Nejžádanější DJka světa Nina Kraviz rozbalí gramofony v Brně

Zájem fanoušků elektronické hudby i odborníků vzbuzuje nejen svou krásou, ale především snadno rozpoznatelným zvukem, energií a emocemi, které během vystoupení vyzařuje. Ačkoliv se může zdát, že se věnuje výhradně technu, suverénně se pohybuje i v mnoha jiných hudebních stylech. Řeč je o nejžádanější DJce Nině Kraviz, která zahraje poprvé v Brně na nejpopulárnější české indoorové akci Apokalypsa.

Nina Kraviz
doporučujeme

Ta se koná 29. května 2020 v brněnské Zoner Boby Hall. S sebou si přiveze i Hectora Oakse z klubu Bassiani a Vladimira Dubyškyna, který nahrává u její společnosti трип. Z českých umělců na akci vystoupí například Orbith & Dominik Gehringer nebo Míša Salačová. Předprodej vstupenek je v síti TicketLIVE.

„Jsme hrdí, že po vyprodaném Paulu Kalkbrennerovi přiváží Apokalypsa další superstar na poli elektronické hudby. Nina Kraviz aktuálně patří mezi jedny z nejskloňovanějších jmen na taneční scéně. Apokalypsa jako taková má vždy tři pódia. Od loňska jsme začali pořádat speciální edice s jedním pódiem, ale s velkou megastar. Tyto akce označujeme jako Speciální edice Apokalypsy, a právě v rámci ní DJka dorazí,“ říká Jan Krejčí ze Zoner Bobyhall.

Nina Kraviz at Primavera Sound 2019 (96:08) | zdroj: YouTube


Nina Kraviz debutovala eponymním albem vydaným u společnosti Rekids v roce 2012. Podle kritiky jde o výjimečně propracovanou nahrávku, která vyniká poetickým a éterickým zvukem, jde mimo současné trendy taneční muziky a po celou dobu pulzuje neodolatelným rytmem. Její produkční činnost na nějaký čas ustoupila do pozadí, když se stala hvězdnou a obrovsky populární dýdžejkou. Nicméně založením své produkční značky трип v roce 2014 se vše spojilo dohromady. „Nina vždy přemýšlela, jak sladit úsilí a intenzitu práce s nahrávkami a plánováním DJ setů – což se projevilo na promyšlených mixech pro DJ Kicks. трип se stal jejím novým útočištěm před opakovaným mediálním zájmem a únavou z turné,“ popisuje Krejčí.

Ve své nahrávací společnosti se mohla věnovat novým umělcům pocházejícím z jejího rodného Ruska jako jsou Vladimir, Nikita Zabelin, Shadowax a PTU, a zároveň se účastnit mnoha jiných projektů, například nahrávat remixy pro Charli XCX, Christine and The Quenns nebo pro Nina Kraviz Presents MASSEDUCTION Rewired.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská Morcheeba vystoupí v září v Praze

13.06.2021 20:27 Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června…

Cenám Anděl vládla Lenka Dusilová, do síně slávy vstoupil Robert Křesťan

30.05.2021 08:13 Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA) Anděl…

Vítězem Eurovision Song Contest se stala italská rocková kapela Måneskin

23.05.2021 01:09 Úderem 21. hodiny odstartovalo velké finále nejslavnější hudební soutěže světa. Eurovision Song…

Česko na Eurovizi končí. Do finále se neprobojovalo

21.05.2021 00:07 Aktualizováno Dnes večer skončilo druhé semifinálové kolo pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Mezi 17 zeměmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama