Tenorista Plácido Domingo zrušil vystoupení v Madridu, obvinění z obtěžování žen opět odmítl

Španělský operní pěvec Plácido Domingo, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, dnes zrušil své nadcházející vystoupení v Madridu. Informovala o tom agentura AFP. Domingo nicméně dodal, že jeho úterní prohlášení, ve kterém se omluvil ženám, které ho obviňují, a za své činy přijal plnou zodpovědnost, bylo nesprávně pochopeno. Pěvec dnes zdůraznil, že se nikdy nechoval k nikomu agresivně a nikdy neměl v úmyslu nikoho obtěžovat či zranit.

Domingo, Plácido

Slavný pěvec měl zpívat v pěti představeních opery La traviata v madridském Teatro Real. Své vystoupení ale zrušil a uvedl, že stejně se zachová i v případě, že by s jeho účastí "měla problém" i další divadla.

"Cítím, že musím vydat další prohlášení, abych opravit mylný dojem, který vyplynul z mé omluvy," sdělil Plácido Domingo ve svém dnešním prohlášení. "Vím, co jsem neudělal, a znovu (obvinění) popírám. Nikdy jsem se nechoval k nikomu agresivně a nikdy jsem neudělal nic, čím bych bránil či překážel někomu v kariéře," dodal 79letý Domingo.

Doplnil, že jeho "omluva byla upřímná" a patřila všem kolegům, které mohl zranit tím, co řekl či udělal. "Nikdy jsem neměl v úmyslu nikoho zranit či obtěžovat," doplnil.

Více než tři desítky zpěvaček, tanečnic, hudebnic a dalších umělkyň a zaměstnankyň, které s legendárním pěvcem za posledních 30 let pracovaly, uvedly, že byly obětí či svědkem nevhodného chování a sexuálního obtěžování. Šlo hlavně o mladé ženy na začátku kariéry.

První obvinění vůči Domingovi vzneslo v médiích loni v srpnu devět žen, dalších 11 promluvilo v září. Některé z nich potvrdily, že odmítnutí Domingových návrhů negativně ovlivnilo jejich kariéru. Ženy vypověděly, že se jich Domingo dotýkal, aniž si to přály, naléhal na privátní schůzky, zval je k sobě domů nebo na hotel, často jim telefonoval či se je pokoušel "náhle líbat na ústa", napsala agentura AP.

Kvůli obviněním Domingo ukončil spolupráci s newyorskou Metropolitní operou či odstoupil z funkce generálního ředitele opery v kalifornském Los Angeles.

Na permské univerzitě střílel osmnáctiletý mladík. Na místě je šest mrtvých

20.09.2021 15:05 Nejméně šest mrtvých si vyžádala dnešní střelba na Permské státní univerzitě, informují tiskové…

Česko začíná topit. Teplárny zahřejí byty milionů lidí

20.09.2021 11:35 Teplárny po celém Česku začínají topit, radiátory mohou v nejbližších dnech zapnout přes čtyři…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Na Kanárské ostrovy dorazil premiér, sopka masivně chrlí lávu

20.09.2021 15:28 Na španělském ostrově La Palma, jednom z Kanárských ostrovů, evakuovali kvůli nedělní erupci sopky…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama