Během koncertu zemřel písničkář David Olney, publiku se omluvil

O víkendu uprostřed vystoupení na festivalu na Floridě zemřel americký folkový písničkář David Olney, bylo mu 71 let. Jeho kolegyně Amy Rigbyová, která rovněž na akci účinkovala, na facebooku napsala, že Olney náhle přerušil svou písničku, posluchačům se omluvil a poté zavřel oči. Portál NME napsal, že zpěváka podle všeho postihl infarkt.

Hudba
doporučujeme

"Olney byl v polovině třetí písně, když přestal hrát, omluvil se a zavřel oči, uvedla Rigbyová. Dodala, že se nejprve zdálo, že si chce jen odpočinout, neboť seděl klidně, vzpřímeně a stále držel kytaru. Olneyovi se neúspěšně pokoušelo zachránit život několik přítomných lékařů.

zdroj: YouTube

Olney se stal jedním z mnoha umělců, kteří zemřeli přímo na pódiu. Například loni na silvestra během vystupování podlehl infarktu brazilský zpěvák Juliano Cezar.

Obdobné případy jsou zaznamenány i v Česku. V únoru 2004 zemřel na jevišti během představení Moliérovy hry Skapinova šibalství dlouholetý člen ostravského Divadla Petra Bezruče Jan Odl a v roce 1974 byl přímo z natáčení filmu Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách převezen do nemocnice herec Jan Libíček, který následně zemřel na selhání ledvin.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama