Voxel vyměnil kytaru za mandolínu. Natočil třetí album, s novou kapelou vyráží na turné

Zpěvák Voxel vyměnil kytaru za mandolínu, odložil looper a sestavil kapelu Voxel & Spol., se kterou natočil svoje třetí album. Začal si rovněž sám psát texty. Vzhledem k tomu všemu se deska jmenuje Nanovo, řekl Voxel, vlastním jménem Václav Lebeda.

Přidejte svůj názor

Voxel (foto: Tomáš Třeštík)
doporučujeme

Voxel desku a zároveň i svoji kapelu pokřtil 13. listopadu ve vyprodaném pražském Paláci Akropolis. Kmotry novinky se stali Jakub Ryba z kapely Rybičky 48 a písničkáři Pokáč a Michal Horák.

zdroj: YouTube

"Pět až šest let jsem až na výjimky hrál sám a už mě přestalo napadat cokoliv, čím bych koncert oživil. Cítím, že je tady prostor pro akustickou energickou kapelu," uvedl Voxel. "Najednou je na pódiu čtyřikrát více energie a asi stokrát více nápadů než kdy předtím," dodal.

Přerod Voxela ze sólového písničkáře s looperem u nohou a kytarou v ruce ve frontmana kapely s mandolínou nebyl úplně snadný. "Mandolína má osm strun, jiné polohy než kytara a ladění podle houslí. Takže jsem se začal učit něco úplně nového," řekl sedmadvacetiletý hudebník.

S novou kapelou vyrazil Voxel na turné, které zakončí 6. prosince v Jaroměři. Pokračovat bude i jeho spolupráce s Čechomorem, se kterým natočil píseň Kámen a kříž a odehrál několik koncertů.

Debutové album All Boom! vydal Voxel před pěti lety. Během prvních dvou let sólové kariéry se od původního elektropopu posunul spíše ke kytarovému písničkářství a jeho druhé album vyšlo v září 2015 pod názvem Motýlí efekt.

Voxel si získal mnoho příznivců, kritici ale jeho tvorbu hodnotí spíš negativně. Svou pozitivní hudbou určenou širokému publiku si vysloužil označení "Láďa Hruška českého popu" případně "Jiří Babica českého folku".

"Vnímám, že mě lidé mohou občas brát jako takového popového šumaře. Ale mě baví, že mohu takhle balancovat mezi popem a zahrát si i na undergroundovém festivalu Trutnoff. Moje písničky jsou přístupné poměrně širokému spektru lidí. A to jsou Láďa Hruška a Jirka Babica taky," reagoval tehdy Voxel.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žebříček videí YouTube ovládli čeští interpreti, kraluje Karel Gott

05.12.2019 11:20 Šest z deseti nejúspěšnějších hudebních videí roku 2019 na lokální verzi serveru YouTube je z české…

Miro Žbirka rozparádil O2 arenu. Jako bubeník se předvedl fotbalista Petr…

04.12.2019 07:21 Na koncertu v zaplněné pražské O2 areně v úterý Miro Žbirka s mnoha hosty oslavil 40 let na scéně.…

Rána pro fanoušky, Madonna zrušila koncerty. Co se stalo?

29.11.2019 08:20 Jedenašedesátiletá královna popu Madonna zrušila tři koncerty v rámci turné Madame X kvůli…

Maďarsko bude bojkotovat Eurovizi 2020, soutěž je prý moc homosexuální

28.11.2019 14:35 Maďarsko se nezúčastní příštího ročníku mezinárodní písňové soutěže Eurovize. Oficiálně žádné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama