Série #kulturažije již tvůrcům vynesla přes čtyři miliony korun

Série #kulturažije, kterou na nouzový stav zareagovala internetová televize Mall.tv a dárcovská platforma Donio.cz, již nabídla 95 živých přenosů a záznamů. Bezmála 7700 diváků vyjádřilo tvůrcům podporu částkou celkem přes čtyři miliony korun. Přitom 12 procent dárců přispělo opakovaně. Všechny koncerty, inscenace a jiné kulturní akce jsou vysílány zdarma po celou dobu platnosti mimořádných opatření.

Koncert, ilustrační foto
doporučujeme

ČTK o tom dnes za organizátory informovala Eva Albrechtová. "Denně přibývají další pořady, přičemž výjimečné kulturní zážitky nechybí ani v připravovaném programu. Jeho součástí bude mimo jiné komedie Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, která byla přeložena do 15 jazyků," uvedla Albrechtová.

Inscenace, která aspirovala i na uvedení na Broadwayi, ale místo toho se jí dostalo normalizačního zákazu, je od roku 1966 součástí repertoáru Činoherního klubu. V sérii #kulturažije bude uvedena 14. dubna. Boleslavu Polívkovi v roli egoistického Burkeho v něm sekundují Ivana Chýlková, Jaromír Dulava a Ondřej Vetchý.

K nejdéle hraným patří také inscenace Jakub a jeho pán, kterou internetová televize 19. dubna přinese ve spolupráci s Divadlem Bez Zábradlí. Hra Milana Kundery s podtitulem Pocta Denisi Diderotovi je ironickou variací na román Jakub Fatalista, ve které hrají Jiří Bartoška a Karel Heřmánek.

Hudební program zajistí mimo jiné kapely Tři sestry a Mňága a Ždorp. Ta první letos plánovala na jarním Vinyl tour oslavit 35 let existence, ze série 12 vyprodaných koncertů ale stihla odehrát pouze jediný. Neplánovanou odmlku si proto vynahradí 17. dubna přímým přenosem z Paláce Akropolis slibujícím ohlédnutí za dosavadní diskografií včetně skladeb Aida, Kovárna, Mexiko nebo Modlitby pro partu. Best of s podtitulem Very spešl koncert chystá 18. dubna on-line také šestičlenná formace Mňága a Ždorp v čele se zpěvákem Petrem Fialou.

Cestování se 16. dubna bude věnovat pořad Vandráci - Vagamundos, v němž herci Pavel Liška, Jan Révai a kameraman Hynek Bernard projeli na motorkách Střední Ameriku. S diváky se herecké duo podělí živě o své zážitky a zkušenosti. Čas bude i na dotazy prostřednictvím live chatu.

Program #kulturažije je možné sledovat zdarma v Česku i na Slovensku na www.mall.tv, v mobilních a Smart TV aplikacích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vánoční písně vydávají Ledecký, Patejdl či David, koncerty kvůli epidemii…

26.11.2020 17:15 Vánoční písně na svých aktuálních nahrávkách v těchto dnech vydávají Vašo Patejdl, Michal David i…

American Music Awards: Hlavní cenu si opět odnesla Taylor Swift, zabodoval…

23.11.2020 08:27 Americká zpěvačka Taylor Swiftová získala při nedělním udílení hudebních cen American Music Awards …

Monkey Business mají novou desku, natočili politicky provokativní videoklip

18.11.2020 16:39 Provokativní klip skupiny Monkey Business k písni Do It! (If You Don't Have Any Children) z nového…

Koncert pro budoucnost 2020 se konal online. Zapojili se umělci, promluvil…

17.11.2020 21:35 Aktualizováno Několik desítek umělců a řečníků se dnes zapojilo do kombinovaného přenosu Koncertu pro budoucnost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama