Branou festivalu Colours of Ostrava prošlo 32 tisíc návštěvníků

Ostrava - Jedenáctý ročník festivalu Colours of Ostrava během tří dní přilákal zhruba 32 tisíc hudebních fanoušků. Nejvíce jich podle pořadatelů přišlo na sobotní program, kdy vystoupily zpěvačky Alanis Morisssette a ZAZ.

Ilustrační fotografie

Zejména vystoupení ZAZ někteří návštěvníci hodnotili jako událost celého festivalu, ona sama si festival také užila, poslechla si koncert například Bobbyho McFerrina a přidala se i k našemu tanečnímu workshopu,“ řekl mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Festival se koná od čtvrtku v evropsky památkově chráněném areálu bývalého dolu, železáren a hutí - Dolní oblasti Vítkovice. „Charakter festivalu je díky industriálnímu prostředí nového areálu zcela jiný, z pohledu pořadatelů naše očekávání předčil, z 95 procent organizačně všechno klaplo a zbytek se vychytal za provozu. Z pohledu diváků vadil horší pohyb ve štěrku, ale to mohly vyřešit pevné boty,“ zhodnotil Sedlák.

Průběh festivalu i přes rekordní účast diváků policie označila za poklidný. „Policisté prověřovali sedm přečinů majetkového charakteru, ve dvou případech se jednalo o krádež věcí ze stanů, pak o krádež mobilu z odloženého oblečení v době, kdy se odešel poškozený koupat do bazénu. Nebo šlo o krádež peněz, fotoaparátu a dokladů v době, kdy návštěvnice festivalu tancovaly a odložily kabelky,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Nejzávažnější krádež návštěvník festivalu policii oznámil v noci na neděli, a to odcizení vozidla Škoda Octavia combi z parkoviště před Kauflandem v blízkosti areálu Colours. „V přihrádce vozu 33letý muž nechal pět platebních karet, doklady a finance, škodu vyčíslil na 122 tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Výrazné komplikace na festivalu nezaznamenali ani zdravotníci. „Neřešili ani vážnější úrazy nebo zranění, kromě problémů typu epileptického záchvatu byl naprostý klid,“ dodal Sedlák.

Festival zakončí v neděli v noci americká zpěvačka Janelle Monáe, hvězda současného R&B a soulu. Její ostravský koncert bude tuzemskou premiérou. „Janelle Monáe s velmi početnou kapelou uhranula a rozdováděla například diváky v Glastonbury – její strhující show nabídne rozvibrovanou energii, které prochází doslova celou tančící kapelou, od doprovodných zpěvaček přes smyčce až po dechovou sekci,“ řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Celkem se na festivalu představilo 43 zahraničních a přes 50 domácích kapel. Čtyřdenní hudební přehlídku odstartoval ve čtvrtek večer Rufus Wainwright, mimo jiné na festivalu zahráli i Kronos Quartet v projektu Uniko, Bobby McFerrin, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons nebo Animal Collective.

Témata: festivaly

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Předpověď počasí do konce září ukazuje, jaké nás čekají průměrné teploty

22.09.2021 06:30 Do konce září nás čekají průměrně teplé dny, s maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš…

Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je maximum, tvrdí Zeman

22.09.2021 15:25 Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je v rámci rozpočtu na příští rok podle prezidenta…

Prezident Miloš Zeman byl propuštěn z nemocnice. Hrad prozradil, jaké…

22.09.2021 16:33 Prezident Miloš Zeman byl dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze, ve které…

V úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru

22.09.2021 09:29 Během úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den za…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama