United Islands vyberou objev, Benátská! zve osvědčené Slováky

Pražský festival United Islands se stejně jako v předchozích letech zaměří především na objevování mladých hudebníků. Akce Benátská! v libereckém areálu ve Vesci naopak opět pozve osvědčené slovenské interprety. Šestnáctý ročník United Islands se uskuteční v termínu 31. května až 1. června v ulicích Karlína, 27. ročník festivalu Benátská! se koná od 25. do 28. července.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

V Praze se letos podruhé uskuteční klání hudebních talentů pojmenované Objevy United Islands. V prvním ročníku zvítězila kapela baset+ v čele s frontmanem Janem Basetem Střítežským. Rozhodující slovo při volbě letošního Objevu bude mít hudebník a producent Jiří Burian vystupující také jako Kapitán Demo. "Těším se, že najdu nějaké nové talenty. Pomáhat mladým nadějným umělcům je totiž běžnou součástí mojí práce," uvedl Burian.

Vybraný interpret dostane jedinečnou příležitost zahrát si na hlavním pódiu na Karlínském náměstí Kapitánu Demovi. Další talenty vybere odborná porota složená z tuzemských hudebních profesionálů. Tyto kapely a interpreti si pak zahrají na menších open air pódiích nebo v klubech v rámci Klubové noci United Islands. Více informací se nachází na www.unitedislands.cz.

Festival Benátská! ve třech po sobě jdoucích dnech přivítá slovenské hudební legendy. První festivalový den ve čtvrtek 25. července se v rámci "večírku pro nedočkavé", který je v tomto ročníku koncipován jako hudební pocta Karlu Gottovi, dočkají návštěvníci koncertního setu Petera Nagyho. V pátek přijede zahrát Richard Müller v doprovodu jedenácti hudebníků.

Na sobotní večer se chystá kapela No Name, která je se zdejším krajem a festivalem úzce spjatá. "Nedávno jsme stihli zaběhnout na hokejový zápas s nastávajícími manželi, kteří chtěli, abych je přijel oddat. Navíc historicky za zdejší "Tygry" hráli mnozí Slováci jako třeba Radivojevič nebo Lašák. Takže je super vědět, že v Liberci jsou našinci bráni jako vlastní," konstatoval zpěvák Igor Timko.

Slovenští hudebníci vystupují na Benátské! pravidelně. Například před dvěma lety byl celý první festivalový den věnovaný slovenským kapelám. Na hlavním pódiu se objevili Peter Nagy, Vašo Patejdl nebo skupiny Horkýže Slíže a Inekafe. Více informací se nachází na www.benatska.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovizi ovládlo Nizozemsko. Česko u diváků propadlo, celkově skončilo…

19.05.2019 01:32 Aktualizováno V sobotu večer se konalo finále nejslavnější soutěže na světě Eurovision Song Contest.…

Druhé semifinále Eurovize. Je rozhodnuto, kdo se utká s českým zástupcem…

16.05.2019 23:19 Aktualizováno Po úterním, pro Česko úspěšném semifinále, začalo dnes úderem deváté hodiny večerní druhé…

Česko je ve finále Eurovize. Sledovali jsme živě

14.05.2019 23:15 Aktualizováno Úderem deváté hodiny večerní začala každoroční populární pěvecká soutěž Eurovision Song Contest. V…

Chinaski v nové sestavě chystají album, podílejí se na něm slavní…

05.05.2019 08:31 Skupina Chinaski chystá první album v nové sestavě. Zatím bezejmenná nahrávka by měla vyjít 2.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama