Na Točníku burácí festival Hrady CZ, Kamil Střihavka rozehnal déšť

Několik tisíc lidí dnes dorazilo do podhradí Točníku, kde aplaudovalo na festivalu Hrady CZ například Kamilu Střihavkovi a jeho skupině The Leaders! Poté, co Střihavka začal zpívat píseň Když se vznáší déšť, mohli diváci dokonce odložit pláštěnky a deštníky, protože přestalo pršet. Velký aplaus sklidily i další Střihavkovy hity, zejména oblíbená Země vzdálená.

Přidejte svůj názor

Kamil Střihavka
doporučujeme

Program, který se na hradě Točník na Berounsku koná na dvou scénách, otevřela zpěvačka Elis Mraz a skupina Jelen. Promoklí posluchači poté tleskali Anetě Langerové, se kterou si v závěru jejího vystoupení zazpívali píseň Voda živá. "Točník je jedinou zastávkou našeho putovního festivalu, na kterém vystupuje Langerová a Michal Ambrož s Hudbou Praha," uvedla mluvčí Hrady CZ Klára Mixová.

Na festivalu dnes ještě vystoupí Visací zámek, Poletíme?, Harlej, Dymytry, Marpo & Troublegang nebo Trautenberk. Mnozí hudební fanoušci se těší na večerní koncert kapely Kryštof, která se na festival vrací po šesti letech. Kapela slibuje světelnou show se speciálními efekty včetně projížďky zpěváka Richarda Krajča na kole nad hlavami diváků.

Organizátoři letos v areálech zavedli třídění odpadů a zálohované vratné kelímky na pivo. V každém areálu návštěvníci najdou dvě desítky míst s označenými nádobami na tříděný odpad. Připraveny jsou i aktivity, aby si festivalovou atmosféru mohli užít rodiče s dětmi. Na hrad Točník je zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět. V ceně lístku na festival je vždy vstup na konkrétní hrad zdarma.

zdroj: YouTube

Festival pokračuje na Kunětické hoře v Pardubickém kraji (19. - 20. července), na Švihově v Plzeňském kraji (26. - 27. července), v Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji (2. - 3. srpna), na Veveří v Jihomoravském kraji (9. - 10. srpna.), v Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (16. - 17. srpna), na Bouzově v Olomouckém kraji (23. - 24. srpna) a na Bezdězu v Libereckém kraji (30. 8. - 31. srpna). Více informací se nachází na www.hradycz.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušené čínské turné: Filharmonici chtějí odškodnění od Prahy i…

18.07.2019 16:49 Orchestr PKF - Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek…

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli…

14.07.2019 17:28 Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama