Český slavík zahajuje úderem poledne hlasování

Praha - Od středečních dvanácti hodin mohou lidé posílat hlasy zpěvákovi, zpěvačce a hudební skupině, kterým přejí titul Český slavík Mattoni. Vyhlášení výsledků bude součástí slavnostního galakoncertu v sobotu 24. listopadu ve Státní opeře Praha.

Karel Gott

Svou přízeň pro interprety v hlavních kategoriích mohou lidé vyjadřovat až do půlnoci 18. listopadu. O ocenění nebudou ochuzeni ani výherci vedlejších kategorií Skokan a Objev roku a Slavíci bez hranic, odkud vzejde nejoblíbenější slovenský interpret v České republice.

Hlasující se musejí připravit i na několik novinek, jednou z nich je změna pravidel u kategorie Objev roku. Dosud byli příznivci populární hudby zvyklí, že se sem rekrutují muzikanti, kteří se v žebříčku ankety dosud neobjevili a posluchači je svými hlasy podpořili. Nyní adepty na Objev roku nominuje odborná porota složená hlavně z hudebních publicistů.

Stanoví tři nominace, mezi nimiž rozhodne svými hlasy veřejnost. Klání o přízeň v této kategorii vypukne 19. listopadu a potrvá až do přibližně poloviny přímého přenosu z vyhlášení vítězů. Moderátor hlasování ukončí přímo během vysílání a krátce na to divákům oznámí, kdo si odnese pomyslnou zlatou medaili.

Organizátoři se pro změnu pravidel rozhodli, aby kategorie Objev roku neodrážela pouze momentální popularitu a úspěch, ale také interpretův přínos pro hudební oblast a orientaci v moderních trendech. Nový systém má být tedy zárukou kvality.

Druhá novinka má za cíl nalákat ke značce Český slavík Mattoni mladší věkové skupiny. Spočívá v zavedení kategorie Hvězda internetu. Jejího vítěze určí především návštěvníci hudebních portálů, internetových diskusí a dalších virtuálních platforem. Pořadatelé si od novinky slibují překvapivá jména a interprety, jejichž jména nejsou všeobecně známá.

Na galakoncertu, který v přímém přenosu odvysílá televize Nova, budou vyhlášeni slavíci a dojde i na vítěze anket o nejoblíbenější píseň Rádia Impuls a videoklip česko-slovenské verze MTV. Moderátorské role se ujme Ondřej Brzobohatý a všichni zpěváci, zpěvačky i kapely budou pod režijním vedením Pepeho Majeského vystupovat naživo.

Hudební fanoušci mají několik možností, jak své oblíbence podpořit. Mohou poslat SMS, využít aplikace na webové adrese slavikmattoni.seznam.cz nebo prostřednictvím mobilního webu na m.seznam.cz/slavik. Anketu Český slavík Mattoni naleznou zájemci i na Facebooku.

Jednoho z hlasujících čeká odměna v podobě dovolenkové plavby luxusní lodí pro dvě osoby s výmluvným názvem Po stopách karibských pirátů. Výhru poskytla cestovní kancelář Alexandria.

Anketa Český slavík letos slaví už padesáté narozeniny. Jedním z dárků pro ni může být i fakt, že patří k nejstarším popovým anketám v Evropě. Slavík se narodil v šedesátých letech jako jeden z pokusů o oživení světa populární hudby, kterou měl režim tendenci potlačovat, tehdy měl ještě přídomek Zlatý. Domovem ankety byl již zaniklý týdeník Mladý svět a duchovním otcem Ladislav Smoljak, toho času redaktor časopisu. Anketa si postupně vybudovala renomé a spojila se svou existencí určující jména českého hudebního nebe. Mezi vítěze patří namátkou Waldemar Matuška, Dalibor Janda, Dan Hůlka, Eva Pilarová, Vondráčková či Hana Zagorová. Nestory ocenění ztělesňují Lucie Bílá a Karel Gott.

Témata: zlatý slavík

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

17.09.2021 21:44 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Bývalý prezident Klaus opustil střešovickou nemocnici

17.09.2021 12:12 Bývalý prezident Václav Klaus dnes krátce přes 11:00 odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze,…

Muž zapálil byt, v němž zemřelo 11 lidí. Dostal doživotí

17.09.2021 13:43 Pětapadesátiletý muž, který loni v srpnu založil v bohumínském panelovém domě požár, při kterém…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama