Na Točníku burácí festival Hrady CZ, Kamil Střihavka rozehnal déšť

Několik tisíc lidí dnes dorazilo do podhradí Točníku, kde aplaudovalo na festivalu Hrady CZ například Kamilu Střihavkovi a jeho skupině The Leaders! Poté, co Střihavka začal zpívat píseň Když se vznáší déšť, mohli diváci dokonce odložit pláštěnky a deštníky, protože přestalo pršet. Velký aplaus sklidily i další Střihavkovy hity, zejména oblíbená Země vzdálená.

Přidejte svůj názor

Kamil Střihavka
doporučujeme

Program, který se na hradě Točník na Berounsku koná na dvou scénách, otevřela zpěvačka Elis Mraz a skupina Jelen. Promoklí posluchači poté tleskali Anetě Langerové, se kterou si v závěru jejího vystoupení zazpívali píseň Voda živá. "Točník je jedinou zastávkou našeho putovního festivalu, na kterém vystupuje Langerová a Michal Ambrož s Hudbou Praha," uvedla mluvčí Hrady CZ Klára Mixová.

Na festivalu dnes ještě vystoupí Visací zámek, Poletíme?, Harlej, Dymytry, Marpo & Troublegang nebo Trautenberk. Mnozí hudební fanoušci se těší na večerní koncert kapely Kryštof, která se na festival vrací po šesti letech. Kapela slibuje světelnou show se speciálními efekty včetně projížďky zpěváka Richarda Krajča na kole nad hlavami diváků.

Organizátoři letos v areálech zavedli třídění odpadů a zálohované vratné kelímky na pivo. V každém areálu návštěvníci najdou dvě desítky míst s označenými nádobami na tříděný odpad. Připraveny jsou i aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít rodiče s dětmi. Na hrad Točník je zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět. V ceně lístku na festival je vždy vstup na konkrétní hrad zdarma.

zdroj: YouTube

Festival pokračuje na Kunětické hoře v Pardubickém kraji (19. - 20. července), na Švihově v Plzeňském kraji (26. - 27. července), v Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji (2. - 3. srpna), na Veveří v Jihomoravském kraji (9. - 10. srpna.), v Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (16. - 17. srpna), na Bouzově v Olomouckém kraji (23. - 24. srpna) a na Bezdězu v Libereckém kraji (30. 8. - 31. srpna). Více informací se nachází na www.hradycz.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metallica uchvátila Prahu, koncert otevřela Morriconem, zahrála Jožina z…

18.08.2019 21:59 Před vyprodaným areálem v pražských Letňanech dnes americká trash metalová skupina Metallica…

Po těžké nemoci zemřel Peter Dudák, zpěvák slovenské skupiny Hex

15.08.2019 13:27 Po těžké nemoci zemřel ve středu zpěvák a autor hudby slovenské poprockové skupiny Hex Peter Dudák.…

Metallica míří do Prahy, čeká se 70 tisíc fanoušků. Zazní Jožin z bažin?

14.08.2019 13:40 Na koncert americké kapely Metallica, který se uskuteční v neděli 18. srpna v Praze na letišti v…

Aleš Brichta oslaví šedesátiny exkluzivním koncertem. Bude poslední v jeho…

07.08.2019 14:52 Zpěvák a textař Aleš Brichta oslaví své 60. narozeniny, které připadají na 9. srpna, koncertem 6.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama