravdu velmi zaneprázdněn, a když jsem slyšel, kolik těch koncertů bude, popravdě mě to stále trochu děsí. Z hlediska uměleckého jsem však neváhal ani chvíli - Richard je vynikající umělec a já ho strašně uznávám. Všechny jeho koncerty bývají velkolepé, bude to zážitek i pro mě," podotkl Kocáb.

Také skladatel Soukup uznává tvorbu Müllera, se kterým zatím nikdy nespolupracoval. "Patří k té inteligentnější části naší společné pop-kultury. Já jsem skladatel, ne 'performer', a tak se naší spolupráce i s Michaelem Kocábem trochu bojím, ale na druhé straně se na ni i velmi těším," sdělil.

Koncertní program se bude skládat především ze šansonových písní z autorské dílny Petr Hapka/Michal Horáček z alba V penzionu svět, na kterém v roce 1988 excelovali kromě jiných interpretů právě i Müller a Kocáb.

"Věřím, že si užijeme jeden každý večer. Aktivní koncertování po pětatřiceti letech kariéry není samozřejmost, ale je to výsada, a já si nesmírně vážím, že mám tuto možnost. Proto chci dát mému publiku ze sebe všechno," konstatoval Müller.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel skladatel Martin Böttcher, autor proslulých melodií z filmů o…

22.04.2019 13:36 Ve věku 91 let zemřel skladatel filmové hudby Martin Böttcher, sdělila dnes agentuře DPA jeho dcera…

loading...

Tomáš Klus se dal dohromady s Janáčkovou filharmonií, chystají desku i…

21.04.2019 12:36 Zpěvák Tomáš Klus chystá desku a víc než deset podzimních koncertů s Janáčkovou filharmonií Ostrava…

V Paříži začal koncert za obnovu Notre-Dame, orchestr řídí český dirigent

20.04.2019 21:26 Ve dvoraně pařížské Invalidovny dnes ve 21:00 začal koncert za obnovu katedrály Notre-Dame, kterou…

Ledecký drsně sepsul církev: Parchanti mění víru v ideologii. A ty…

19.04.2019 22:52 Aktualizováno Janek Ledecký, známý hudební skladatel a zpěvák, zkritizoval církve. V roce 2012 inicioval petici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama