Muzikál Tarzan míří do Hybernie. Napsal jej legendární Phil Collins

Muzikál Tarzan, jehož autorem je populární hudebník Phil Collins, zamíří ještě letos z Broadwaye do Prahy. V říjnu by jej mělo uvést Divadlo Hybernia v obsazení, kterému mají vévodit kupříkladu Josef Vojtek nebo David Gránský.

Přidejte svůj názor

Phil Collins.
doporučujeme

Po řadě úspěšných původních muzikálů přichází na prkna Divadla Hybernia příběh, který zná snad opravdu každý. V říjnu totiž čeká tuzemské diváky premiéra muzikálu Tarzan, který původně vznikl pro produkci na Broadwayi a hudbu k němu složil legendární hudebník Phil Collins. Za skladbu You Will Be In My Heart dokonce obdržel Grammy, Oscara i Zlatý glóbus.

Příběh líčí osudy potomka mladého anglického páru, kterého po tragické smrti jeho rodičů vychová pralesní opice. Díky své síle a důvtipu se stane nejmocnějším tvorem džungle. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril.

Muzikál Tarzan na Broadwayi. (2:55) | zdroj: YouTube

Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk, jeho prozření je navíc umocněno opětovanou láskou k profesorově dceři Jane. Na romantiku ovšem zatím moc času nezbývá. Zlotřilý průvodce expedice Clayton však hodlá uskutečnit svůj ďábelský plán, chce gorily zbavit svobody. Předlohou byla kniha Edgara Rice Burroughse Tarzan – král džungle.

Divadlo Hybernia počítá s hvězdným obsazením a už jedná s řadou zajímavých umělců. Patří mezi ně jmenovci Roman Vojtek a Josef Vojtek, David Gránský, Ivana Korolová, Jaromír Dulava, Martin Dejdar nebo Petra Vraspírová.

Premiéra je naplánována na 3. října 2019, divadlo plánuje až 70 představení během sezóny 2019/2020. Ceny vstupenek startují na 490 korunách. Zástupci divadla věří, že Tarzan dokáže spojit jejich diváky v jeden celek a nabídnout jim neopakovatelný zážitek.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel skladatel Martin Böttcher, autor proslulých melodií z filmů o…

22.04.2019 13:36 Ve věku 91 let zemřel skladatel filmové hudby Martin Böttcher, sdělila dnes agentuře DPA jeho dcera…

Tomáš Klus se dal dohromady s Janáčkovou filharmonií, chystají desku i…

21.04.2019 12:36 Zpěvák Tomáš Klus chystá desku a víc než deset podzimních koncertů s Janáčkovou filharmonií Ostrava…

V Paříži začal koncert za obnovu Notre-Dame, orchestr řídí český dirigent

20.04.2019 21:26 Ve dvoraně pařížské Invalidovny dnes ve 21:00 začal koncert za obnovu katedrály Notre-Dame, kterou…

Ledecký drsně sepsul církev: Parchanti mění víru v ideologii. A ty…

19.04.2019 22:52 Aktualizováno Janek Ledecký, známý hudební skladatel a zpěvák, zkritizoval církve. V roce 2012 inicioval petici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama