Woodstock po 50 letech nakonec bude? Pořadatelé našli nové místo pro koncert

Plány na připomínku 50. výročí legendárního hudebního festivalu Woodstock, považované kvůli organizačním problémům za mrtvé, oživilo město Vernon na severovýchodě USA, které se možná akce ujme. Místní list Poughkeepsie Journal dnes napsal, že koncert by se mohl uskutečnit v srpnu na místním dostihovém závodišti. Smlouva je prý před podpisem.

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

Vernon leží asi 200 kilometrů severozápadně od New Yorku. Majitel závodiště Vernon Downs novinářům řekl, že předběžná smlouva o pronájmu pozemku organizátorům festivalu je před podpisem. Kapacita místa je ovšem nižší, než byly původní optimistické plány. Ze 150.000 museli pořadatelé ustoupit na 65.000 lidí.

Woodstock se v roce 1969 uskutečnil na pozemku farmy v Bethelu, který je vzdálen asi tři hodiny autem od Vernonu. Tehdy se od 15. do 18. srpna na "třech dnech míru a hudby" představily před zhruba 400.000 lidmi osobnosti a kapely jako Jimi Hendrix, Janis Joplinová nebo The Who.

Vzpomínka na Woodstock se podle původních plánů měla konat letos v srpnu v areálu závodiště Watkins Glen, rovněž nepříliš daleko od Vernonu. Společnost Watkins Glen International ale v červnu oznámila, že licenci na poskytnutí pozemků pro pořádání festivalu ruší a akci pořádat nebude. Majitel pozemku pak smlouvu o pronájmu pořadatelům zrušil.

Na novodobém Woodstocku by měly vystoupit dnešní hudební hvězdy jako rapper Jay-Z, zpěvačka Miley Cyrusová nebo rocková kapela The Killers, ale také účastníci původního Woodstocku John Fogerty, kapela Canned Heat či Carlos Santana.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Ennio Morricone (†91), legenda filmové hudby

06.07.2020 16:19 Aktualizováno Ve věku 91 let zemřel italský hudební skladatel Ennio Morricone, informují dnes italská média.…

Morricone byl výjimečný a přísný, vzpomíná šéf českého orchestru

06.07.2020 14:37 Aktualizováno Jako na výjimečnou a nenahraditelnou osobnost, autora nezapomenutelné muziky a přísného dirigenta…

Nejdůležitější pro mě je metoda, přesnost a láska, říkával Morricone (†91)

06.07.2020 09:55 Z teskných tónů harmoniky v ikonickém westernu Tenkrát na Západě se stal asi nejslavnější hudební…

Britští hudebníci vyzvali vládu, aby jim pomohla překonat krizi

02.07.2020 10:26 Paul McCartney, Ed Sheeran či kapela The Rolling Stones se připojili k výzvě britských hudebníků,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy