To nejlepší Mekyho Žbirky právě na pultech

Málokdo si dokáže představit, že Miro Žbirka právě rekapituluje své více než čtyřicetileté úspěšné působení na hudební scéně. Ale za vše jasně hovoří výběrové album THE BEST OF MIRO ŽBIRKA a MIRO ŽBIRKA SONGBOOK.

Miro Žbirka a jeho nové album
doporučujeme

Posluchači  a příznivci Mekyho se mohou tak těšit na celkem 64 skladeb na třech CD v  luxusním kartonovém obalu.

Tento hudební počin s příznačným názvem THE BEST OF MIRO ŽBIRKA nabízí to nejlepší a charakteristické pro  Žbirkovu tvorbu.
Výběr pro toto album nebyl rozhodně nahodilý. Dramaturgii alba připravil sám Meky a v bookletu nechybí odkazy na originální alba, z nichž skladby původně pocházejí.

Kromě legendárních hitů najdete na trojalbu i novou skladbu Slovenská, která se váže k  filmu Juraje Jakubiska Perinbaba a dva světyp, jehož premiéra je plánovaná na 3.12. 2020. Nahrávky na albu THE BEST OF MIRO ŽBIRKA byly remasterovány a dostaly současný zvuk v proslulém londýnském studiu Abbey Road Studios, což přináší ještě intenzivnější posluchačský zážitek. Průřezové album je de facto soundtrackem k filmové biografii MEKY, která záhy po červencovém vstupu do českých kin zaznamenala velmi příznivé ohlasy diváků i recenzentů.

Vše jakoby doplňuje a podtrhuje i kniha, která vychází téměř současně s albem. Reprezentativní kniha MIRO ŽBIRKA SONGBOOK mapuje kariéru Mira Žbirky prostřednictvím 180 textů jeho písní, z nichž každý je navíc opatřen akordovými značkami. Písňové texty jsou chronologicky uspořádány na 224 stranách vždy podle alba, z něhož pocházejí – od Balady o poľných vtákoch až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva světy. Každé řadové album doprovází autentický příběh jeho vzniku, který podle Mekyho vyprávění sepsal renomovaný novinář Václav Hnátek.

Album THE BEST OF MIRO ŽBIRKA a MIRO ŽBIRKA SONGBOOK budou v prodeji mimo jiné také na exkluzivním MEKY: CINEMA ACOUSTIC TOUR 2020. Ve vybraných kinosálech sítě CineStar se po promítání dokumentu režiséra Šimona Šafránka Meky představí jeho hlavní protagonista „live“ – společně s kapelou divákům zahrají speciální akustický set: 
15. 9. CineStar Ostrava
16. 9. CineStar Olomouc
23. 9. CineStar Liberec, 29. 9.
30. 9. CineStar Praha Anděl

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakouská nadace získala další tři Mozartovy dopisy, jeden napsal z Prahy v…

07.10.2020 07:43 Za několik stovek tisíc eur (několik milionů korun) získala salcburská nadace Mozarteum tři dopisy…

Zemřel zpěvák Johnny Nash (†80), proslavil se hitem v rytmu reggae

07.10.2020 07:29 Americký zpěvák Johnny Nash, kterého v 70. letech proslavil hit I Can See Clearly Now, zemřel ve…

Pandemie likviduje kluby či divadla. Kulturní instituce po celém světě se…

29.09.2020 10:04 Tisíce klubů, divadel a dalších kulturních center po celém světě se ve středu ve 20:00 rozsvítí…

Hudební svět truchlí. Zemřel Lee Kerslake (†73), bubeník skupiny Uriah Heep

19.09.2020 21:28 Někdejší bubeník rockové skupiny Uriah Heep Lee Kerslake dnes zemřel, v 73 letech podlehl rakovině…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama