Hitmaker Michal David oslaví 60. narozeniny pompézně. Co se chystá?

Zpěvák, skladatel a hudební producent Michal David své 60. narozeniny, ale také zároveň 40 let působení na české hudební scéně, oslaví příští rok 11. a 12. června v pražské O2 areně. Mezi hosty koncertu bude i americká skupina Village People známá svým hitem YMCA. ČTK o tom za pořádající společnost Bestsport informovala Martina Kučerová.

Přidejte svůj názor

O2 Arena
doporučujeme

"Bude to jedna velká party, jak je již u mě v O2 areně zvykem. V roce 2010 na mých 50. narozeninách to byla plejáda asi všech největších hvězd z českého popu a mých muzikálů. V roce 2015 při oslavě mých 55. narozenin vystoupil s hodinovým programem DJ Bobo. A i příští rok můžete očekávat show s mými největšími hity," vzkázal Michal David.

Vedle hlavního hosta koncertu skupiny Village People, která před časem předvedla svoji show na festivalu Benátská! v Liberci, vystoupí italská skupina DaMiChi s Chiarou Grill a Davidem Mattiolim. Představí se také zpěvačka Lucie Vondráčková. Koncert bude moderovat Leoš Mareš. Po skončení hlavního programu bude následovat after party s dýdžejkou Andreou Pomeje.

Davida doprovodí kapela Kvatro, kterou fanoušci mohli vidět v loňském a letošním roce na všech jeho koncertech při Open Air Tour. "Kvatro jsem angažoval před dvěma roky na první Open Air Tour jako mou novou doprovodnou skupinu. Příští rok na narozeninovém koncertě doprovodí všechny mé avizované hosty, včetně Village People," podotkl.

Michal David, vlastním jménem Vladimír Štancl, se narodil 14. července 1960 v Praze. Studoval na pražské hudební konzervatoři, v roce 1978 získal ocenění Hudebník roku na 6. Pražských jazzových dnech. Později se připojil k popové skupině Kroky Františka Janečka. Jeden z největších tuzemských hitmakerů před devíti lety na narozeninovém koncertu v O2 areně pokřtil speciální box s dvěma CD a DVD s názvem 50, který obsahuje největší hity jeho dlouholeté kariéry.

Bývalý jazzový hudebník, který příležitostně vystupuje v projektu The Fish Men, je vedle diskotékových šlágrů také autorem mnoha muzikálů, mimo jiné Kleopatra, Tři mušketýři a Mona Lisa. V roce 2012 své známé písně Největší z nálezů a ztrát, Každý mi tě lásko závidí, Je to blízko, Pár přátel nebo Nenapovídej natočil za doprovodu symfonického tělesa a v nových instrumentacích. Projekt s názvem Classic představil i na turné v divadelních a koncertních sálech.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušené čínské turné: Filharmonici chtějí odškodnění od Prahy i…

18.07.2019 16:49 Orchestr PKF - Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek…

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli…

14.07.2019 17:28 Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama