Ledecký drsně sepsul církev: Parchanti mění víru v ideologii. A ty restituce...

Janek Ledecký, známý hudební skladatel a zpěvák, zkritizoval církve. V roce 2012 inicioval petici proti církevním restitucím. Skeptický postoj vůči náboženským společenstvím má doposud.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

Janek Ledecký v muzikálu IAGO (foto: muzikál IAGO)
doporučujeme

Hudebník a skladatel Ledecký se proslavil nejen svými hudebními hity a úspěšnými muzikály, ale v poslední době také díky úspěchům své dcery snowboardistky a lyžařky, která pobláznila svět neuvěřitelným olympijských vítězstvím na Olympijských hrách v roce 2018.

V rozhovoru Český rozhlas Plus připomněl také své angažmá v politice. V roce 2012 stál za peticí proti církevním restitucím. Snaha státu vrátit církevním společnostem majetek zabavený státem především v dobách komunistického režimu v Československu, mu nepřipadal jako správný politický krok.

„Psal jsem to proto, že církve považuji za politické partaje, které jsou jen obohacené iracionálním prvkem. Právě proto fungují tak skvěle a tak dlouho. Všichni máme vítr ze smrti a z toho, co bude potom. Církve oproti komunistům nebo socanům nabízejí pěkné řešeníčko, to je prima, ne?“ řekl Ledecký.

Podle něj je náboženství silně ideologizované a manipulativní. „Křesťani, židi i muslimové věří ve stejného Boha. Víra se stává ideologií hned, když se problému chopí nějaký parchant, která víra není ideologií?“ okomentoval svůj negativní vztah k víře a náboženství Ledecký. „I v té nejlepší víře, se toho chopí nějaký manipulátor.“

Návrat majetku považuje za neoprávněný s ohledem na události ohledně bitvy na Bílé hoře. Katolíci totiž po bitvě získali majetky vyhnaných protestantů, tudíž si podle Janka Ledeckého katolická církev návrat těchto „ukradených“ majetků nezaslouží.

Vstup do politiky však v rozhovoru zpěvák razantně odmítá, i když proti restitucím vystoupil, jako vystudovaný právník, kterým je, ale nikdy se právnickou profesí neživil.

Loading...
Vstupte do diskuze (56)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výjimečný koncert. Marta Kubišová zaplnila Lucernu, šlo o její poslední…

16.11.2019 20:50 Zpěvem hymny bývalého Československa dnes Marta Kubišová zakončila ve zcela zaplněné pražské…

Legendární Plácido Domingo zrušil účast na předolympijském projektu v…

08.11.2019 08:51 Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, zrušil svou…

JazzFestBrno zveřejnil hlavní hvězdy pro rok 2020

05.11.2019 01:00 Dvacetinásobný držitel Grammy Pat Metheny, charismatická zpěvačka Lizz Wright, jubilující basista…

Cenu nejlepšího umělce MTV EMA získal Kanaďan Mendes, bodovala i Billie…

04.11.2019 09:01 Nejlepším umělcem se při nedělním udělování cen MTV Europe Music Awards (EMA) za nejoblíbenější…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama