Velký knižní čtvrtek slaví desáté výročí. Oslavte ho se slavnými autory

Praha - Letošní podzim opět čtenářům nabídne oblíbenou akci Velký knižní čtvrtek. Začne 13. října a jako každý rok představí patnáct novinek napříč žánry, tedy výběr toho nejzajímavějšího z předvánočního knižního trhu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Velký knižní čtvrtek si příznivci knih pravidelně nenechávají ujít. O velké popularitě svědčí i fakt, že se 13. října bude konat již desátý ročník. Z původní myšlenky, podpořit prodej knih, propojit knihkupce a nakladatele a nalákat čtenáře do knihkupectví, se postupem času stala populární akce.

„Na začátku jsme si nebyli jisti, jak to všechno dopadne, ale dnes jsme rádi, že díky všem zúčastněným žije Velký knižní čtvrtek svým „pravidelným knižním" životem. Původní nápad se osvědčil a my se při každém pokračování snažíme do našeho výběru zařazovat knížky, ze kterých budou mít čtenáři doopravdy radost," komentuje zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

Před třemi lety byly na akci zařazeny do nabídky e-knihy a vloni se přidaly i audioknihy v podobě Velkého audioknižního čtvrtku. Akce jsou pravidelně doprovázeny setkáním čtenářů s autory, autogramiády a dalšími aktivitami nejen v Praze, ale i v jednotlivých regionech.

„Snažíme se Knižní čtvrtek neustále vylepšovat, protože uplynulých deset pokračování nás zavazuje držet vytýčenou cestu a kvalitu. A tak bych rád pozval čtenáře na ten podzimní desátý, aby ho oslavili s námi. Věřím, že bude stát za to," doplňuje ještě Fuchs.

Letošní jubilejní desáté pokračování opět nabízí knihy napříč žánry jak se stalo dobrým zvykem, pamatuje na velké i malé čtenáře. A kdo se ve vybrané patnáctce knih objevil?

Evžen Boček
Aristokratka na koni (Druhé město)

Jiří Padevět
Krvavé léto. Poválečné násilí v českých zemích (Academia)

Jiří Hájíček
Dešťová hůl (Host)

Václav Cílek
Co se děje se světem (Dokořán)

Zbigniew Czendlik, Markéta Zahradníková
Postel, hospoda, kostel (Argo)

Lucie Fialová

The Tap Tap Řiditel autobusu (Paseka)

Václav Havel a kol.
Zápisky obviněného. Diář Václava Havla 1977 (Knihovna Václava Havla)

Holly Smale
Geek Girl (Argo)

Simon Tolkien
Rozkazy z Berlína (Kniha Zlín)

Radek Adamec
Pohádky o nezbedných mašinkách (Colibris)

M. R. Carey
Všemi dary obdarovaná (Host)

Maggie Ritchieová
Pařížský polibek (Metafora)

Petr Stančík
Andělí vejce (Druhé město)

Eleonor Cattonová
Nebeská tělesa (Argo)

Michel Faber
Kniha zvláštních nových

I letos se mohou čtenáři těšit na setkání s autory, která proběhnou 13. října v Městské knihovně v Praze a 20. října v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama