Držitel Českého lva a hvězdy autorské hudby v OPERU

Jak pracují špičky v oboru autorské hudby? Odpověď na tuto otázku naleznete v zajímavých a prestižních prostorách OPERA v Praze. Sejdou se zde totiž najednou držitel Českého lva, producenti několika hvězd hudebního nebe i spoluautoři hudby k filmům jako je Anděl páně 2, Po strništi bos, Tři bratři...

Přidejte svůj názor

Hudba, ilustrační foto
doporučujeme

Ve výjimečných prostorách pražského Opera proběhne v neděli 9. června další zajímavý workshop, tentokrát věnovaný tvůrcům hudby jak populární, tak filmové.

Dozvíte se, jak pracují opravdové špičky v oboru. Workshop bude totiž plný obohacujících diskuzí. Jedním z hostů bude Petr Wajsar, letošní držitel Českého lva za hudbu, konkrétně k filmu Hastrman. Svou hudbou skvěle vystihl pohanské motivy ve filmu a už tak dobrý a oceněný film posunul ještě na lepší úroveň.

Dalším hostem bude Michal Pekárek, producent a zvukový mistr, který spolupracoval například na několika albech Hapky a Horáčka, na albu Nebe od Anny K., Krajina rovina od Jany Kirschner nebo na albu Kollerbandu Unplugged. Podílel se také na filmové a televizní hudbě, za zmínku stojí Anděl Páně 2, Po strništi bos nebo Tři bratři.

Na worshopu dále vystoupí Daniel Strejc, kreativní producent Seznam.cz, jehož producentská kariéra sahá k filmům Padesátka, Zakázané uvolnění, Krásno nebo seriálům Vyšehrad či Lajna.

Hostem bude také Petra Žikovská, ředitelka Národní federace hudebního průmyslu (IFPI), která je odbornicí na autorské právo.

V rámci programu se můžete zúčastnit i praktických workshopů. Jeden workshopů povede Tomáš Živoř, český hudební skladatel, který vystudoval Mezinárodní konzervatoř v Praze, následně byl přijat na jednu z nejprestižnějších hudebních škol na světě – Berklee College of Music, kde studoval hudbu pro film a video hry. Další z praktických workshopů povede Lushian Larroa, mexický kytarista, skladatel a učitel.

V Operu ten večer současně proběhne i jedna zajímavá a navíc světová premiéra! Svůj nový singl Elderglowers přestaví jihoafrický písničkář Gerald Clark. Ten má za sebou koncertování na velkých jihoafrických festivalech, v Česku vystupoval již v několika klubech nebo na festivalech po boku Dana Bárty či kapely Zrní.

 V Operu se zkrátka setkají skvělí hudebníci a představí ještě skvělejší muziku.

Loading...
Témata: Hudba | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Festival Votvírák sužovalo vedro, pak ho na tři hodiny přerušil déšť

15.06.2019 21:40 Aktualizováno Nepřízeň počasí provázela odpolední program druhého dne festivalu Votvírák, který na letišti Boží…

Hitmaker Michal David oslaví 60. narozeniny pompézně. Co se chystá?

15.06.2019 14:43 Zpěvák, skladatel a hudební producent Michal David své 60. narozeniny, ale také zároveň 40 let…

Jazzové nádvoří 2019: Afričtí hudebníci, osobnosti českého jazzu i…

15.06.2019 02:10 Čtvrtý ročník Jazzového nádvoří zavítá do Prahy a Brna. V obou městech nabídne unikátní sérii…

Bombastický návrat hudebních hvězd: Madonna a Bruce Springsteen vydávají…

14.06.2019 07:44 Popová královna Madonna a rockový a folkový zpěvák Bruce Springsteen dnes vydávají svá nová alba.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama