Na pódiu Xindl X a za stromy dudácké slavnosti. Jen si vybrat

Domažlice – Multižánrový open-air festival Chodrockfest láká již počtvrté do Domažlic milovníky populární hudby. Festival Chodrock vás přiláká nejen na hudebníky, ale také na prostředí a Chodské slavnosti.

Xindl X vlastním jménem Ondřej Ládek, foto: Multimotyl

První ročník Chodrockfestu se konal v roce 2011 a postupně se dostal do povědomí veřejnosti. Ale neláká jen na pomalu vznikající tradici, ale také na zvučná jména české populární hudební scény. Na Chodrockfestu vystoupí například Chinaski, Wohnout, UDG, Mandrage, Xindl X či Krucipüsk.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Nebudou chybět soutěže o ceny, ani festivalový servis.

Na Chodrockfestu si zakládají na třídění odpadu – pokud odevzdáte určité množství plastů či papíru, můžete se zapojit do soutěží. Díky této možnosti se nemusíte bát toho, že strávíte den v nekulturním prostředí, protože Chodrockfest je čistý festival díky motivaci svých návštěvníků.

Festival se odlišuje od jiných festivalů zvoleným areálem. Festival se odehrává v areálu, který je tvořen několika velkými písčitými terasami a dokola je obehnán stromy. Není tak divu, že Chodrockfest je mnohdy označován jako „plážový" festival.

Chodrockfest proběhne ve dnech 8. - 9. srpna. Den před zahájením festivalu se můžete těšit na Warm-up večírek, na kterém se představí místní dobré kapely – Trambus, Zastodeset, Extraband revival.

V době festivalu se můžete podívat i na domažlické Chodské slavnosti, které udržují tradice lidové dudácké hudby, tanců, zvyků a obyčejů. Jedná se o jeden z nejstarších folkloristických festivalů v ČR, jehož první ročník proběhl v roce 1955.

Témata: Chodrockfest | Xindl X

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama