Zemřel Radim Pařízek, bubeník legendární kapely Citron

Ve věku 67 let zemřel bubeník legendární kapely Citron a podnikatel v oblasti médií Radim Pařízek. Kapela to oznámila na facebookovém profilu. Hudebník nedávno podstoupil blíže nespecifikovanou operaci, po které se objevily komplikace.

Radim Pařízek (vlevo) se členy kapely Citron.
doporučujeme

"S těžkým srdcem a slzami v očích jsme dnes přijali zprávu, že Radim Pařízek zemřel," uvedli členové kapely na sociální síti. Bubeník dle jejich informací v úterý večer podlehl komplikací souvisejícím s nedávnou operací. "Upřímnou soustrast rodině a všem jeho blízkým. Radime, za celý CITRON ti děkujeme! Navždy budeš s námi," vzkázali jeho spoluhráči.

Pařízek se stal členem Citronu v roce 1979. Kapela s ním v sestavě získala v roce 1987 prvenství v anketě Zlatý slavík, prodala více než milion desek a koncertovala nejen v Česku, ale i po Evropě a ve Spojených státech. 

Úspěchu dosáhl po sametové revoluci také jako podnikatel, když v roce 1998 založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Kromě toho byl držitelem titulu RNDr. z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Závodně se také věnoval jachtingu.

"Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál," dodali členové Citronu prostřednictvím facebooku. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Festival Rock for People letos kvůli epidemii opět nebude

12.04.2021 11:59 Festival Rock for People, který se měl v červnu konat na letišti v Hradci Králové, se kvůli…

Festival Colours of Ostrava nebude ani letos

31.03.2021 11:45 Festival Colours of Ostrava nebude ani letos. Pořadatelé dnes oznámili, že ročník přesouvají na…

Zemřela slavná šansonová zpěvačka Hana Hegerová

23.03.2021 22:01 Aktualizováno Ve věku 89 let zemřela legendární zpěvačka Hana Hegerová, právem považovaná za první dámu českého…

V 77 letech zemřel dirigent James Levine, nechvalně proslul údajným…

17.03.2021 21:17 Ve věku 77 let zemřel jeden z nejvýznamnějších světových dirigentů James Levine. S odvoláním na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama