United Islands vyberou objev, Benátská! zve osvědčené Slováky

Pražský festival United Islands se stejně jako v předchozích letech zaměří především na objevování mladých hudebníků. Akce Benátská! v libereckém areálu ve Vesci naopak opět pozve osvědčené slovenské interprety. Šestnáctý ročník United Islands se uskuteční v termínu 31. května až 1. června v ulicích Karlína, 27. ročník festivalu Benátská! se koná od 25. do 28. července.

Koncert, ilustrační foto

V Praze se letos podruhé uskuteční klání hudebních talentů pojmenované Objevy United Islands. V prvním ročníku zvítězila kapela baset+ v čele s frontmanem Janem Basetem Střítežským. Rozhodující slovo při volbě letošního Objevu bude mít hudebník a producent Jiří Burian vystupující také jako Kapitán Demo. "Těším se, že najdu nějaké nové talenty. Pomáhat mladým nadějným umělcům je totiž běžnou součástí mojí práce," uvedl Burian.

Vybraný interpret dostane jedinečnou příležitost zahrát si na hlavním pódiu na Karlínském náměstí Kapitánu Demovi. Další talenty vybere odborná porota složená z tuzemských hudebních profesionálů. Tyto kapely a interpreti si pak zahrají na menších open air pódiích nebo v klubech v rámci Klubové noci United Islands. Více informací se nachází na www.unitedislands.cz.

Festival Benátská! ve třech po sobě jdoucích dnech přivítá slovenské hudební legendy. První festivalový den ve čtvrtek 25. července se v rámci "večírku pro nedočkavé", který je v tomto ročníku koncipován jako hudební pocta Karlu Gottovi, dočkají návštěvníci koncertního setu Petera Nagyho. V pátek přijede zahrát Richard Müller v doprovodu jedenácti hudebníků.

Na sobotní večer se chystá kapela No Name, která je se zdejším krajem a festivalem úzce spjatá. "Nedávno jsme stihli zaběhnout na hokejový zápas s nastávajícími manželi, kteří chtěli, abych je přijel oddat. Navíc historicky za zdejší "Tygry" hráli mnozí Slováci jako třeba Radivojevič nebo Lašák. Takže je super vědět, že v Liberci jsou našinci bráni jako vlastní," konstatoval zpěvák Igor Timko.

Slovenští hudebníci vystupují na Benátské! pravidelně. Například před dvěma lety byl celý první festivalový den věnovaný slovenským kapelám. Na hlavním pódiu se objevili Peter Nagy, Vašo Patejdl nebo skupiny Horkýže Slíže a Inekafe. Více informací se nachází na www.benatska.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Soutěž Eurovize začíná už dnes večer, český zástupce je v druhém semifinále

18.05.2021 11:18 Po loňské přestávce způsobené šířením covidu-19 se dnes naplno rozjede další ročník písňové soutěže…

Projekt Naděje se vrátí odstartoval klipem a skladbou zpěváka Deyla.…

16.05.2021 20:32 Aktualizováno Charitativní projekt Naděje se vrátí, jehož mediálním partnerem je i vydavatelství INCORP, kam mimo…

Beck potvrzuje účast na Metronome Prague 2022

11.05.2021 09:38 Jedinečný hitmaker i neúnavný experimentátor, držitel osmi cen Grammy a desítek dalších ocenění a…

Související:

Právě se děje