Miro Žbirka rozparádil O2 arenu. Jako bubeník se předvedl fotbalista Petr Čech

Na koncertu v zaplněné pražské O2 areně v úterý Miro Žbirka s mnoha hosty oslavil 40 let na scéně. Vedle svých hitů představil i písně z aktuální nahrávky Double Album. Žbirku doprovodila skupina složená z uznávaných britských hudebníků. Jako host vystoupil v písni 22 dní v roli bubeníka bývalý fotbalový brankář Petr Čech.

Přidejte svůj názor

Miro Žbirka (foto: Patrik Uhlíř)
doporučujeme

Dalšími hosty byly zpěvačky Magdalena Šalamounová, Martha, Katarína Knechtová, Ráchel Skleničková a Eddi Readerová.

Před efektní projekční plochou zahájil Žbirka koncert písní Možno sa to zdá, po které následovala směs jeho hitů V slepých uličkách, Katka a Prvá. Bratislavský rodák vedle starých skladeb jako Dr. Jekyll A Mr. Hyde nebo Múr našich lások nadšenému publiku nabídl i novější písně jako například Fair Play známou ze stejnojmenného filmu režisérky Andrey Sedláčkové. Duet Čistý svet z nové desky Double Album se Žbirkou za velkého aplausu zazpívala a na klavír doprovodila nevidomá hudebnice Skleničková.

zdroj: YouTube

V polovině koncertu po své jedné z nejúspěšnějších písní Balada o poľných vtákoch Žbirka přivítal své speciální hosty, kapelu britských hudebníků ve složení Blair Cunningham (bicí), Robbie McIntosh (kytary), Hamish Stuart (baskytara), Dean Rosse (klávesy), Pears McIntyr (kytary) a Rob Casse (kytary, zpěv).

Světoznámí muzikanti, z nichž se například kytaristé McIntosh a Stuart podíleli na sólových albech bývalého člena Beatles Paula McCartneyho, nahrávali i Double Album, které vzniklo v legendárním londýnském studiu Abbey Road. Své pražské vystoupení zahájili skladbou od The Beatles Can't Buy My Love a poté doprovodili Žbirku v jeho písních Skúška snov, Každý chce byť naj a duetu Take Me Home se skotskou zpěvačkou Eddi Readerovou známou ze skupiny Fairground Attraction, která poté přidala i svůj hit Perfect. Britští hudebníci zahráli i další písně od The Beatles Get Back a Hey Jude, které si s nimi zazpívala téměř celá hala.

Překvapením pro mnohé návštěvníky byla účast bývalého reprezentačního fotbalového brankáře Petra Čecha, který Žbirku doprovodil jako hostující bubeník v písni 22 dní. Čech se jako amatérský bubeník prezentuje delší dobu. Například v roce 2013 vystoupil na festivalu Rock For People v Hradci Králové se skupinou Eddie Stoilow a nedávno kvůli charitě s bubeníkem skupiny Queen Rogerem Taylorem nahrál charitativní singl nazvaný That's Football.

Závěr koncertu pak patřil Žbirkovým hitům Biely kvet a Atlantída, kterým O2 arena aplaudovala vestoje. Vystoupení tradičně zakončila skladba Mám rád.

Sedmašedesátiletý skladatel a zpěvák Žbirka se v roce 1982 stal prvním slovenským Zlatým slavíkem a po Waldemaru Matuškovi byl druhým, kdo dokázal porazit Karla Gotta. Své zatím poslední album vydal loni pod názvem Double Album.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Urgentní výzva vládě: Hudební scéna žádá půjčky nebo změny DPH

04.04.2020 12:55 Návrhy, jak efektivně a koncepčně pomoci hudebnímu sektoru postiženému pandemií koronaviru,…

Hudebníci přinášejí radost lidem v karanténě. Na internetu koluje řada…

04.04.2020 07:52 Nabídky diskžokejů na sítích, dokumentární filmy na internetu, virtuální festivaly, písně vyhrazené…

Zemřel americký jazzman Ellis Marsalis (†85). Podlehl nemoci COVID-19

02.04.2020 08:32 Ve věku 85 let zemřel ve středu v americkém New Orleans legendární americký jazzman Ellis Marsalis.…

Plácido Domingo o boji s COVID-19: Jsem doma a cítím se dobře

31.03.2020 09:16 Španělský operní pěvec Plácido Domingo (79), který bojuje s nemocí COVID-19, na facebooku ujišťoval…

Související:

Právě se děje

Další zprávy