Celé Česko mluví o koncertu zpěvačky Sandry. Znáte její největší hit? Tady ho máte

Praha - Kdo je Sandra? V posledních letech o ní není možná tolik slyšet, ale koncem osmdesátých let nebylo na světě populárnější zpěvačky. Je také nejúspěšnější německou umělkyní vůbec.

Sandra Cretu, známá jako "Sandra", foto: Tim Lehmann
doporučujeme

Kylie Monigue, Madonna nebo Cher... Možná je o nich dnes slyšet víc, ale před 25 lety na Sandru neměly. Ta prodala po celém světě více než třicet milonů hudebních alb, čímž v té době válcovala všechny americké hěvzdy včetně již zmiňované Madonny.

Hity jako "Maria Magdalena" (1985), "In the Heat of the Night" (1985), "Everlasting Love" (1987), "Secret Land" (1988) nebo "Hiroshima" (1990) jsou slyšet dodnes. A prosadila se i v devadesátých letech jako hlas velmi úspěšného hudebního uskupení Enigma.

Dnes se otvírá v pražské Kolkovně v centru Prahy unikátní disco club i s denní kavárnou Café 80's. A kdo jiný by ho měl otvírat než Sandra, nepřekonatelná hvězda osmdesátých let?

Sandra v Praze poprvé vystupovala právě v 80. letech a začátkem ledna zde bude zpívat pouze proto, aby své jméno spojila s otevřením nového klubu, za jehož prahem bude svět takový, jaký si ho pamatujete z 80. let dvacátého století. "Jsem velmi ráda, že se vracím do Prahy. Dalo by se říci, že jsem v Praze v 80. letech začínala svoji kariéru, a proto se velmi těším na všechny ty vzpomínky, na atmosféru zlatého věku."

Poslechněte si její první velký hit, kterým odstartovala kariéru:

Zdroj: YouTube
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama