Čeští zpěváci se činí. Zde jsou nové klipy, Lenny chystá největší koncert kariéry

Zpěvák Michal Hrůza klipem Světlo do tmy předznamenal stejnojmenné album, zpěvačka Lenny na 4. prosince oznámila největší koncert své kariéry. Skupiny Vypsaná fixa a Zrní představily nové videoklipy a chystají jarní koncerty, sdělili ČTK mediální zástupci umělců.

Přidejte svůj názor

Michal Hrůza
doporučujeme

Hrůza nyní vydává píseň s videoklipem Světlo do tmy. Anoncuje album, jež má vyjít v březnu. Muzikant na něj se svou kapelou naváže dubnovým Světlo do tmy Tour 2020 po pěti českých městech. "Někdy jsme obklopeni chmurnou tmou, a proto je dobré občas tmu rozbít světlem. Světlo je pozitivnější než tma," uvedl Hrůza. "Z každé tmy totiž vede cesta ke světlu a o tom je i moje nové album," dodal.

zdroj: YouTube

Světlo do tmy Tour začne 3. dubna v Českých Budějovicích. Pokračuje koncerty v Praze, Brně, Ostravě a Karlových Varech, kde 18. dubna končí. "Michal Hrůza je nyní tvrdší a temnější než kdykoliv předtím, ale pořád v sobě nese kus naděje," konstatoval producent alba Lukáš Chromek.

Zpěvačku Lenny čeká na jaře vydání druhé desky a na 4. prosince oznámila největší koncert ve své kariéře v pražském O2 Universum, na kterém mimo jiné zazní právě vydaná píseň a klip Figure It Out. O produkci písně se postarala dvojice Ondřej Fiedler a Marcel Procházka, kteří jsou zároveň i jejími spoluautory. "Občas se objeví píseň, která je výjimečnější než ostatní, a právě Figure It Out je jednou z nich.

zdroj: YouTube

Pojednává o cestě životem, jež je plná krásných chvil, ale i překážek, rozcestí a obtížných rozhodnutí, před která jsme postaveni. Potom je jen na nás, jak se rozhodneme a jakým směrem bude pokračovat naše životní cesta," řekla Lenny. Nyní tráví většinu času v nahrávacím studiu, kde dokončuje desku. "Věřím, že album se blíží svému závěru. Mám v sobě satisfakci, že jednotlivé kousky zapadají pomalu, ale jistě do sebe a že vydám hudební materiál, o kterém jsem naprosto přesvědčená," uvedla Lenny.

Kapela Zrní pilotním singlem Neposlušnost ohlašuje své šesté řadové album Nebeský klid, které ve vlastním nákladu vydá 6. března. O celkové vyznění skladby Neposlušnost se zasloužil také na desce hostující dětský pěvecký sbor BezNot. Natáčení videoklipu se uskutečnilo na někdejší protiletadlové raketové základně Klondajk u Dobříše pod vedením režisérky Johany Ožvold. "Text mě napadl v dodávce, když jsem si četl zprávy. O generačním střetu, který se odehrává, co je lidstvo na světě, ale v jistých dobách je nějak výraznější, je to velký zlom, kdy dinosauři narážejí do zdi. Nastupující generace žije úplně v jiných reáliích než jejich rodiče, má úplně jiné uvažování, jiné tempo," uvedl frontman kapely Zrní Jan Unger.

V textech Unger popisuje aktuální společenské problémy. "Nijak jsem to neplánoval, prostě to přišlo a já jen pozoroval, jak další a další text je o aktuálním dění, o ekologii, politice, společnosti. Jsou tam ale i texty osobní a lyrické, ale těch "angažovaných" je na desce víc než na deskách minulých," řekl. Sérii aktuálních koncertů zahájí Zrní 13. března v Žilině, album pokřtí 24. října v Divadle Archa.

Třetí videoklip z loňské novinky Kvalita na píseň Dobrá vzpomínka dokončila Vypsaná fixa. Zachycuje atmosféru koncertu ve Foru Karlín, který byl vyvrcholením oslav 25. výročí existence kapely. "Byl to skvělý koncert s výjimečnou atmosférou. Naši fanoušci byli opravdu neuvěřitelní. Postupem času člověk pochopí, že si těchto chvil v existenci kapely musí opravdu vážit, protože to je odměna, která se zas tak často neopakuje, vede k nim dlouhá cesta a jsou rychle pryč," uvedl frontman Márdi.

zdroj: YouTube

Že byl loňský rok pro Vypsanou fixu úspěšný, dokazuje nejen vyprodané turné, ale i nominace na Ceny české hudební kritiky Apollo 2019, na Ceny Anděl 2019 (skupina roku a videoklip roku) a Žebřík 2019 (skupina roku, videoklip roku).

Na konci února vyrazí na jarní klubové turné nazvané Ty máš doma Kvalitu, které čítá jedenáct koncertů. Začne 28. února ve Vroutku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Legenda 80. let boduje. Hit Take On Me od A-ha má na YouTube přes miliardu…

21.02.2020 07:48 Hit Take On Me norské popové kapely A-ha na portálu pro sdílení videí YouTube pokořil hranici…

Boris Johnson je rasista? Předávání Brit Awards bylo letos vyhrocené

19.02.2020 12:56 Aktualizováno Londýnský rapper Stormzy a španělsko-britská zpěvačka Mabel se v úterý večer stali hlavními vítězi…

Zpěvačka Adele vydá nové album, fanoušci na něj čekali pět let

18.02.2020 08:25 Jedenatřicetiletá britská popová zpěvačka Adele oznámila, že v září vydá očekávané čtvrté album.…

Zdrcený Elton John. Koncert nemohl dokončit, přišel o hlas

17.02.2020 07:26 Britský zpěvák Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama