V pražské O2 areně se Kiss naposledy loučili s fanoušky

V zaplněné pražské O2 areně se dnes s fanoušky, kterých se podle pořadatelů sešlo přibližně 15.000, loučila legenda světového glam rocku Kiss. Muzikanti proslulí pomalovanými obličeji, divokými kostýmy a dalšími výstřelky zahráli během svého údajně posledního turné End of the Road (Konec cesty). Čtveřice převlečená za démona, hvězdného chlapce, mimozemšťana a kočku na závěr vystoupení nabídla hit Rock and Roll All Nite a návštěvníci koncertu se rozcházeli za tónů reprodukované písně God Gave Rock 'n' Roll to You II.

Skupina KISS

Už dlouho před začátkem koncertu se kolem haly začaly shromažďovat příznivci americké kapely, mnozí v tričkách s logem s runovými dvěma S. Někteří z četných fanoušků členů Rokenrolové síně slávy doufají v to, že Kiss si ještě ukončení koncertní činnosti rozmyslí. Poukazují na skutečnost, že v letech 2000 až 2002 absolvovali turné The Farewell Tour, které tehdy také označili za své poslední.

Zakládající člen Kiss Gene Simmons však jejich optimismus vyvrací. "Jsme ohromně pyšní na to, co jsme dokázali, ale prostě nastal čas si uvědomit, že už to dál nejde. Mám rád Bona, Micka Jaggera, všechny tyhle nezdolné rockové frontmany, ale u Kiss jde o něco speciálního. Při koncertech nosím dračí boty na sedmipalcových podrážkách, nemluvě o dalších částech mého kostýmu a ještě baskytaře. Celé to váží nějakých 18 kilo, do toho ještě plivu oheň, létám ve vzduchu, přes dvě hodiny. Při vší úctě ke Keithu Richardsovi a dalším ikonickým rockovým hráčům, kdyby si měli při koncertě vyzkoušet co já, nevydrželi by to ani půl hodiny," prohlásil v rozhovoru s MF Dnes dvaasedmdesátiletý baskytarista.

Kapela známá svou jednoduchou a údernou hudba na pomezí glam rocku a hard rocku zahájila vystoupení obligátním intrem se sloganem You Wanted the Best, You Got the Best! a písní Detroit Rock City z roku 1976 vyprávějící o skalním fanouškovi Kiss, který se zabije při autonehodě cestou na koncert. Aktuální sestava Kiss, v níž jsou kromě původních členů, baskytaristy a zpěváka Simmonse a kytaristy a zpěváka Paula Stanleyho, také kytarista Tommy Thrayer a bubeník Eric Singer, nabídla velkou pyrotechnickou a světelnou show. Nechybělo tradiční plivání ohně, falešná krev nebo cesta zpěváka Stanleyho nad hlavami diváků při písni Love Gun.

Fanoušci si s kapelou zazpívali hity jako Shout It Out Loud, Say Yeah, 80. léta a krátkodobé období odlíčení kapela připomněla písní Lick It Up. Na koncertu nechyběla bubenická a kytarová sóla ani známé hity I Was Made for Lovin' You, Beth, Do You Love Me nebo Rock and Roll All Nite.

Jako předkapela se představili The Last Internationale, americká rocková skupina, kterou tvoří newyorský kytarista Edgey Pires a zpěvačka Delila Paz.

Skupina Kiss byla založena v roce 1973. Za tu dobu vydala dvě desítky studiových alb, zatím poslední Monster před deseti lety. V Česku vystoupili několikrát, poprvé 14. a 15. prosince 1996 ve sportovní hale na pražském Výstavišti.

Teplé letní počasí až do konce srpna slibují ve výhledu meteorologové

10.08.2022 06:30 Až do konce srpna má v Česku podle meteorologů pokračovat relativně teplé počasí. Vyplývá to z…

Dodávky ropovodem Družba do Česka se mají obnovit během několika dní

09.08.2022 18:03 K obnovení dodávek ropy ropovodem Družba do České republiky by mělo dojít v průběhu několika dní.…

Počasí o víkendu: Teploty budou atakovat třicítku, hrozí i bouřky

11.08.2022 06:30 Druhý srpnový víkend je před námi a při tvoření plánů na něj není třeba nijak zásadně zohledňovat…

Transněfť obnovil dodávky ropovodem Družba, pro Česko to zatím neplatí

10.08.2022 18:02 Ruská společnost Transněfť dnes obnovila dodávky ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede na…

Cena benzinu v Česku po dlouhé době klesla pod 42 korun

11.08.2022 08:25 Cena benzinu v Česku poprvé za více než pět měsíců klesla pod 42 korun. Litr naturalu se aktuálně u…

Program prvního dne Colours of Ostrava vyvrcholil koncertem Twenty One…

14.07.2022 05:06 Program prvního dne festivalu Colours of Ostrava dnes vyvrcholil dva roky očekávaným koncertem…

Mejdan Na Výstavišti s Police Symphony Orchestra rozpumpuje krev v žilách

08.07.2022 12:10 Výstaviště Praha a Křižíkova fontána uvítají 17.7. 2022 domácí uskupení se zahraničním přesahem…

Související:

Právě se děje

reklama