První březnový víkend ovládne knižní veletrh

Ostrava – Šestý ročník Ostravského knižního veletrhu, který se uskuteční ve dnech 4. až 6. března na Výstavišti Černá louka, opět představí novinky a zajímavosti knižní nabídky z celé České republiky. Prezentovat se zde navíc bude i řada zajímavých autorů z Ostravy nebo známých tváří z pořadů České televize.

Přidejte svůj názor

Z Ostravského knižního veletrhu
doporučujeme

Letošní ročník veletrhu opět nabídne bohatý kulturní doprovodný program v podobě autogramiád, autorského čtení, besed a setkání s autory či představení literárních novinek. Popularitu veletrhu mezi návštěvníky zvyšuje i skutečnost, že jej každoročně poctí svou účastí i několik zajímavých hostů. Mezi těmi bude například Eva Tvrdá, Arnošt Vašíček, Miroslav Sehnal, Břetislav Uhlář, Lydie Romanská, Martin Jiroušek, Petra Braunová, Bohumil Vurm, Zuzana Foffová nebo Tomáš Hořava.

Program však nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky. Děti se mohou těšit na kreativní dílnu Šotek a atlas zvířat, autorské čtení a soutěž o knihy nebo si mohou zasoutěžit v oblíbené hře Bludišťáci. Jedním z doprovodných programů veletrhu bude i koncert Básníkům české země - Jarek Nohavica zpívá a přednáší své oblíbené básníky v sobotu 5. března v 19 hodin v klubu Heligonka. Jarek Nohavica je pravidelným návštěvníkem Ostravského knižního veletrhu a koncert velkoryse věnuje jeho vystavovatelům a návštěvníkům. Vystavovatelé získají vstupenky zdarma. Návštěvníci si je mohou koupit v první den veletrhu od 12 hodin u stánku nakladatelství Hejkal. Nárok na vstupenku budou mít návštěvníci, kteří si u kteréhokoli veletržního stánku koupí alespoň jednu knihu.

Na čtenáře Knihovny města Ostravy a Moravskoslezské vědecké knihovny bude navíc po předložení čtenářského průkazu čekat zlevněné vstupné. Za cenu jednoho vstupného si navíc návštěvníci mohou prohlédnout i výstavu cestovního ruchu Dovolená a Region, Lázeňství a od soboty také výstavu Svatba. Více informací lze nalézt na www.cerna-louka.cz.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Jak odemknout potenciál dítěte? Recept na úspěch předá uznávaný…

23.10.2019 11:20 RECENZE - Příruček, jak vychovávat své děti, je na knižním trhu nespočet. Mnoho z nich se spoléhá…

Zemřel Harold Bloom, gigant literární vědy. Vášnivě obhajoval Kafku či…

15.10.2019 10:18 Ve věku 89 let zemřel americký literární vědec Harold Bloom, označovaný za jednoho z nejvlivnějších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama