Festival Mighty Sounds přilákal 11 tisíc fanoušků, Dog Eat Dog předvedli speciální set

Festival Mighty Sounds přilákal od 12. července do dneška na táborské letiště Čápův dvůr podle organizátorů asi 11.000 lidí. Je to o něco méně než loni, pravděpodobně kvůli dešti. Při akci zaměřené na žánry ska, punk či reggae neřešila policie žádné komplikace. ČTK to dnes řekli mluvčí festivalu Markéta Štechová a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner. Policie odhaduje návštěvnost k dnešnímu dni 10.000 lidí.

Přidejte svůj názor

Mighty Sounds
doporučujeme

Festival, který skončí dnes v noci, nabídl na sedmi pódiích desítky koncertů kapel a vystoupení dýdžejů. Organizátoři odhadli počet návštěvníků na 11.000, což je proti loňsku zhruba o tisíc méně.

"Na déšť jsme byli připraveni, přeháňky žádné velké komplikace nezpůsobily. Návštěvníci měli dostatek možností se někam schovat, případně se i ohřát. Tento ročník hodnotíme dobře, byť dorazilo trošku méně lidí z důvodu, že předpověď nevypadala moc dobře," řekla Štechová.

Kvůli festivalu je do 15. července snížený počet pruhů na silnici I/3 u obchodního domu Kaufland, kde vznikl provizorní přechod pro chodce. Provoz je stažený ze čtyř jízdních pruhů do dvou. Matzner ČTK řekl, že policie nic mimořádného kvůli festivalu neřešila.

Déšť nepřinesl ani technické problémy. Hlavní scéna je krytá nepromokavou plachtovinou, hrát tedy lze, i když prší. Všechny hudební hvězdy, jak řekla mluvčí, odehrály perfektní vystoupení.

"Speciální set předvedli Dog Eat Dog, protože člen jejich kapely slavil 50. narozeniny, takže tam byla spousta překvapení. Všechno běží podle plánu a dnes ještě očekáváme, že minimálně Dubioza Kolektiv patří mezi velká jména a že bude mít pod pódiem dostatečný počet spokojených návštěvníků," řekla Štechová.

zdroj: YouTube

Mezi lákadla patřily skupiny While She Sleeps, Turbonegro, z českých Pipes and Pints, Sto zvířat nebo Fast Food Orchestra.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušené čínské turné: Filharmonici chtějí odškodnění od Prahy i…

18.07.2019 16:49 Orchestr PKF - Prague Philharmonia žádá Prahu a ministerstvo kultury, aby mu nahradily výpadek…

Ve středu vypukne festival Colours of Ostrava, dopravní podnik posílí spoje

15.07.2019 10:03 Dopravní podnik Ostrava (DPO) posílí spoje pro nadcházející mezinárodní hudební festival Colours of…

Na Masters of Rock dorazilo přes 20 tisíc lidí, závěr festivalu patří…

14.07.2019 17:19 Přes 20.000 vyznavačů metalové a rockové muziky navštívilo letošní ročník festivalu Masters of Rock…

Bankovky s Gottem lidé vykoupili za čtyři hodiny, na místě zasahovala…

14.07.2019 13:37 Aktualizováno Zhruba za čtyři hodiny dnes lidé vykoupili 5000 pamětních eurobankovek s portrétem zpěváka Karla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama