Lucie Bílá vydává nové album, podílel se na něm Marek Ztracený

Zpěvačka Lucie Bílá vydává osobně laděné album s názvem Ta o mně a cítí se jako "krásný a barevný podzim". Nahrávku provází klip k písni Mám ráda život, která ukazuje, že v jejím životě v současné době hraje velkou roli dobrá nálada a pohoda. Některé nové písně představí 10. prosince v pražské O2 areně na vystoupení, které bude předcházet vánočnímu turné.

Lucie Bílá
doporučujeme

"Já samozřejmě patřím mezi ty lidi, kteří si mysleli, že budou v roce 2000 mrtví na stáří. Ale najednou máme rok 2019 a stále tu jsem a je mi nádherně. A je mi možná nádherně také proto, že si uvědomuju, že už nejsem ani jaro ani léto, ale barevný, pestrý podzim. Podzim je krásný, klidný a vyrovnaný. Neznamená to, že se netěším na zimu, ale spěchat ke mě nemusí. Podzim je krásný," řekla ČTK zpěvačka.

zdroj: YouTube

Během tří let se vybíralo z více než čtyřiceti původních písní, z nichž následně producenti s Bílou připravili třiadvacet demonahrávek, ze kterých se nakonec na album dostalo 13 skladeb. Leitmotivem jejich textů je láska ve všech možných podobách a radost ze života. Autorem prvních dvou singlů z alba je Marek Ztracený. Jedná se o písně Mám ráda život a Protože, která původně vznikla jako dárek k narozeninám partnerovi Bílé Radkovi Filipimu.

"Hledala jsem ke spolupráci kolegy, které mám ráda a o kterých jsem doufala, že i oni mají rádi mě. Měla jsem jasnou představu, o čem a jak to chci zpívat, a na to jsem potřebovala někoho, kdo mě bude rád poslouchat a nebude mu vadit, když mu budu remcat do práce. A Marek Ztracený udělal přesně to, co jsem chtěla. Dokonce v textech použil moje slova, takže mám pocit, jako bych je napsala já," sdělila Bílá.

Dalšími autory na albu Ta o mně je dvojice Jan Vávra - Jana Infeldová ze skupiny Jananas, kteří se na nahrávce podílí písněmi 3 dny a Cirkus bude i textem k emotivní skladbě Domov, věnované mamince Lucie Bílé. O charitativních aktivitách Bílé vypráví jejich skladba Tenkou nití.

"Chtěla jsem písničku, která by vysvětlila, proč to vlastně dělám. A proč ty růžence, korálky a andělíčci. Když se mi v rukou něco tvoří a vidím výsledek, tak se mi v duši rozhostí klid, protože ráda věci dokončuji. Za získané peníze za své ručně dělané šperky a růžence kupuji invalidní vozíky," vysvětlila.

Bílá si ke vzniku alba pozvala i další nové spolupracovníky. Skladbu Nadechnout napsal a částečně i produkoval mladý zpěvák a skladatel Marcell, písničkou Léto přispěla slovenská zpěvačka Zuzana Mikulcová a skladbou Nevěřím Patricie Fuxová známá z vlastního projektu Vesna. Závěrečná ukolébavka Pojď klidně spát je výsledkem spolupráce Jany Kirschner a dalšího zástupce mladé generace, textaře Petra Soukupa. "Písnička od Jany je krásná a ona nazpívala demosnímek tak skvěle, že se mi to ani nechtělo přezpívat," podotkla Bílá.

Klip Mám ráda život natočila režisérka Tereza Kopáčová. "Ukazuje, že v mém životě velkou roli nyní hraje smích, dobrá nálada a pohoda. Dříve jsem pořád s něčím vnitřně bojovala. Teď už si ničím nekomplikuji život, neopakuji stejné chyby. Našla jsem si toho nejvhodnějšího partnera, neřeším hlouposti okolo a mám pocit, že to teprve teď mohu naplno rozbalit," prohlásila Bílá.

Zpěvačka mimo jiné hraje již 11.let Carmen, druhým rokem muzikal Sestra v akci v Hudebním divadle Karlín, příležitostně spolupracuje s kapelou Arakain, se kterou zpívala na začátku své kariéry. Předchozí studiové album se stručným názvem Hana vydala před třemi lety.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hudební svět truchlí. Zemřel Lee Kerslake (†73), bubeník skupiny Uriah Heep

19.09.2020 21:28 Někdejší bubeník rockové skupiny Uriah Heep Lee Kerslake dnes zemřel, v 73 letech podlehl rakovině…

Vousatá zpěvačka Conchita Wurst bude koncertovat v Praze, představí nové…

19.09.2020 14:35 V Praze by měl v květnu příštího roku vystoupit rakouský hudebník Wurst, který jako vousatá…

Pocta Karlu Gottovi v O2 areně letos nebude

15.09.2020 11:14 Kvůli nejistotě ohledně vývoje pandemie nemoci covid-19 přesunuli pořadatelé oba koncerty Pocta…

Nejpomalejší koncert na světě byl po letech rozšířen o dva tóny

05.09.2020 16:50 Posluchači nejpomalejšího koncertu na světě v podobě kompozice Organ2/ASLSP zesnulého amerického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama