Letošní festival Filharmonie Brno nabídne klasiku i romantiku

Brno – Již 18. srpna odstartuje na Špilberku celkem patnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Filharmonie Brno, který je tradiční ozdobou brněnského kulturního léta. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty domácího orchestru Filharmonie Brno, vystoupení Filharmonie Hradec Králové s temperamentními Cigánskimi Diablami nebo na Dagmar Peckovou se Štefanem Margitou. Novinkou festivalu jsou také kinokoncerty, které z filmového plátna představí geniálního čínského pianistu Lang Langa, oblíbenou francouzskou zpěvačku ZAZ a jedinečné Berlínské filharmoniky.

Filharmonie Brno

Zavedený letní festival Špilberk nabídne poprvé kromě živé hudby také hudební filmy ve vysokém rozlišení. Jeho jubilejní ročník se vrací k představě většího počtu každodenních akcí, jež kdysi utvářela jeho vznik a charakter prvních ročníků. Tentokrát půjde o sedm koncertních večerů, z nichž čtyři klasické budou obohaceny třemi kinokoncerty, jaké promítá vídeňské Mezinárodni hudební středisko na Radničním náměstí ve Vídni. Brněnskému publiku se tak prostřednictvím filmového plátna naskytne možnost setkání s hvězdnými pianisty Lang Langem a Herbie Hancockem, s mladou francouzskou hvězdou ZAZ nebo s Berlínskými filharmoniky.

Na koncertech vystoupí vedle orchestru pořádající Filharmonie Brno také Filharmonie Hradec Králové s Cigánskymi Diablami a na závěrečném koncertu orchestr Janáčkovy opery Národního divadla Brno s Dagmar Peckovou a Štefanem Margitou. „Již nyní připravujeme pro naše návštěvníky všechno tak, aby večer či večery plné hudby strávené na Špilberku patřily k těm nejkrásnějším z celého léta. Pro jejich pohodlí bude připravena kyvadlová doprava zdarma, která bude jako každý rok vyjíždět z Husovy ulice a na malém hradním nádvoří bude připraveno občerstvení," doplnila manažerka festivalu Lucie Sýkorová. Lístky na jednotlivé koncerty, ale i zvýhodněnou permanentku na celý festival, jsou k dostání v předprodeji Filharmonie Brno na Besední ulici. Více informací můžete nalézt na www.filharmonie-brno.cz.

Témata: Filharmonie Brno

PŘEHLED: Velký průvodce volbami do Poslanecké sněmovny

16.09.2021 09:29 Už za necelý měsíc si Česko zvolí nové obsazení Poslanecké sněmovny. Podívejte se na přehledný…

Zeman není v ohrožení života, potvrdil to Pražský hrad

16.09.2021 13:00 Vyšetření prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) nezjistila žádné problémy,…

Výbuch rodinného domu v Koryčanech si vyžádal dva lidské životy

15.09.2021 18:58 Při dnešním odpoledním výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní…

Na asi poslední interpelace nedorazili ministři ani poslanci

16.09.2021 13:45 Projednávání písemných interpelací, zřejmě poslední v tomto volebním období, poznamenaly dnes ve…

Nová Škoda Fabia dnes oficiálně vstupuje na český trh. Kterou výbavu lidé…

16.09.2021 09:16 Škoda Fabia úspěšně působí na trhu již 22 let, právě nyní startuje prodej její čtvrté generace.…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama