Odstartoval festival Hrady CZ. Už se těším na spaní ve stanu, říká zpěvačka Anna K

Zejména ženské interpretky vévodily pátečnímu programu putovního hudebního festivalu Hrady CZ, který začal na středočeském hradě Točníku. Na pódiích se představily Jana Jelínková s kapelou Sto zvířat, Lucie Bílá jako host kapely Arakain, Anna K a zpěvačka skupiny Mydy Rabycad Žofie Dařbujánová. Několik tisíc přítomných diváků na dvou scénách sledovalo také koncerty skupin Curlies, dívčí rockové The Agony a Michala Hrůzy. Program vyvrcholil show punkrockové formace Rybičky 48. Festival na louce v podhradí Točníku pokračuje i dnes.

Přidejte svůj názor

Anna K.
doporučujeme

Metalová kapela Arakain s hostující zpěvačkou Lucií Bílou se na festivalu představila po dvou letech. Vystoupení potěšilo tisíce přítomných, přestože je krátce předtím skropil déšť. Arakain posluchačům představil dvě nové písně Dnes ještě ne a Jen vaše ruce z nového alba Jeckyll & Hyde. Bílá, která s kapelou vystupovala tři roky v počátcích své kariéry, pak připomněla staré hity jako Zimní královna nebo Tygřice (Shook Me All Night Long z repertoáru AC/DC). Se zpěvákem Arakainu Honzou Toužimským pak Bílá nabídla duet Nikdy se nevzdávej.

Zpěvačka Anna K., která zazpívala hity jako Nelítám nízko, Noc na zemi, Večernice, Večírek za koncem nebo Tamaryšek, překvapila vystoupením s hostujícím čtrnáctičlenným ostravským dětským sborem. "Budou mě doprovázet na všech koncertech na festivalu a už se těší na spaní ve stanu," uvedla zpěvačka, která se také na Hrady CZ vrátila po dvou letech.

Publikum v nočních hodinách rozehřála i česká kapela Mydy Rabycad v čele s rusovlasou zpěvačkou Žofií Dařbujánovou a první festivalový den vyvrcholil koncertem punkrockových Rybiček 48.

Součástí prvního dne 15. ročníku festivalu bylo tradiční vyhlášení nejlepších karnevalových masek, mezi kterými měli největší úspěch lidé převlečení za pastelky, medúzu a paní s igelitkou. Organizátoři letos nově v areálech zavedli pasivní třídění odpadů a zálohované vratné kelímky na pivo. V každém areálu návštěvníci najdou dvě desítky míst s označenými nádobami na tříděný odpad.

Připraveny jsou i dětské koutky a aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít i rodiče s dětmi. Na hrad Točník je zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět. V ceně lístku na festival je vždy vstup na daný hrad zdarma.

V sobotu se areál otevře v 10:00 a na dvou pódiích se objeví Jelen, Michal Ambrož & Hudba Praha, Kamil Střihavka & The Leaders!, Visací zámek, Poletíme?, Harlej, Dymytry nebo Trautenberk. Program dále nabídne koncerty Elis Mraz, Elišky Buocikové, Anety Langerové či zpěváka a kytaristy Romualda Klemma. Hudební fanoušci se mohou těšit i na kapelu Kryštof, která se na festival vrací po šesti letech. Více informací se nachází na www.hradycz.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušené čínské turné: Filharmonici chtějí odškodnění od Prahy i…

18.07.2019 16:49 Orchestr PKF - Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek…

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli…

14.07.2019 17:28 Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama