V Praze poprvé vystoupí Ziggy Marley, syn legendy reggae má osm cen Grammy

V pražském Divadle Archa 31. července poprvé vystoupí jamajský zpěvák Ziggy Marley, nejstarší syn legendárního Boba Marleyho. Představí své zatím poslední studiové album Rebellion Rises, které vyšlo loni a bylo nominováno na Grammy. Nahrávka je apelem k pospolitosti, aktivismu a lásce.

Přidejte svůj názor

Ziggy Marley
doporučujeme

"Veškerá rebelie má počátek v lidské mysli, v melodii a v hudbě. Rebelie je vědomí. Jakmile si uvědomíme její potenciál a naše vlastní uvědomění se začne šířit, vyrosteme i my samotní," uvedl k poselství alba Marley.

Osminásobný držitel ceny Grammy Ziggy Marley na sebe podobně jako otec vzal úlohu šiřitele poselství lásky, pozitivních vibrací a míru. Ale vydal vlastní hudební cestou: jeho inovativní reggae s chytlavými melodiemi vstřebalo daleko víc rocku, funky, soulu a popu. "Reggae je mantra a meditace. Reggae je rytmus a vědomí. Jeho potenciál je nekonečný. Vždy je před námi cesta dále, vždy existuje naděje v dalším východu slunce, v další sekundě a další minutě," konstatoval.

zdroj: YouTube

David Nesta Marley, nejstarší syn Boba a Rity Marleyových, který přezdívku Ziggy získal podle jamajského slangového označení jointu, po smrti otce založil se sourozenci úspěšnou skupinu The Melody Makers. V roce 2003 se pak pustil do sólové kariéry. Souběžně s hudbou jde Ziggyho filantropie. S manželkou založil nadaci URGE pomáhající chudým dětem na Jamajce, v Africe i jinde. Spolupracuje také s OSN a neziskovou hudebně vzdělávající organizací Little Kids Rock.

Ziggy Marley se poprvé v Česku představil v roce 2018 na mezinárodním festivalu Colours of Ostrava.

Bob Marley, celým jménem Robert Nesta Marley, byl jamajský zpěvák, skladatel a kytarista, spoluzakladatel a významný představitel reggae. Zemřel 11. května 1981. V Praze se představili někteří z jeho mnoha potomků. Například roku 2013 v pražském Lucerna Music Baru zahrál zpěvák, muzikant, herec a producent Ky-Mani Marley. Druhý nejstarší syn muzikant a producent Stephen Marley měl v Česku vystoupení roku 2012. Počet oficiálně přiznaných dětí Boba Marleyho dosáhl čísla 11. Většina jeho potomků se věnuje hudbě.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metallica uchvátila Prahu. Koncert otevřela Morriconem, zahrála Jožina z…

19.08.2019 08:45 Aktualizováno Americká kapela Metallica dnes v pražských Letňanech na koncertu svého turné WorldWired Tour…

Po těžké nemoci zemřel Peter Dudák, zpěvák slovenské skupiny Hex

15.08.2019 13:27 Po těžké nemoci zemřel ve středu zpěvák a autor hudby slovenské poprockové skupiny Hex Peter Dudák.…

Metallica míří do Prahy, čeká se 70 tisíc fanoušků. Zazní Jožin z bažin?

14.08.2019 13:40 Na koncert americké kapely Metallica, který se uskuteční v neděli 18. srpna v Praze na letišti v…

Aleš Brichta oslaví šedesátiny exkluzivním koncertem. Bude poslední v jeho…

07.08.2019 14:52 Zpěvák a textař Aleš Brichta oslaví své 60. narozeniny, které připadají na 9. srpna, koncertem 6.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama