Ledecký drsně sepsul církev: Parchanti mění víru v ideologii. A ty restituce...

Janek Ledecký, známý hudební skladatel a zpěvák, zkritizoval církve. V roce 2012 inicioval petici proti církevním restitucím. Skeptický postoj vůči náboženským společenstvím má doposud.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

Janek Ledecký v muzikálu IAGO (foto: muzikál IAGO)
doporučujeme

Hudebník a skladatel Ledecký se proslavil nejen svými hudebními hity a úspěšnými muzikály, ale v poslední době také díky úspěchům své dcery snowboardistky a lyžařky, která pobláznila svět neuvěřitelným olympijských vítězstvím na Olympijských hrách v roce 2018.

V rozhovoru Český rozhlas Plus připomněl také své angažmá v politice. V roce 2012 stál za peticí proti církevním restitucím. Snaha státu vrátit církevním společnostem majetek zabavený státem především v dobách komunistického režimu v Československu, mu nepřipadal jako správný politický krok.

„Psal jsem to proto, že církve považuji za politické partaje, které jsou jen obohacené iracionálním prvkem. Právě proto fungují tak skvěle a tak dlouho. Všichni máme vítr ze smrti a z toho, co bude potom. Církve oproti komunistům nebo socanům nabízejí pěkné řešeníčko, to je prima, ne?“ řekl Ledecký.

Podle něj je náboženství silně ideologizované a manipulativní. „Křesťani, židi i muslimové věří ve stejného Boha. Víra se stává ideologií hned, když se problému chopí nějaký parchant, která víra není ideologií?“ okomentoval svůj negativní vztah k víře a náboženství Ledecký. „I v té nejlepší víře, se toho chopí nějaký manipulátor.“

Návrat majetku považuje za neoprávněný s ohledem na události ohledně bitvy na Bílé hoře. Katolíci totiž po bitvě získali majetky vyhnaných protestantů, tudíž si podle Janka Ledeckého katolická církev návrat těchto „ukradených“ majetků nezaslouží.

Vstup do politiky však v rozhovoru zpěvák razantně odmítá, i když proti restitucím vystoupil, jako vystudovaný právník, kterým je, ale nikdy se právnickou profesí neživil.

Loading...
Vstupte do diskuze (56)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurovizi ovládlo Nizozemsko. Česko u diváků propadlo, celkově skončilo…

19.05.2019 01:32 Aktualizováno V sobotu večer se konalo finále nejslavnější soutěže na světě Eurovision Song Contest.…

Druhé semifinále Eurovize. Je rozhodnuto, kdo se utká s českým zástupcem…

16.05.2019 23:19 Aktualizováno Po úterním, pro Česko úspěšném semifinále, začalo dnes úderem deváté hodiny večerní druhé…

Česko je ve finále Eurovize. Sledovali jsme živě

14.05.2019 23:15 Aktualizováno Úderem deváté hodiny večerní začala každoroční populární pěvecká soutěž Eurovision Song Contest. V…

Chinaski v nové sestavě chystají album, podílejí se na něm slavní…

05.05.2019 08:31 Skupina Chinaski chystá první album v nové sestavě. Zatím bezejmenná nahrávka by měla vyjít 2.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama