Pocta Karlu Gottovi v O2 areně letos nebude

Kvůli nejistotě ohledně vývoje pandemie nemoci covid-19 přesunuli pořadatelé oba koncerty Pocta Karlu Gottovi, které se měly konat letos v prosinci v pražské O2 areně, na červen příštího roku.

Hrob Karla Gotta
doporučujeme

ČTK to dnes sdělila Eva Hromádková za programové oddělení O2 areny. Vstupenky z 15. a 16. prosince zůstávají v platnosti na 5. a 6. červen 2021. Koncert se měl původně konat jeden, vstupenky se ale vyprodaly během chvíle, proto pořadatelé přidali druhý koncert.

Podobu vzpomínkové akce určil ještě za svého života sám zpěvák, který zemřel loni 1. října. Na obou koncertech zaznějí podle dřívějších informací Gottovy nejznámější a nejúspěšnější písně v podání hvězd české a slovenské populární hudby za doprovodu Bandu Pavla Větrovce.

"Velmi nás toto rozhodnutí mrzí, jelikož víme, jak se příznivci mého manžela na tyto prosincové koncerty těšili a s jakou rychlostí byly vstupenky vyprodány. Protože nám jde především o zdraví nás všech, usoudili jsme, že přesunutí termínů bude přeci jen bezpečnější," uvedla k přesunutí termínu za agenturu Karel Gott Agency Ivana Gottová.

Pořadatelé také již dříve uvedli, že výtěžek z obou koncertů bude věnován na podporu výzkumu v oblasti lymfomu a leukemie na I. interní klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí, kde se léčbě akutní leukemie podrobil i legendární zpěvák.

Brzy bude mít premiéru film režisérky Olgy Malířové Špátové s názvem Karel, v němž autorka celý rok natáčela zpěváka při vystoupeních v ČR i zahraničí, ale především v domácím prostředí. Předpremiéra bude na festivalu Febiofest 18. září v Praze.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpomalejší koncert na světě byl po letech rozšířen o dva tóny

05.09.2020 16:50 Posluchači nejpomalejšího koncertu na světě v podobě kompozice Organ2/ASLSP zesnulého amerického…

"Nevíme, co vláda nařídí." Skupina Katapult kvůli pandemii odkládá turné

05.09.2020 13:25 Skupina Katapult, která letos v srpnu oslavila 45 let od svého vzniku, přeložila svoje podzimní…

Zpěvačka Hana Zagorová a její muž onemocněli covidem-19

04.09.2020 18:18 Zpěvačka Hana Zagorová onemocněla covidem-19, léčí se v nemocnici. Pozitivně byl testován i její…

Lady Gaga ovládla udílení cen MTV. Buďte přátelští, noste roušky, vyzvala…

31.08.2020 12:31 Aktualizováno Americká popová zpěvačka Lady Gaga ovládla v noci na dnešek udílení cen americké televize MTV,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama