Tenorista Plácido Domingo zrušil vystoupení v Madridu, obvinění z obtěžování žen opět odmítl

Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, dnes zrušil své nadcházející vystoupení v Madridu. Informovala o tom agentura AFP. Domingo nicméně dodal, že jeho úterní prohlášení, ve kterém se omluvil ženám, které ho obviňují, a za své činy přijal plnou zodpovědnost, bylo nesprávně pochopeno. Pěvec dnes zdůraznil, že se nikdy nechoval k nikomu agresivně a nikdy neměl v úmyslu nikoho obtěžovat či zranit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Domingo, Plácido
doporučujeme

Slavný pěvec měl zpívat v pěti představeních opery La traviata v madridském Teatro Real. Své vystoupení ale zrušil a uvedl, že stejně se zachová i v případě, že by s jeho účastí "měla problém" i další divadla.

"Cítím, že musím vydat další prohlášení, abych opravit mylný dojem, který vyplynul z mé omluvy," sdělil Plácido Domingo ve svém dnešním prohlášení. "Vím, co jsem neudělal, a znovu (obvinění) popírám. Nikdy jsem se nechoval k nikomu agresivně a nikdy jsem neudělal nic, čím bych bránil či překážel někomu v kariéře," dodal 79letý Domingo.

Doplnil, že jeho "omluva byla upřímná" a patřila všem kolegům, které mohl zranit tím, co řekl či udělal. "Nikdy jsem neměl v úmyslu nikoho zranit či obtěžovat," doplnil.

Více než tři desítky zpěvaček, tanečnic, hudebnic a dalších umělkyň a zaměstnankyň, které s legendárním pěvcem za posledních 30 let pracovaly, uvedly, že byly obětí či svědkem nevhodného chování a sexuálního obtěžování. Šlo hlavně o mladé ženy na začátku kariéry.

První obvinění vůči Domingovi vzneslo v médiích loni v srpnu devět žen, dalších 11 promluvilo v září. Některé z nich potvrdily, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Ženy vypověděly, že se jich Domingo dotýkal, aniž si to přály, naléhal na privátní schůzky, zval je k sobě domů nebo na hotel, často jim telefonoval či se je pokoušel "náhle líbat na ústa", napsala agentura AP.

Kvůli obviněním Domingo ukončil spolupráci s newyorskou Metropolitní operou či odstoupil z funkce generálního ředitele opery v kalifornském Los Angeles.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Festival Pražské jaro bude letos on-line, chystá se deset koncertů

05.04.2020 21:06 Aktualizováno Festival Pražské jaro se vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru letos uskuteční on-line.…

Zpěvačka Pink měla koronavirus, na boj s nákazou věnuje milion

05.04.2020 16:55 Americká zpěvačka Pink v pátek uvedla, že byla před dvěma týdny pozitivně testována na nemoc covid…

Britská zpěvačka Marianne Faithfull se nakazila koronavirem

05.04.2020 08:32 Britská zpěvačka Marianne Faithfullová byla po nákaze koronavirem převezena do londýnské nemocnice.…

Urgentní výzva vládě: Hudební scéna žádá půjčky nebo změny DPH

04.04.2020 12:55 Návrhy, jak efektivně a koncepčně pomoci hudebnímu sektoru postiženému pandemií koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy