Nová audiokniha Petra Rajcherta je na světě, pokřtily jí herečky Simona Stašová, Kateřina Macháčková a Barbora Srncová

Praha - Herec a moderátor Petr Rajchert, se svým románem Ruku na srdce, náhody neexistují slaví obrovský úspěch, proto se nyní rozhodl, převést ho do audiopodoby. Sám audioknihu namluvil a kmotrami se staly herečky Simona Stašová, Kateřina Macháčková a Barbora Srncová.

Petr Rajchert a kmotry jeho nové audioknihy Barbora Srncová, Simona Stašová a Kateřina Macháčková

Petr Rajchert byl jedním ze zakládajích členů kapely Chinaski, stále se věnuje herectví, ale převážně vystupuje jako moderátor. Působí v Dobrém ránu ČT, natáčí cestopisný pořad Bedekr a jako moderátor funguje také v Českém rozhlase.

Romám Ruku na srdce, náhody neexistují je svěží romanticko-dobrodružný thriller, ve kterém vás reklamním kreativec Tomáš provede řadou vyhrocených situací a vše vsadí na jednu kartu. Autor je poutavý vypravěč a ve své generační výpovědi přináší neotřelé postřehy, které vnášejí do života inspiraci předvším těm, kteří se nehodlají smířit se životními stereotypy a touží po dobrosružství.

Kniha se dočkala dvou dotisků, které byly okamžitě vyprodány a proto se Petr Rajchert rozhodl převést ji do mluveného slova a dodává: „Mám to takové pestré a času příliš nemám, o to více jsem rád, že se mi podařilo napsat knihu a pak ji i namluvit. Moc si přeju, aby se posluchačům líbila a třeba mi i dali najevo zpětnou vazbu." A na otázku, zda ve spisovatelské práci bude pokračovat, odpověděl: „Když bude čas, tak moc rád. I témata už nějaká v hlavě mám. Uvidíme!"

Kmotrami knihy se staly české herečky Simona Stašová, Kateřina Macháčková a Barbora Srncová, které mají k Petru Rajchertovi velmi blízko. „Jsem nesmírně rád a šťastný, že kmotrami mé audioknihy jsou právě tyto tři dámy, ke kterým mám srdečný vztah a ony ke mně snad taky. Simona Stašová je nejen skvělá herečka, ale i výborná kamarádka a žena, které si nesmírně vážím. Protože se jí má tištěná kniha velmi líbila, oslovil jsem jí, zda by nepokřtila audioknihu a ona přijala. Katka Macháčková mi hrála v seriálu Život na zámku maminku a od té doby máme k sobě takový krásný vztah a také si vážím toho, že přišla. A třetí kmotra je moje milovaná žena, Barunka, která byla zároveň mou první čtenářkou a posluchačkou v tomto směru," prozradil Petr Rajchert.

A co o Petrově počinu říkají samotné kmotry?

Simona Stašová: „Petr je úžasný člověk a neuvěřitelný v tom, co dělá, čeho dosáhl a mě ta jeho kniha tak nadchla, že jsem jí v rámci dovolené přečetla skoro jedním dechem. A proto jsem s radostí přijala pozvání, abych se stala kmotrou audiovize. Pro mě osobně je poslouchání audioknih jistá forma relaxace, a když třeba jedu ze zájezdu, už nemám sílu číst, ale dám si sluchátka a v mobilu nebo na mp3 si je pouštím. A uhle si poslechnu co nejdříve."

Kateřina Macháčková: „Moc přeju Petrovi, aby se mu dařilo jako doposud a ani jsem netušila, jaký potenciál je v něm skrytý. Teď je to 18 let, co jsme točili Život na zámku a od té doby mám k němu takový mateřsko-přátelský vztah. Potěšilo mne, když mne oslovil, zda bych se stala taky kmotrou jeho románu."

Barbora Srncová: „Petr je člověk, kterého miluji, ve všem podporuji a jsem na něj opravdu hrdá. Jsem moc ráda, že se mu tohle podařilo, a že u křtu audioknihy, který je vlastně vztahovým tématem, mohu být."

Zeman podepsal omezení telemarketingu, objíždění cyklistů i vyloučení…

27.09.2021 12:55 Motoristé budou muset od příštího roku objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za…

Volby v Německu vyhrála SPD, rozdíl oproti CDU/CSU je ale minimální

27.09.2021 21:17 Německé parlamentní volby vyhráli sociální demokraté (SPD) vedení kancléřským kandidátem Olafem…

Němci chtějí koalici SPD, Zelených a FDP, tvrdí Scholz. Chce ji do Vánoc

27.09.2021 21:41 Němci se v nedělních parlamentních volbách jasně vyslovili pro vládu sociální demokracie (SPD),…

Vláda schválila i přes nesouhlas ČSSD návrh rozpočtu. Platy porostou méně

27.09.2021 17:08 Vláda dnes schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Na…

Milion chvilek dnes v noci vylepil v desítkách měst exekuční pásky proti…

27.09.2021 21:08 Spolek Milion chvilek dnes ráno připravil v desítkách měst po celé ČR happening s názvem "Zabaveno…

Související:

Právě se děje

reklama