Muzikál Tarzan míří do Hybernie. Napsal jej legendární Phil Collins

Muzikál Tarzan, jehož autorem je populární hudebník Phil Collins, zamíří ještě letos z Broadwaye do Prahy. V říjnu by jej mělo uvést Divadlo Hybernia v obsazení, kterému mají vévodit kupříkladu Josef Vojtek nebo David Gránský.

Phil Collins.
doporučujeme

Po řadě úspěšných původních muzikálů přichází na prkna Divadla Hybernia příběh, který zná snad opravdu každý. V říjnu totiž čeká tuzemské diváky premiéra muzikálu Tarzan, který původně vznikl pro produkci na Broadwayi a hudbu k němu složil legendární hudebník Phil Collins. Za skladbu You Will Be In My Heart dokonce obdržel Grammy, Oscara i Zlatý glóbus.

Příběh líčí osudy potomka mladého anglického páru, kterého po tragické smrti jeho rodičů vychová pralesní opice. Díky své síle a důvtipu se stane nejmocnějším tvorem džungle. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril.

Muzikál Tarzan na Broadwayi. (2:55) | zdroj: YouTube

Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk, jeho prozření je navíc umocněno opětovanou láskou k profesorově dceři Jane. Na romantiku ovšem zatím moc času nezbývá. Zlotřilý průvodce expedice Clayton však hodlá uskutečnit svůj ďábelský plán, chce gorily zbavit svobody. Předlohou byla kniha Edgara Rice Burroughse Tarzan – král džungle.

Divadlo Hybernia počítá s hvězdným obsazením a už jedná s řadou zajímavých umělců. Patří mezi ně jmenovci Roman Vojtek a Josef Vojtek, David Gránský, Ivana Korolová, Jaromír Dulava, Martin Dejdar nebo Petra Vraspírová.

Premiéra je naplánována na 3. října 2019, divadlo plánuje až 70 představení během sezóny 2019/2020. Ceny vstupenek startují na 490 korunách. Zástupci divadla věří, že Tarzan dokáže spojit jejich diváky v jeden celek a nabídnout jim neopakovatelný zážitek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Soutěž Eurovize začíná už dnes večer, český zástupce je v druhém semifinále

18.05.2021 11:18 Po loňské přestávce způsobené šířením covidu-19 se dnes naplno rozjede další ročník písňové soutěže…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama