Skupina Mňága a Žďorp zahrála na střeše hotelu, koncert sledovaly tisíce lidí

V netradiční koncertní pódium dnes večer proměnila skupina Mňága a Žďorp střechu hotelu Apollo ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku, na které před objektivy kamer a fotoaparátů odehrála své největší hity i novější skladby. Díky přímému přenosu mohly koncert bez obav z nákazy koronavirem z pohodlí svých domů sledovat desítky tisíc lidí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

skupina Mňága a Žďorp
doporučujeme

Koncert, který z prostranství v okolí hotelu poslouchali i početní obyvatelé Valašského Meziříčí, byl součástí projektu Kultura žije.

Skupina Mňága a Žďorp se rozhodla odehrát koncert pod širým nebem na střeše hotelu poté, co její poslední přenos ze zkušebny minulou sobotu živě sledovalo 60.000 lidí. "Byli jsme poslední kapela, která ještě na střeše nehrála," řekl s úsměvem ČTK frontman valašskomeziříčské kapely Petr Fiala v narážce na to, že na střechách už kvůli preventivně uzavřeným koncertním sálům zahrála řada tuzemských kapel.

zdroj: YouTube

Nápad odehrát koncert na střeše hotelu Apollo se zrodil při diskuzi členů kapely po jednom z videopřenosů ze zkušebny. "Ráno jsem se probudil a měl jsem od Petra (Fialy) sedm zmeškaných hovorů. Protože už měl celý koncert v podstatě rozjetý. Kluci se pro to vážně nadchli a my jsme nadchli dalších 20 lidí, kteří se podíleli na přípravě obrazu, zvuku, produkce a podobně," podotkl jen z organizátorů projektu Kultura žije Jakub Koutný.

"Mňágu jsme přizvali po jejím prvním facebookovém koncertu, vystupuje ve zkušebně každý týden a je to skvělá spolupráce," uvedl kreativní producent Mall.tv Milan Kuchynka. Organizátoři koncertu podle něj chtěli dokázat, že i v době koronavirové pandemie nemusí lidé jen sedět doma s rukama v klíně.

Série #kulturažije, kterou na nouzový stav zareagovala internetová televize Mall.tv a dárcovská platforma Donio.cz, již nabídla zhruba stovku živých přenosů a záznamů. Bezmála 7700 diváků vyjádřilo tvůrcům podporu částkou celkem přes čtyři miliony korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hudební festivaly Benátská!, Hrady CZ a Okoř 2020 letos nebudou

27.05.2020 12:55 Hudební festival Benátská! v libereckém Vesci, putovní festival Hrady CZ ani Okoř 2020 se letos…

JazzFestBrno 2020 zahájí v září Avishai Cohen, osmdesátiny oslaví big band…

21.05.2020 14:54 Pořadatelé festivalu JazzFestBrno zveřejnili téměř kompletní seznam náhradních termínů odložených…

Nizozemí pořádalo náhradu za soutěž Eurovize, finalisté zpívali na dálku…

17.05.2020 07:53 Místo plánovaného finále mezinárodní písňové soutěže Eurovize (ESC), která byla zrušena kvůli…

Koronavirus zlikvidoval obří taneční párty. DJ Black Coffee zvažuje, co dál

16.05.2020 17:55 Vzešel z nejchudší jihoafrické provincie, aby se z něj stal jeden z nejúspěšnějších DJ na světě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy