United Islands vyberou objev, Benátská! zve osvědčené Slováky

Pražský festival United Islands se stejně jako v předchozích letech zaměří především na objevování mladých hudebníků. Akce Benátská! v libereckém areálu ve Vesci naopak opět pozve osvědčené slovenské interprety. Šestnáctý ročník United Islands se uskuteční v termínu 31. května až 1. června v ulicích Karlína, 27. ročník festivalu Benátská! se koná od 25. do 28. července.

Přidejte svůj názor

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

V Praze se letos podruhé uskuteční klání hudebních talentů pojmenované Objevy United Islands. V prvním ročníku zvítězila kapela baset+ v čele s frontmanem Janem Basetem Střítežským. Rozhodující slovo při volbě letošního Objevu bude mít hudebník a producent Jiří Burian vystupující také jako Kapitán Demo. "Těším se, že najdu nějaké nové talenty. Pomáhat mladým nadějným umělcům je totiž běžnou součástí mojí práce," uvedl Burian.

Vybraný interpret dostane jedinečnou příležitost zahrát si na hlavním pódiu na Karlínském náměstí Kapitánu Demovi. Další talenty vybere odborná porota složená z tuzemských hudebních profesionálů. Tyto kapely a interpreti si pak zahrají na menších open air pódiích nebo v klubech v rámci Klubové noci United Islands. Více informací se nachází na www.unitedislands.cz.

Festival Benátská! ve třech po sobě jdoucích dnech přivítá slovenské hudební legendy. První festivalový den ve čtvrtek 25. července se v rámci "večírku pro nedočkavé", který je v tomto ročníku koncipován jako hudební pocta Karlu Gottovi, dočkají návštěvníci koncertního setu Petera Nagyho. V pátek přijede zahrát Richard Müller v doprovodu jedenácti hudebníků.

Na sobotní večer se chystá kapela No Name, která je se zdejším krajem a festivalem úzce spjatá. "Nedávno jsme stihli zaběhnout na hokejový zápas s nastávajícími manželi, kteří chtěli, abych je přijel oddat. Navíc historicky za zdejší "Tygry" hráli mnozí Slováci jako třeba Radivojevič nebo Lašák. Takže je super vědět, že v Liberci jsou našinci bráni jako vlastní," konstatoval zpěvák Igor Timko.

Slovenští hudebníci vystupují na Benátské! pravidelně. Například před dvěma lety byl celý první festivalový den věnovaný slovenským kapelám. Na hlavním pódiu se objevili Peter Nagy, Vašo Patejdl nebo skupiny Horkýže Slíže a Inekafe. Více informací se nachází na www.benatska.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legenda 80. let boduje. Hit Take On Me od A-ha má na YouTube přes miliardu…

21.02.2020 07:48 Hit Take On Me norské popové kapely A-ha na portálu pro sdílení videí YouTube pokořil hranici…

Boris Johnson je rasista? Předávání Brit Awards bylo letos vyhrocené

19.02.2020 12:56 Aktualizováno Londýnský rapper Stormzy a španělsko-britská zpěvačka Mabel se v úterý večer stali hlavními vítězi…

Zpěvačka Adele vydá nové album, fanoušci na něj čekali pět let

18.02.2020 08:25 Jedenatřicetiletá britská popová zpěvačka Adele oznámila, že v září vydá očekávané čtvrté album.…

Zdrcený Elton John. Koncert nemohl dokončit, přišel o hlas

17.02.2020 07:26 Britský zpěvák Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama