Zpěvačka Markéta Irglová vystoupí v Praze

Praha - Dva koncerty odzpívá v sobotu v pražské Malostranské besedě zpěvačka Markéta Irglová, která fanouškům představí své první sólové album Anar. Agenturu Mediafax o tom informoval Jiří Sedlák ze společnosti Arts Marketing.

Ilustrační fotografie

Koncerty v České republice se uskuteční v rámci evropského turné. Celkem Irglová zahraje na 11 koncertech ve Velké Británii, Nizozemsku, Belgii, Francii, Německu, České republice a Irsku. Poté se přesune do Spojených států amerických, kde odehraje dalších 11 koncertů.

Album s dvanácti autorskými písněmi z období posledních dvou let vzniklo letos v chicagském studiu SOMA. Hudebně se na něm podíleli především americká zpěvačka a hráčka na perský buben daf Aida Shahgashemi, kytarista Rob Bochnik a baskytarista Tim Iseler, který měl zároveň na starosti produkci celého alba. V úloze hostujících hudebníků se v některých skladbách objevili chicagští muzikanti Fred Lonberg-Holm (cello), Frank Rosaly (bicí), Jaimie Branch (trumpeta), Jeb Bishop (trombón) a také Newyorčan Jake Clemons (saxofon).

Dominantní postavení má ve skladbách zvuk piana a perského bubnu, zbylé nástroje většinou tvoří jakési ornamentální pozadí.

"Inspirací pro vznik některých písní byly i mimohudební vlivy. Byly to knihy, které jsem v té době četla, například Anam Cara od irského autora Johna´O Donoghuae, The Prophet od Kahlil Gibrana, ale také krajina, ve které jsem se nacházela, nejprve Irsko - moře a zeleň, pak New York, a taky rodná země, kterou si nosím v srdci," uvedla Irglová.

Témata: Praha | koncerty

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama