Bombastický návrat hudebních hvězd: Madonna a Bruce Springsteen vydávají nová alba

Popová královna Madonna a rockový a folkový zpěvák Bruce Springsteen dnes vydávají svá nová alba. Hvězdy, které se proslavily v 80. letech, spojují desetiletí na vrcholu hitparád, vyprodané koncerty, několik ocenění Grammy i zástupy věrných fanoušků po celém světě. Zatímco Madonna chce deskou Madame X bojovat proti útlaku menšin, chudobě a prodeji zbraní v USA, Springsteen se v albu Western Stars vrací ke svým kořenům, napsala německá agentura DPA.

Přidejte svůj názor

Madonna
doporučujeme

Nestárnoucí rebelka Madonna se na desce ovlivněné latinskými rytmy stylizuje do postavy Madame X, tajné agentky, která neustále mění identitu a jejím poselstvím je boj za svobodu. Ve skladbách se objevují témata jako práva žen, leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), která jsou podle zpěvačky i dnes aktuální. Šedesátiletá popová legenda, kterou v roce 1984 proslavil hit Like A Virgin, se o práva komunity LGBT zasazuje dlouhodobě, známá je také pro svou charitativní činnost v Africe.

Na desce se Madonna zabývá i zákonem o držení zbraní, který je v USA předmětem vyostřené debaty. Ve skladbě I Rise se objeví úryvek projevu jedné ze studentek, která přežila střelbu na střední škole ve floridském Parklandu v roce 2018. Čtrnácté studiové album, které připravilo nahrávací studio Interscope Records, obsahuje 13 skladeb včetně Killers Who Are Partying nebo již vydaného singlu Medellín.

zdroj: YouTube

Bruce Springsteen, jehož silnou zbraní je jednoduchost a neokázalá gesta, se chce podle svých slov vrátit k sólovým písním o postavách a k filmovým orchestrálním aranžmá.

Album Western Stars je inspirované populární hudbou jižní Kalifornie z 60. a 70. let, nahrávky z velké části vznikly ve zpěvákově domě v americkém New Jersey. Prvním vydaným singlem je Hello Sunshine, mezi další skladby patří například Hitch Hikin´ nebo Chasin´ Wild Horses.

Devětašedesátiletý rocker zaznamenal první výrazný úspěch v roce 1975 s deskou Born To Run, mezi jeho nejslavnější hity patří píseň Born in the U.S.A. ze stejnojmenného alba z roku 1984. Western Stars vychází s třináctkou písní jako zpěvákovo devatenácté studiové album pod hlavičkou Columbia Records.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána pro fanoušky Coldplay. Skupina nepojede na turné. Proč?

21.11.2019 11:04 Britská kapela Coldplay nepojede na turné se svým nejnovějším albem, aby nezatěžovala životní…

Voxel vyměnil kytaru za mandolínu. Natočil třetí album, s novou kapelou…

20.11.2019 12:07 Zpěvák Voxel vyměnil kytaru za mandolínu, odložil looper a sestavil kapelu Voxel & Spol., se kterou…

Jazzový Vilém Spilka Quartet na novém albu čeká na Toma

19.11.2019 15:27 Po úspěchu alba Podvod, které zpracovává táborákové evergreeny Honzy Nedvěda, vydává jazzová…

Sametový koncert: Jitka Hosprová a hosté významného koncertu za svobodu

18.11.2019 14:24 Sametová revoluce 1989? Koncert přední české violistky Jitky Hosprové, který nese název "Sametový…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama