Letošní absolutní vítěz ankety Český slavík odejde s novou cenou

Praha - Zbrusu nová cena čeká na letošního absolutního vítěze pěvecké ankety Český slavík. Jak agentuře Mediafax ve středu prozradil Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica, pro letošek přišel výrobce s novou podobou ocenění, kterou zhotovil na základě moderních uměleckých návrhů.

Ilustrační fotografie

"Dosavadní skleněné koule nahradily motivy zlaté ladičky osazené českými granáty," přiblížil Těšínský cenu, kterou si ze slavnostního udílení odnese letošní vítěz kategorie Absolutní slavík a jejímž zhotovitelem je již tradičně turnovské družstvo Granát.

Na stejným způsobem inovované ocenění se kromě toho mohou těšit také interpreti, kteří vzejdou jako vítězové v kategoriích Objev roku a Cena Rádia Impuls.

Letošní ročník přinese ještě jednu novinku. Letos poprvé totiž bude vyhlášena cena o Nejlepší videoklip MTV. "Do této kategorie byly nominovány videoklipy, které vznikly v roce 2011 a které odvysílala česko-slovenská verze hudební stanice MTV. Vítěz pak vystoupí v průběhu slavnostního galavečera," zpřesnil Těšínský.

Hlasování bylo odstartováno ve středu, hlasy pro své favority v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka a Hudební skupina mohou lidé zasílat do neděle 20. listopadu. Kromě již tradičních způsobů - hlasování prostřednictvím SMS zpráv a vyplněním formuláře na internetových stránkách slavikmattoni.seznam.cz - přitom mohou letos poprvé využít i služeb mobilního webu, který najdou na adrese m.seznam.cz/slavik. A stejně jako v minulých letech jsou i tentokrát ke hlasování dostatečně motivováni - ten, komu bude při losování přát štěstí, se nalodí na největší osobní loď na světě Oasis of the Seas, na jejíž palubě zamíří do Karibiku.

Slavnostní galavečer se uskuteční o necelý týden později, v sobotu 26. listopadu a v přímém přenosu ho bude možné sledovat ve vysílání televize Nova. Moderátorského žezla se stejně jako loni zhostí Libor Bouček, režii si vzal na starosti slovenský režisér Pepe Majeský.

V přímém přenosu se navíc už počtvrté objeví také vybrané dívky, které vzejdou jako vítězky ze soutěže, kterou pořadatelská agentura vyhlašuje ve spolupráci s vedením stanice a která nese název Staň se hosteskou přímého přenosu galakoncertu na TV Nova!. "Hostesky budou vybrány z dívek, které se rozhodnou hlasovat přes portál krasna.cz a které při té příležitosti projeví zájem zúčastnit se přenosu právě v této roli," navedl Těšínský případné zájemkyně.

Kromě zlatého, stříbrného a bronzového slavíka v mužské a ženské kategorii a v kategorii hudebních skupin, budou v průběhu večera dekorováni také vítězové kategorií Absolutní slavík, Skokan roku a Objev roku. Stejně jako v minulých letech pak budou vyhlášeny výsledky v kategorii Slavíci bez hranic, která je soubojem slovenských interpretů o titul toho nejpopulárnějšího v Česku, a předána bude i Cena Rádia Impuls. "Vítěze této soutěže, ve které bude zvolena nejoblíbenější česká písnička, určí posluchači stanice," vysvětlil Těšínský.

Témata:

Na permské univerzitě střílel osmnáctiletý mladík. Na místě je šest mrtvých

20.09.2021 15:05 Nejméně šest mrtvých si vyžádala dnešní střelba na Permské státní univerzitě, informují tiskové…

Česko začíná topit. Teplárny zahřejí byty milionů lidí

20.09.2021 11:35 Teplárny po celém Česku začínají topit, radiátory mohou v nejbližších dnech zapnout přes čtyři…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Na Kanárské ostrovy dorazil premiér, sopka masivně chrlí lávu

20.09.2021 15:28 Na španělském ostrově La Palma, jednom z Kanárských ostrovů, evakuovali kvůli nedělní erupci sopky…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Právě se děje

reklama