Kocáb, Müller a Soukup chystají společné turné. Zazní i ověřené "vypalovačky"

Výrazné osobnosti československé hudební scény Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup chystají společné turné. Program série vystoupení s názvem Šansony a jiné písně se teprve tvoří, ale už nyní je jasné, že významnou část repertoáru budou tvořit písně z alba V penzionu svět. Trojice známých hudebníků zahájí první společné turné 21. října v plzeňském DEPO2015. ČTK o tom za pořádající agenturu Live Nation informoval Petr Novák.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Richard Müller
doporučujeme

Kromě známých šansonů v programu zazní i méně hrané písně z repertoáru Müllera a Kocába, chybět ale nebudou ani známé skladby. "S tímto nápadem přišel můj manažer a kapelník Juraj Kuchárek a mně se to zdálo jako velmi dobrý nápad. Michaela Kocába si velmi vážím a mám ho rád, stejně jako Ondřeje Soukupa, a upřímně se těším, že spolu strávíme skoro půl roku. Budeme hrát písně z legendárního alba V penzionu svět, u jehož nahrávání jsme se s Michaelem Kocábem poprvé pracovně setkali, ale přidáme i nějaké ověřené 'vypalovačky', které lidé mají rádi," uvedl k nadcházejícímu projektu Müller.

"Jako každý rok zazní skladby v jiných verzích i jiných aranžmá. Mám rád, když s písněmi, které jsou ověřenými hity, pracujeme, dolaďujeme je a vždy jsem zvědavý, jak na to lidé zareagují," dodal.

Během turné absolvují Müller, Kocáb, Soukup a jejich doprovodná skupina více než tři desítky koncertů po Česku a Slovensku. "Zvažoval jsem to jen z hlediska časového, protože jsem opravdu velmi zaneprázdněn, a když jsem slyšel, kolik těch koncertů bude, popravdě mě to stále trochu děsí. Z hlediska uměleckého jsem však neváhal ani chvíli - Richard je vynikající umělec a já ho strašně uznávám. Všechny jeho koncerty bývají velkolepé, bude to zážitek i pro mě," podotkl Kocáb.

Také skladatel Soukup uznává tvorbu Müllera, se kterým zatím nikdy nespolupracoval. "Patří k té inteligentnější části naší společné pop-kultury. Já jsem skladatel, ne 'performer', a tak se naší spolupráce i s Michaelem Kocábem trochu bojím, ale na druhé straně se na ni i velmi těším," sdělil.

Koncertní program se bude skládat především ze šansonových písní z autorské dílny Petr Hapka/Michal Horáček z alba V penzionu svět, na kterém v roce 1988 excelovali kromě jiných interpretů právě i Müller a Kocáb.

"Věřím, že si užijeme jeden každý večer. Aktivní koncertování po pětatřiceti letech kariéry není samozřejmost, ale je to výsada, a já si nesmírně vážím, že mám tuto možnost. Proto chci dát mému publiku ze sebe všechno," konstatoval Müller.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pohřeb Karla Gotta se blíží: Ivana Gottová zveřejnila parte

09.10.2019 11:20 Pohřeb Karla Gotta (†80) se blíží. Rodina zveřejnila zpěvákovo parte. "Nezemřel jsem", vzkazuje v…

RECENZE: Zdeněk Merta u klavíru v MdB sklidi potlesk ve stoje

07.10.2019 19:20 RECENZE - Kdo zná blíže Zdenka Mertu, ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem,…

Na mši za Karla Gotta zazpívá Štefan Margita: Je to veliká zodpovědnost a…

07.10.2019 13:15 Pro operního pěvce Štefana Margitu bude vystoupení na zádušní mši za Karla Gotta, kterou bude 12.…

"Karel Gott by si rušení kulturní události nepřál." Festival Signal mu…

07.10.2019 13:06 Světelná instalace festivalu Signal nebude podle pořadatelů nijak narušovat páteční veřejné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama