Odstartoval festival Hrady CZ. Už se těším na spaní ve stanu, říká zpěvačka Anna K

Zejména ženské interpretky vévodily pátečnímu programu putovního hudebního festivalu Hrady CZ, který začal na středočeském hradě Točníku. Na pódiích se představily Jana Jelínková s kapelou Sto zvířat, Lucie Bílá jako host kapely Arakain, Anna K a zpěvačka skupiny Mydy Rabycad Žofie Dařbujánová. Několik tisíc přítomných diváků na dvou scénách sledovalo také koncerty skupin Curlies, dívčí rockové The Agony a Michala Hrůzy. Program vyvrcholil show punkrockové formace Rybičky 48. Festival na louce v podhradí Točníku pokračuje i dnes.

Přidejte svůj názor

Anna K.
doporučujeme

Metalová kapela Arakain s hostující zpěvačkou Lucií Bílou se na festivalu představila po dvou letech. Vystoupení potěšilo tisíce přítomných, přestože je krátce předtím skropil déšť. Arakain posluchačům představil dvě nové písně Dnes ještě ne a Jen vaše ruce z nového alba Jeckyll & Hyde. Bílá, která s kapelou vystupovala tři roky v počátcích své kariéry, pak připomněla staré hity jako Zimní královna nebo Tygřice (Shook Me All Night Long z repertoáru AC/DC). Se zpěvákem Arakainu Honzou Toužimským pak Bílá nabídla duet Nikdy se nevzdávej.

Zpěvačka Anna K., která zazpívala hity jako Nelítám nízko, Noc na zemi, Večernice, Večírek za koncem nebo Tamaryšek, překvapila vystoupením s hostujícím čtrnáctičlenným ostravským dětským sborem. "Budou mě doprovázet na všech koncertech na festivalu a už se těší na spaní ve stanu," uvedla zpěvačka, která se také na Hrady CZ vrátila po dvou letech.

Publikum v nočních hodinách rozehřála i česká kapela Mydy Rabycad v čele s rusovlasou zpěvačkou Žofií Dařbujánovou a první festivalový den vyvrcholil koncertem punkrockových Rybiček 48.

Součástí prvního dne 15. ročníku festivalu bylo tradiční vyhlášení nejlepších karnevalových masek, mezi kterými měli největší úspěch lidé převlečení za pastelky, medúzu a paní s igelitkou. Organizátoři letos nově v areálech zavedli pasivní třídění odpadů a zálohované vratné kelímky na pivo. V každém areálu návštěvníci najdou dvě desítky míst s označenými nádobami na tříděný odpad.

Připraveny jsou i dětské koutky a aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít i rodiče s dětmi. Na hrad Točník je zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět. V ceně lístku na festival je vždy vstup na daný hrad zdarma.

V sobotu se areál otevře v 10:00 a na dvou pódiích se objeví Jelen, Michal Ambrož & Hudba Praha, Kamil Střihavka & The Leaders!, Visací zámek, Poletíme?, Harlej, Dymytry nebo Trautenberk. Program dále nabídne koncerty Elis Mraz, Elišky Buocikové, Anety Langerové či zpěváka a kytaristy Romualda Klemma. Hudební fanoušci se mohou těšit i na kapelu Kryštof, která se na festival vrací po šesti letech. Více informací se nachází na www.hradycz.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metallica uchvátila Prahu, koncert otevřela Morriconem, zahrála Jožina z…

18.08.2019 21:59 Před vyprodaným areálem v pražských Letňanech dnes americká trash metalová skupina Metallica…

Po těžké nemoci zemřel Peter Dudák, zpěvák slovenské skupiny Hex

15.08.2019 13:27 Po těžké nemoci zemřel ve středu zpěvák a autor hudby slovenské poprockové skupiny Hex Peter Dudák.…

Metallica míří do Prahy, čeká se 70 tisíc fanoušků. Zazní Jožin z bažin?

14.08.2019 13:40 Na koncert americké kapely Metallica, který se uskuteční v neděli 18. srpna v Praze na letišti v…

Aleš Brichta oslaví šedesátiny exkluzivním koncertem. Bude poslední v jeho…

07.08.2019 14:52 Zpěvák a textař Aleš Brichta oslaví své 60. narozeniny, které připadají na 9. srpna, koncertem 6.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama