Jazzové nádvoří 2019: Afričtí hudebníci, osobnosti českého jazzu i talentovaní studenti

Čtvrtý ročník Jazzového nádvoří zavítá do Prahy a Brna. V obou městech nabídne unikátní sérii koncertů iniciovanou společně jazzovými katedrami pražské HAMU a brněnské JAMU.

Přidejte svůj názor

Jazzové nádvoří v Praze a v Brně
doporučujeme

V české i v moravské metropoli se představí studentské ansámbly obou škol a vlastní dlouhodobě fungující projekty vybraných studentů a pedagogů. Vrchol obou večerů obstará africké uskupení Ghana Dance Ensemble. V Praze akci hostí 19. června od 17:00 do 22:00 nádvoří HAMU na Malostranském náměstí, v Brně tento projekt 20. června od 16:00 do 22:00 rozezní nádvoří Staré radnice. Akci podporují festivaly JazzFestBrno, Tanec Praha a KoresponDance. Vstup je zdarma.

Příchozí se mohou těšit nejen na prezentaci talentovaných studentů. Na pódiu v Praze i v Brně zahrají také pedagogové, kteří patří k české jazzové špičce – basista a pětinásobný držitel ceny Anděl Jaromír Honzák a vyhledávaný pianista Jiří Levíček. Na pražském koncertu bude pedagogický sbor prezentovat navíc přední český saxofonista a zároveň držitel ocenění Dánský hudební objev roku 2017 Luboš Soukup. Z ryze studentských projektů se mohou návštěvníci obou koncertů těšit na kvarteto pozounisty Jakuba Žídka a ti brněnští také na trio NameSurname. Po přehlídkách domácích kapel dojde na zakončení v afrických rytmech, kdy se na pódiu sejdou studenti obou jazzových kateder s muzikanty z Ghana Dance Ensemble a multiinstrumentalistou Jiřím Slavíkem. Právě díky jeho úsilí, příznivé termínové shodě Jazzového nádvoří s festivalem Tanec Praha, a především nadšeným ohlasům z minulých ročníků se z tohoto spojení stala příjemná a zároveň posluchačsky stále atraktivní tradice. „Africká kultura má mnoho podob a jen v jediné zemi, jakou je Ghana, existují desítky etnik s tradicí hudby a tance, které neodlučně patří k sobě,“ říká Slavík, který sám tuto zemi navštívil. Hudebníci z Ghana Dance Ensemble se pod jeho vedením už potřetí dají dohromady se studenty jazzu a v rámci workshopu nacvičí energický a nakažlivě pozitivní společný program, který následně odprezentují právě na Jazzovém nádvoří.

JAZZOVÉ NÁDVOŘÍ 2019 podporují EuroZprávy.cz

Praha 19. 6., 17:00
Nádvoří HAMU, Malostranské nám. 13

Brno, 20. 6., 16:00
Nádvoří Staré radnice, Radnická 11

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána pro fanoušky Coldplay. Skupina nepojede na turné. Proč?

21.11.2019 11:04 Britská kapela Coldplay nepojede na turné se svým nejnovějším albem, aby nezatěžovala životní…

Voxel vyměnil kytaru za mandolínu. Natočil třetí album, s novou kapelou…

20.11.2019 12:07 Zpěvák Voxel vyměnil kytaru za mandolínu, odložil looper a sestavil kapelu Voxel & Spol., se kterou…

Jazzový Vilém Spilka Quartet na novém albu čeká na Toma

19.11.2019 15:27 Po úspěchu alba Podvod, které zpracovává táborákové evergreeny Honzy Nedvěda, vydává jazzová…

Sametový koncert: Jitka Hosprová a hosté významného koncertu za svobodu

18.11.2019 14:24 Sametová revoluce 1989? Koncert přední české violistky Jitky Hosprové, který nese název "Sametový…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama