Velký knižní čtvrtek je tady. Jaké novinky nás čekají letos?

Praha - Ve čtvrtek 19. října zamíří na pulty českých knihkupectví v rámci akce zvané Velký knižní čtvrtek šestnáct nových knih! Už teď víme, že to bude to nejlepší, co podzimní knižní sezona přichystala. Mezi šestnáctkou knih, na které se můžeme těšit, najdeme knihy zahraniční i tuzemské, pohádky i detektivky a došlo i na jeden knižní rozhovor.

Přidejte svůj názor

Velký knižní čtvrtek ( foto: Lenka Dvořáková)
doporučujeme

Velký knižní čtvrtek pořádá už od roku 2011 nakladatelství Kosmas. Díky této akci se i široká veřejnost dozví o novinkách v tuzemské, ale i světové literatuře. Nejde ovšem jenom o uvedení knih na trh, s touto speciální akcí jsou spojené i autogramiády a autorská čtení. Na tu letošní největší, v Městské knihovně v Praze, přijaly pozvání přední osobnosti české kultury: Michal Viewegh Helena Třeštíková, Pavel Kosatík, Tomáš Šebek, Martina Formanová, Josef Karika, Milan Ohnisko, David Koller, Andrea Sedláčková, Petra Soukupová, Markéta Zahradníková, Martin Sodomka, Alice Flemrová a vzácný host - britský spisovatel Gavin Extence. Pořadem provází redaktor ČT Petr Vizina. Autorské čtení začíná v 17h. Autorské čtení se koná i v Brně, 26. 10. 2017, v knihovně Jiřího Mahena.

Představujeme vám všech šestnáct titulů:

Dionne Karen: Dcera krále močálů

Dcera krále močálů je okouzlujícím napínavým psychologickým thrillerem, příběhem ženy, která musí riskovat vše, aby pronásledovala nebezpečného muže, který jí ničil minulost a nyní hrozí, že ukradne i její budoucnost. Tím mužem je naneštěstí její otec…

Petra Soukupová: Kdo zabil Snížka?

Když si Martina přála psa, netušila, že se Snížkem budou samé potíže. Z malého bílého štěněte vyrostl pes, kterého skoro nikdo ve vesnici nemá rád. Dokonce i její máma se ho bojí. A tak když Martina jednoho dne najde Snížka mrtvého, hned ji napadne, že nezemřel náhodou. Opravdu Snížka někdo zabil?

John Boyne: Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa

Manželé Brocketovi jsou úplně obyčejný, spořádaný pár a jsou na to náležitě pyšní -– nad vším zvláštním či odlišným ohrnují nos. Jenže pak se jim narodí Barnaby, a hned jak přijde na svět, je nabíledni, že on obyčejný rozhodně nebude. K hrůze rodičů se chlapec vzpírá gravitačnímu zákonu… a létá

Michal Viewegh: Nové pohádky pro unavené rodiče

Volné pokračování knížky Krátké pohádky pro unavené rodiče, která vyšla již před deseti lety. Za tu dobu se pochopitelně pár věcí změnilo: Sáře nejsou čtyři, ale čtrnáct, a Báře neméně kritických dvanáct.

Volker Kutcher: Mokrá ryba

Berlín roku 1929. Město, které je v rauši. Kokain, ilegální noční kluby, politické pouliční bitvy – zkrátka život na hraně i za ní. Pojďme nahlédnout.

Tomáš Šebek: Africká zima

„Tak mám tu malárii, nebo nemám?“
Toto je autentická zpověď z Jižního Súdánu, nejmladšího státu světa, jehož území už celá desetiletí sužují ozbrojené konflikty. Na začátku roku 2017, kdy zemi navíc zasáhla vlna kritického nedostatku potravin, se do míst, kde se až příliš daří infekčním a tropickým nemocem, vydal na misi Lékařů bez hranic chirurg Tomáš Šebek.

Martina Formanová: Povídky na tělo

Soubor kratších povídek, které spojuje společné téma – partnerské a intimní vztahy v nejrozmanitějších podobách. S pochopením a humorným nadhledem líčí mnohdy bizarní situace a trapasy, v nichž se ocitáme v důsledku konfrontace našich snů, cílů a záměrů s realitou.

Andrea Sedláčková: Každý něco tají

Příběh z prostředí filmových herců a jejich všedních i svátečních dní nabízí nejen poutavé a napínavé čtení, ale klade také otázky, v jaké společnosti žijeme a jaké etické mantinely jsme schopni svému jednání klást.

Martin Sodomka: Jak postavit železnici

Až někdy pojedete vlakem, zkuste si představit krajinu před vznikem železnice. Všechny ty mosty, tunely a nádraží totiž působí dojmem, jako by tu byly odjakživa.

Jozef Karika: Trhlina

Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize.

Gavin Extence: Potíže s empatií

Ve světě vysokých financí a dravých obchodů, ve kterém se Gabriel Vaughn vyšplhal téměř na samý vrchol, platí jediné: právo silnějšího.

Ben Aaronovitch: Záludné léto

Když se ve vesnici Rushpool v západní Anglii začnou pohřešovat dvě jedenáctileté dívky, konstábl Peter Grant musí vytáhnout pomyslné paty z Londýna, aby zjistil, zda se na jejich zmizení nepodílelo něco nadpřirozeného.

Markéta Zahradníková: Kryštofovy nebetyčné maléry

Anděl Kryštof je strážce učedník druhé třídy. Jednou z něj vyroste anděl strážný, jenže v tom je právě ta potíž. Neví se, kdy to „jednou“ bude. Podle Kryštofa nejlíp hned.

Elena Ferrante: Geniální přítelkyně 3 Příběh těch, co odcházejí a těch, kteří zůstanou

Po zlatých šedesátých letech přišla jako drsné procitnutí ze snu „olověná“ léta sedmdesátá, kdy se v Itálii přihlásí o slovo pravicový i levicový extremismus. Tato doba se podepisuje i na osudech Eleny a Lily, nyní už dospělých žen.

Milan Ohnisko: Who The Fuck Is David Koller?

Unikátní knižní rozhovor básníka Milana Ohniska se slavným českým rockerem Davidem Kollerem - zpěvákem, bubeníkem, jedním z lídrů kapely Lucie, ale taky neúnavným bojovníkem proti komunistům a zkorumpovaným politikům. Striktně nebulvární, přesto však velmi otevřené vhledy do Kollerova hudebního i osobního života jsou doplněny bohatým vizuálním materiálem, včetně řady dosud nepublikovaných fotografií.

Pavel Kosatík: Sběrná kniha

Pohled na dílo a život Heleny Třeštíkové od jejího dětství do současnosti. Režisérka vypráví o rodině i o zrodu nejslavnějších filmů.

Jak již bylo uvedeno výše v rámci této akce probíhají také autorská čtení, autogramiády. Nyní předkládáme podrobný program:

Městská knihovna, Mariánské náměstí 1, Praha

19. 10. 2017

Pozvání přijaly přední osobnosti české kultury: Michal Viewegh Helena Třeštíková, Pavel Kosatík,Tomáš Šebek, Martina Formanová, Josef Karika, Milan Ohnisko, David Koller, Andrea Sedláčková, Petra Soukupová, Markéta Zahradníková, Martin Sodomka, Alice Flemrová a vzácný host - britský spisovatel Gavin Extence.

Jejich knihy si můžete zakoupit na místě se slevou 20 % a hned si je nechat podepsat. Pořadem provází redaktor ČT Petr Vizina.

Začínáme v 17 hodin, vstup zdarma.

Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno

26. 10. 2017

Pozvání přijaly přední osobnosti české kultury: Pavel Kosatík,Tomáš Šebek, Martina Formanová, Andrea Sedláčková, Markéta Zahradníková, Martin Sodomka a ilustrátor Petr Modlitba.

Jejich knihy si můžete zakoupit na místě se slevou 20 % a hned si je nechat podepsat. Pořadem provází redaktor ČT Petr Vizina.

Začínáme v 17 hodin, vstup zdarma.

Neváhejte a tento velkolepý svátek knih přijďte spolu s námi navštívit!

Přesto pokud si necháte tuto jedinečnou záležitost uniknout, v příštích dnech vám přineseme podrobnou reportáž.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Každá nešťastná rodina je nešťastná svým způsobem. Ať už jde o…

16.04.2019 16:50 RECENZE – Román Zůstaň se mnou je čtivý příběh o zoufalé snaze ochránit před zármutek sebe i ty,…

Stovky vzácných knih byly vráceny do Německa, zmizely na konci války

12.04.2019 09:23 Stovky vzácných knih a dokumentů, které na konci druhé světové války z německé knihovny odvezli…

RECENZE: Kniha Bohemian Rhapsody se vydává cestou oscarového filmu. Obraz…

04.04.2019 15:50 RECENZE – Stěží bychom za minulý rok nalezli film, jenž by se dočkal takové pozornosti jako…

OBRAZEM: Moravské zemské muzeum připomína Milana Kunderu z jiného úhlu…

03.04.2019 16:45 Brno - Letošní devadesáté narozeniny brněnského rodáka Milana Kundery si Moravské zemské muzeum …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama