American Music Awards ovládla Taylor Swift, z trůnu sesadila Michaela Jacksona

Americká zpěvačka Taylor Swiftová získala při udílení hudebních cen American Music Awards (AMA) šest ocenění, včetně ceny pro umělce roku. Překonala tím dosavadního držitele nejvyššího počtu těchto trofejí, krále popu Michaela Jacksona. Devětadvacetiletá umělkyně, která předávání AMA opanovala i v loňském roce, byla také vyznamenána čestnou cenou pro umělce desetiletí.

Přidejte svůj názor

Taylor Swiftová
doporučujeme

"Tento rok se toho tolik událo. Hodně dobrého, ale i spousta komplikovaných věcí," uvedla Swiftová. Očekávalo se, že zpěvačka během slavnostního večera v americkém Los Angeles bude komentovat roztržku s šéfem společnosti Big Machine Records, která vydala prvních šest alb.

Zpěvačka se ke sporu nakonec přímo nevyjádřila, oblékla se ale do bílé košile vězeňského střihu s názvy svých desek. Zazpívala také písně Blank Space a Love Story, které vydala přes společnost Big Machine Records, se kterou se o práva pře. Přidala i píseň The Man, vydanou již u společnosti Republic. V této písni Swiftová popisuje obtíže, které čekají na ženské umělkyně a kterých jsou muži ušetřeni. BBC poznamenala, že část ceremonie, během které popíchla Big Machine Records, rychle pominula a poté již Swiftová vystupovala mimo jiné ve zlatém body.

zdroj: YouTube

Swiftová v kategorii umělec roku překonala například další stálici popové hudby Arianu Grandeovou nebo rappera Drakea.

K ocenění umělkyně desetiletí Swiftová poznamenala, že je to uznání za tvrdou práci. "Vše, na čem mi záleží, jsou vzpomínky, které na vás, lidi, na fanoušky za ty roky mám," uvedla s tím, že v práci bude pokračovat.

S nynějšími šesti cenami AMA má Swiftová 28 těchto trofejí, čímž výrazně překonala dosavadní Jacksonův rekord. Zesnulý král popu jich měl 24.

Mezi dalšími oceněnými byla vedle Swiftové i sedmnáctiletá zpěvačka a skladatelka Billie Eilishová, která se svou podmanivou image získala cenu za nejlepšího nového umělce a vyhrála v kategorii alternativního rocku. "Když jsem vyrůstala, milovala jsem vás všechny. Nemůžu uvěřit tomu, že se na mě teď všichni díváte," dojala se Eilishová v děkovné řeči na adresu slavných umělců, kteří seděli v první řadě.

Cenu za duet roku vyhrála americko-mexicko-kubánská zpěvačka Camila Cabellová společně se svým kanadským přítelem Shawnem Mendesem za hit Seňorita. Oceněný byl i soundtrack k oscarovému filmu Bohemian Rhapsody o skupině Queen.

S nejvíce nominacemi, sedmi, vstoupil do nedělního večera v Los Angeles rapper Post Malone. Nakonec si odnesl jedno ocenění, a to za nejoblíbenější album, který se stala jeho deska Hollywood's Bleeding z letošního září.

Grandeová, která měla šest nominací, neproměnila jedinou. Slavnostního večera se nezúčastnila, neboť zpívala na koncertu v Orlandu.

O nominacích na American Music Awards rozhoduje počet prodaných alb. Vítěze pak na rozdíl od hudebních cen Grammy, které jsou udělovány na základě hlasů členů americké hudební akademie, volí hudební fanoušci na internetu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela Marie Fredrikssonová (†61), zpěvačka skupiny Roxette

10.12.2019 22:03 Aktualizováno Ve věku 61 let zemřela v pondělí zpěvačka Marie Fredrikssonová, která společně s Perem Gesslem…

Žebříček videí YouTube ovládli čeští interpreti, kraluje Karel Gott

05.12.2019 11:20 Šest z deseti nejúspěšnějších hudebních videí roku 2019 na lokální verzi serveru YouTube je z české…

Miro Žbirka rozparádil O2 arenu. Jako bubeník se předvedl fotbalista Petr…

04.12.2019 07:21 Na koncertu v zaplněné pražské O2 areně v úterý Miro Žbirka s mnoha hosty oslavil 40 let na scéně.…

Rána pro fanoušky, Madonna zrušila koncerty. Co se stalo?

29.11.2019 08:20 Jedenašedesátiletá královna popu Madonna zrušila tři koncerty v rámci turné Madame X kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama