Zemřela zpěvačka Eva Pilarová (†80)

Ve věku 80 let zemřela legendární zpěvačka Eva Pilarová. Informaci o jejím úmrtí přinesl dnes ráno web deníku Blesk. Několikanásobnou Zlatou slavici trápilo zdraví posledních několik měsíců.

Eva Pilarová oslavila loni v říjnu 55 let na scéně, kde jí mimo jiné hostovali i Wohnouti. Nyní se karta otáčí, a Eva hostuje Wohnoutům
doporučujeme

Evu Pilarovou trápily vážné zdravotní potíže od loňské operace ledvin. Lékaři ji před časem nechali přesunout z nemocnice na pražském Karlově náměstí do Domova svatého Karla Boromejského v pražských Řepích, kde se o ni staraly řádové sestry.

Pilarová se narodila 8. srpna 1939 v Brně jako Eva Bojanovská. Zpívala už od dětství, koncem 50. let začala na brněnské JAMU studovat operní zpěv, v roce 1960 ale školu opustila a nastoupila do pražského divadla Semafor. Během následujících let třikrát zvítězila v anketě Zlatý slavík.

Eva Pilarová - Rozhoupej zvony nad námi (2:47) | zdroj: YouTube


Jejím prvním manželem byl v letech 1960–1964 hudebník Milan Pilar, jehož příjmení nosila až do smrti. Společně s ním měla syna Milana. Od roku 1984 je jejím manželem tanečník Jan Kolomazník, který ji do poslední chvíle navštěvoval. 

Kolomazník ještě před pár dny promluvil o tom, jak se jí daří. „Má větší chuť k jídlu, u boromejek naštěstí dobře vaří, na milovanou vepřovou panenku na minutku si ale bude muset ještě počkat,“ prozradil Kolomazník, který už by legendární zpěvačku měl zase rád doma.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakouská nadace získala další tři Mozartovy dopisy, jeden napsal z Prahy v…

07.10.2020 07:43 Za několik stovek tisíc eur (několik milionů korun) získala salcburská nadace Mozarteum tři dopisy…

Zemřel zpěvák Johnny Nash (†80), proslavil se hitem v rytmu reggae

07.10.2020 07:29 Americký zpěvák Johnny Nash, kterého v 70. letech proslavil hit I Can See Clearly Now, zemřel ve…

Pandemie likviduje kluby či divadla. Kulturní instituce po celém světě se…

29.09.2020 10:04 Tisíce klubů, divadel a dalších kulturních center po celém světě se ve středu ve 20:00 rozsvítí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama