Michal Hrůza bude mít perný rok: Album a koncertní turné

Populární hudební skladatel, zpěvák, hitmaker Michal Hrůza vydává zbrusu novou píseň s videoklipem Světlo do tmy. Ta je první vlaštovkou, která předznamenává stejnojmenné album, jehož vydání se očekává letos v březnu. Michal Hrůza na něj se svou kapelou naváže dubnovým turné po pěti českých městech.

Přidejte svůj názor

Michal Hrůza
doporučujeme

Singl Světlo do tmy je jakousi první ochutnávkou z nového alba, které Michal Hrůza se svou kapelou připravuje. Písnička i klip byl natočen v oblasti Krušných hor, v okolí obce  Pernink. Režie se ujal Vojtěch Buchta, který stojí i za námětem, střihem a postprodukcí.

Producent alba Lukáš Chromek o „novém“ Michalovi Hrůzovi říká, že je nyní tvrdší a temnější než kdykoliv předtím, ale že v sobě pořád nese kus naděje. 

Motiv k videoklipu byl nasnadě okamžitě. Asociací při poslechu bylo nespočet, a tak bylo potřeba akorát najít ty správné, které budou nejlépe odrážet atmosféru písně. Nad slunce jasné bylo, že hlavním elementem a symbolem bude světlo. „Zkoumali jsme možnosti, jak přenést neony, zářivky, oheň a další zdroje světla doprostřed hlubokých lesů, opuštěných staveb a na nekonečné louky,“ popisuje Vojtěch Buchta.

Největší sílu vidí Vojtěch Buchta v Michalových textech. Právě, proto se je snažil vytáhnout z písně a zasadit do prostoru, čímž vznikl motiv postavy putující krajinou, která za sebou nechává poselství pro lidi, co bloudí a stále něco hledají - stejně jako ona „a nachází to v místech na okrajích, uprostřed ničeho, mimo hlavní cesty, a právě tam můžou najít vzkaz, poselství, slovo, myšlenku nebo světlo,“ komentuje příběh režisér.
Světlo do tmy je skladba z autorova velmi důležitého období. „Někdy jsme obklopeni chmurnou tmou, a proto je dobré občas tmu rozbít světlem. Světlo je pozitivnější než tma,“ říká Michal Hrůza a dodává, že „z každé tmy totiž vede cesta ke světlu a o tom je i moje nové album.“

V rámci připravovaného alba vyrazí Michal s kapelou na turné Světlo do tmy Tour 2020. "Užijte si novou písničku, těšíme se, až vám ji zahrajeme naživo na turné Světlo do tmy ....ať svítí.." vzkazuje zpěvák fanouškům na svém profilu.

Světlo do tmy Tour 2020
3. 4. ČESKÉ BUDĚJOVICE - KD VLTAVA
8. 4. PRAHA - FORUM KARLÍN
15. 4. BRNO - SONO CENTRUM
16. 4. OSTRAVA - BRICK HOUSE DOV
18. 4. KARLOVY VARY - KV ARÉNA HALA MÍČOVÝCH SPORTŮ

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Elton John chystá koncert pro lidi zasažené pandemií COVID-19, bude "z…

27.03.2020 07:50 Benefiční koncert "z obýváků" pro lidi zasažené pandemií nemoci COVID-19 chystá na tento víkend…

Tenorista Plácido Domingo se nakazil koronavirem, musí do karantény i s…

22.03.2020 19:44 Španělský operní pěvec Plácido Domingo se nakazil koronavirem. Oznámil to facebooku.…

Zemřel zpěvák a kytarista Kenny Rogers (†81), legenda country hudby

21.03.2020 17:06 Aktualizováno V 81 letech zemřel americký zpěvák, pianista a kytarista Kenny Rogers, hvězda country hudby, jehož…

Nick Cave či Nick Mason pozastavují turné, koncerty v Praze odloženy

19.03.2020 14:02 Přesun koncertních turné ohlásili němečtí Einstürzende Neubauten i bubeník Pink Floyd Nick Mason se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama