Odstartoval festival Hrady CZ. Už se těším na spaní ve stanu, říká zpěvačka Anna K

Zejména ženské interpretky vévodily pátečnímu programu putovního hudebního festivalu Hrady CZ, který začal na středočeském hradě Točníku. Na pódiích se představily Jana Jelínková s kapelou Sto zvířat, Lucie Bílá jako host kapely Arakain, Anna K a zpěvačka skupiny Mydy Rabycad Žofie Dařbujánová. Několik tisíc přítomných diváků na dvou scénách sledovalo také koncerty skupin Curlies, dívčí rockové The Agony a Michala Hrůzy. Program vyvrcholil show punkrockové formace Rybičky 48. Festival na louce v podhradí Točníku pokračuje i dnes.

Anna K.

Metalová kapela Arakain s hostující zpěvačkou Lucií Bílou se na festivalu představila po dvou letech. Vystoupení potěšilo tisíce přítomných, přestože je krátce předtím skropil déšť. Arakain posluchačům představil dvě nové písně Dnes ještě ne a Jen vaše ruce z nového alba Jeckyll & Hyde. Bílá, která s kapelou vystupovala tři roky v počátcích své kariéry, pak připomněla staré hity jako Zimní královna nebo Tygřice (Shook Me All Night Long z repertoáru AC/DC). Se zpěvákem Arakainu Honzou Toužimským pak Bílá nabídla duet Nikdy se nevzdávej.

Zpěvačka Anna K., která zazpívala hity jako Nelítám nízko, Noc na zemi, Večernice, Večírek za koncem nebo Tamaryšek, překvapila vystoupením s hostujícím čtrnáctičlenným ostravským dětským sborem. "Budou mě doprovázet na všech koncertech na festivalu a už se těší na spaní ve stanu," uvedla zpěvačka, která se také na Hrady CZ vrátila po dvou letech.

Publikum v nočních hodinách rozehřála i česká kapela Mydy Rabycad v čele s rusovlasou zpěvačkou Žofií Dařbujánovou a první festivalový den vyvrcholil koncertem punkrockových Rybiček 48.

Součástí prvního dne 15. ročníku festivalu bylo tradiční vyhlášení nejlepších karnevalových masek, mezi kterými měli největší úspěch lidé převlečení za pastelky, medúzu a paní s igelitkou. Organizátoři letos nově v areálech zavedli pasivní třídění odpadů a zálohované vratné kelímky na pivo. V každém areálu návštěvníci najdou dvě desítky míst s označenými nádobami na tříděný odpad.

Připraveny jsou i dětské koutky a aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít i rodiče s dětmi. Na hrad Točník je zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět. V ceně lístku na festival je vždy vstup na daný hrad zdarma.

V sobotu se areál otevře v 10:00 a na dvou pódiích se objeví Jelen, Michal Ambrož & Hudba Praha, Kamil Střihavka & The Leaders!, Visací zámek, Poletíme?, Harlej, Dymytry nebo Trautenberk. Program dále nabídne koncerty Elis Mraz, Elišky Buocikové, Anety Langerové či zpěváka a kytaristy Romualda Klemma. Hudební fanoušci se mohou těšit i na kapelu Kryštof, která se na festival vrací po šesti letech. Více informací se nachází na www.hradycz.cz.

Mrazivé počasí zatím nepřijde, uklidňují meteorologové. Vyhráno ale není

21.09.2021 06:30 Ačkoliv budou teploty v noci padat v následujících dnech až ke dvěma stupňům, mrazy nás zatím ještě…

Česko začíná topit. Teplárny zahřejí byty milionů lidí

20.09.2021 11:35 Teplárny po celém Česku začínají topit, radiátory mohou v nejbližších dnech zapnout přes čtyři…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Na Kanárské ostrovy dorazil premiér, sopka masivně chrlí lávu

20.09.2021 15:28 Na španělském ostrově La Palma, jednom z Kanárských ostrovů, evakuovali kvůli nedělní erupci sopky…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama