Adam Mišík a nový singl PROUD: Jde s proudem hudebního mainstreamu

Adam Mišík se v novém singlu PROUD spojil s rapperem Dorianem. O vizuální podobu se zasloužil Ondřej Kudyn, stále vyhledávanější režisér videoklipů. Vznikla tak osobitá spolupráce podtržena atmosférou 90. let.

Přidejte svůj názor

Nový singl PROUD jde s proudem hudebního mainstreamu
doporučujeme

Dalším momentem překvapení v tvorbě stále osobitějšího Adama Mišíka je nový singl PROUD. Po loňském úspěchu písně V Tobě a temnotou nasáklém jarním songu Démoni se tentokrát rozhodl nahlédnout do rapového světa. Přizval si aktuálně jednoho z nejúspěšnějších mladých představitelů tohoto žánru v Čechách, rappera Doriana, spojeného s labelem Blakkwood, a společně napsali autentickou, až rockově neuhlazenou výpověď o koncertním životě na cestách, který přináší nejedno úskalí. Ať už se jedná o víkendové přejezdy z akce na akci, nad ránem končící večírky až po občerstvovací zastávky na benzinových pumpách. To vše je  tématem energického singlu Proud. Adam Mišík a rapper Dorian v něm ukazují na první pohled atraktivní běžný život hudebních hvězd z té méně blyštivé stránky. „Jsme hvězdy, co nehasnou, jsme dole a někdy hloubš, v srdci nekonečnej proud, zbavíme se těch pout,“ zpívá Mišík dravě v refrénu. 

Adam Mišík, Dorian - PROUD (2:40) | zdroj: YouTube


PROUD je pro mě především o propojení popu a rapu. Snažíme se zbourat stigma, že ve světe to jde a u nás ne. Zároveň songem vzdáváme hold časům a kapelám, které nás k hudbě přivedly,“ dodává a přibližuje zpěvák, kde má nečekaná syrovost novinky kořeny.
Ve stejném duchu vznikl také videoklip, který režíroval Ondřej Kudyn, jeden z momentálně nejvyhledávanějších režisérů videoklipůNedávno se do povědomí zapsal zajímavým videoklipem k singlu kapely Mirai Hometown.

Tento nový černobílý snímek vezme diváky do nočního prostředí vyprodaných klubů, napěchovaných tělo na tělo. Hudebníci se zde ocitají v úzkém kontaktu s fanoušky, charakteristickém spíše pro divokou a pravidly nespoutanou rockovou kulturu.

Chtěli jsme, aby byl videoklip tak trochu v raw stylu. Spojili jsme se s The Native Films a zkombinovali natáčení na filmovou kameru Alexa, starou VHS kameru z devadesátých let a foťák,“ líčí Kudyn, „Chtěl jsem tomu dát trochu grungeového ducha, snad se to povedlo,“ dodává.

PROUD je po předchozích úspěšných singlech dalším potvrzením, že Adam Mišík dospěl v hudebníka, jehož talent a rozhled přesahuje hranice popu a zároveň ukazuje, že nová vlna rapu, jejíž předním reprezentantem je právě Dorian, pomalu a jistě prostupuje do hudebního mainstreamu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott urážel Sověty, jejich tanky mu vadily, prozradily archivy StB

18.10.2019 15:22 Na roli Karla Gotta v dobách komunistického režimu se dá nahlížet z mnoha úhlů, teď už dokonce i…

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

17.10.2019 23:05 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Poslední videoklip Karla Gotta trhá rekordy, už má přes 22 milionů…

17.10.2019 17:53 Poslední klip Karla Gotta a jeho dcery Charlotte Elly k písni Srdce nehasnou už má na YouTube přes…

Zpěvák Lenny Kravitz dorazí v rámci turné do Prahy, roztančí O2 arenu

16.10.2019 13:44 Americký zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 30. června 2020 v pražské O2 areně.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama