Markéta Hrubešová pokřtila svoji knihu rajčatovým džusem

Praha – Markéta Hrubešová není pouze herečka, ale také vášnivá kuchařka a autorka knih o vaření a jídle. Nyní vydává novou knihu, která je věnovaná nejmladším členům rodiny. Odkud se vzaly plodiny, se kterými se běžně setkáváme na talíři? Na otázky dětem odpoví Pan Brambora a jeho kamarádi.

Přidejte svůj názor

Křest nové knihy Markéty Hrubešové (foto: MF, a.s. a La Casa Argentina)
doporučujeme

Herečka Markéta Hrubešová je vášnivou kuchařkou, pravidelně se objevuje v nejrůznějších kuchařských show a festivalech. Je ale také autorkou knih o jídle a vaření. Její nejnovější kniha Pan Brambora a jeho kamarádi je určena nejmladším členům rodiny, kterým vysvětlí, kde se vzaly plodiny, s nimiž se běžně setkáváme na talíři.

img-responsive

Křest nové knihy Markéty Hrubešové (foto: MF, a.s. a La Casa Argentina) | foto: Orca

Vydejte se na knižní plavbu s kulaťoučkým panem Bramborou a jeho kumpány – panem Rajčetem, Rošťandou Slunečnicí, paní Kukuřicí a nerozlučnou dvojkou, slečnou Vanilkou a Bobem Kakaovým. Dozvíte se, odkud všechny tyto plodiny pocházejí, a navíc můžete vyzkoušet jednoduché recepty, které zvládnou i děti.

img-responsive

Křest nové knihy Markéty Hrubešové (foto: MF, a.s. a La Casa Argentina) | foto: Orca

„Pan Brambora je milým příběhem o tom, kterak plodiny z Nového Světa doputovaly do toho Starého. Všichni protagonisté vyprávějí své příběhy, které jsou založeny na skutečných událostech. V knize najdete také jednoduché recepty, aby si děti mohly něco dobrého uvařit spolu se svými rodiči a také si u toho hezky popovídat,“ představuje Markéta svou poslední knížku.

img-responsive

Křest nové knihy Markéty Hrubešové (foto: MF, a.s. a La Casa Argentina) | foto: Orca

Křest knihy probíhal v pražské restauraci La Casa Argentina, kam dorazila řada známých osobností. Knihu přišla pokřtít například Lenka Filipová, Marta Jandová nebo Jana Krausová. Pány zastupovali Aleš Háma s Romanem Vojtek a dorazili také uznávaní šéfkuchaři Jan Kvasnička, Mirek Kalina a Jan Punčochář. Křest probíhal velmi netradičně – křtilo se bramborovými lupínky, rajčatovým džusem, slunečnicovými semínky, kukuřicí, vanilkovým cukrem a kakaovým práškem.

Příběh Pana Brambory Hrubešová vyprávěla na dobrou noc své dceři Christel Lilly. „Původně jsem ho jako knihu vůbec neplánovala. Byl to vlastně jeden z prvních příběhů, které jsem dceři vždy vyprávěla před usnutím. Hodně si doma povídáme a taky hodně vaříme a postavička Pana Brambory se úplně nabízela, aby vstoupila do nějakého příběhu. V té úplně první verzi měla za kamaráda jen Pana Rajčete, se kterým plánovali přeplout oceán,“ vysvětluje Markéta.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama