Madonna neusíná. Na fanoušky se řítí album Madame X

Dlouho očekávané album Madonny je tady. Nastává "nová éra" královny moderní hudby? Dozvíme se 14. června, kdy vychází její 14. album, Madame X a navazuje ne Rebel Heart 2015 a přináší písně inspirované jejím pobytem v Lisabonu.

Madonna, foto: Adam Sammler
doporučujeme

Hra s čísly? Proč ne. V pátek 14. června vydává královna popu Madonna vydává v pořadí čtrnácté album Madame X, které vyjde 14. června. Na deska nejdeme ne sice 14 skladeb, ale o jednu více. Dle zpěvačky korespondují její život v portugalském Lisabonu. Byly inspirovány  jejím dlouholetým vztahem k latinsko-americké hudbě a kultuře. 

Moje deska se narodila v Lisabonu,“ přibližuje nahrávání Madonna. „Našla jsem tam svůj kmen a kouzelný svět úžasných muzikantů, kteří obnovili mou víru, že hudba napříč světem je silně propojená a že je duší vesmíru.“ 

Produkce alba, na kterém Madonna zpívá anglicky, španělsky i portugalsky, se ujal Madonnin dlouholetý spolupracovník Mirwais, dále Mike Dean, který pracoval například s Kanye Westem, Travisem Scottem nebo 2Pacem, a v neposlední řadě Diplo. Jakohosty na svéalbum si Madonna přizvala například Quavo nebo Swae Lee.

 Madonna, celým jménem Madonna Louise Veronica Ciccone Ritchie, je v historii populární hudby a mysli jejich četných fanouků zapsána jako sex symbol 80. let, módní ikona, královna moderní hudby a bulváru, a především jako nejúspěšnější umělkyně všech dob, za což si dokonce vysloužila oficiální zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Za svou kariéru vydala 57 hitů, které se umístily v Top 100 tabulkách, z nichž neuvěřitelných 38 se dostalo do Top 10, což se dosud žádnému interpretovi nepodařilo!  Dokonce ani legendárním Beatles, kteří mají Top 10 hitů „pouze“ 34.

Všem jsou jistě známy hity jako Like A Virgin, La Isla BonitaMaterial Girl nebo Like A Prayer. Právě skladba La Isla Bonita byla právě první skladbou, která v Madonnině tvorbě obsahovala prvky latinsko-americké hudby. Je i možná méně známo, že byla původně byla nabídnuta Michaelu Jacksonovi, který ji ale odmítl.

A proč název alba Madame X?  Jedná se údajně o jméno, které jí dala legendární Martha Graham, když Madonna přišla ve svých 19 letech poprvé do New Yorku, do taneční školy. Zde se nechtěla zcela podřídit pravidlům školy, byla nevyzpytatelná,jakousi záhadou pro všechny kolem.A tou je možná dodnes. 

Madame X (2019)

1. Medellín with Maluma
2. Dark Ballet
3. God Control
4. Future ft. Quavo
5. Batuka
6. Killers Who Are Partying
7. Crave ft. Swae Lee
8. Crazy
9. Come Alive
10. Extreme Occident
11. Faz Gostoso ft. Anitta
12. Bitch I’m Loca ft. Maluma
13. I Don’t Search I Find
14. Looking for Mercy
15. I Rise

Témata: Madonna | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama