Svět knihy 2018: Největší česká knižní událost roku se letos zaměří na komiksy

Praha – Tento rok si organizátoři vzali za cíl vyvrátit stereotyp, že komiksy nejsou umění. Proto pro publikum připravili program věnující se komiksům v nejrůznějších podobách od mainstreamu až po jeho artové formy. Akce proběhne ve dnech od 10. do 13. května. Loňskou akci navštívilo přes čtyřicet tisíc lidí, letošní číslo s ohledem na jeho bohatý program by nemělo být menší.

Přidejte svůj názor

Festival Svět knihy

„Připravujeme komiksovou zónu s prodejní přehlídkou desítek domácích i zahraničních tvůrců,“ vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer. Druhým tématem letošní akce je převratné 20. Století, a to především pro Československo. „V letošním roce si připomínáme sto let od vzniku republiky a také výročí takzvaných osmičkových roků, které významně ovlivnily naši historii. V rámci Světa knihy Praha jsme se rozhodli dané téma rozšířit a pokusit se o celkovou reflexi dvacátého století, které bylo převratným pro celý svět,“ doplnil ředitel. 

Každoročně se Svět knih zaměřuje i na jeden vybraný stát, kterým v letošním ročníku bude Izrael.Pro zájemce se chystají besedy ke konkrétním tématům a speciální hosté, například David Grossman (aktuální laureát Man Bookerovy ceny),  Avraham B. Jenošuu či Dror Mišani.

Část festivalového programu zůstává v prostorech Lapidária Národního muzea, kde se uskuteční především debaty k tématu 20. století. Pavilon menších specializovaných nakladatelství, jichž se představí celkem dvanáct, se opět představí před Průmyslovým palácem. Venkovní plochu také obsadí nový pavilon Rosteme s knihou, ve kterém budou probíhat pořady určené především školám, mládeži a rodičům s dětmi. 

Součástí bude i literární festival, jehož členové přijedou ze šestadvaceti zemí. „V Praze se představí desítky zahraničních autorů, návštěvníci mají opravdu z čeho vybírat,“ upozorňuje dramaturg programu Guillaume Basset.

Bohatý program je dělen do tematických bloků, cen, soutěží a profesního fóra. Celkový počet vystavovatelů na samotném veletrhu je přes čtyři sta, na literárním festivalu je tento počet o dvě stě účinkujících větší. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Město jako firma aneb když nadnárodní společnost vymění dějiny za…

16.10.2018 14:10 RECENZE – Co se stane, když obyvatelé města schválí návrh zprivatizovat centrum výměnou za levnější…

RECENZE: Kniha Básníci světla odbourává nepochopení Evropanů vůči čínskému…

04.10.2018 17:40 RECENZE – Sbírka esejů Básníci světla: výbor o čínském umění je poslední knihou významného českého…

Krakonoš dobyl celý svět? Stal se Tolkienovi inspirací pro postavu…

04.10.2018 09:30 Mytická postava českých, německých a polských pověstí známá jako Krakonoš, Rübezahl či Liczyrzepa…

Rowlingová prozradila jedno z největších tajemství Harryho Pottera. Tajila…

01.10.2018 12:10 Patříte mezi fanoušky série o čarodějnickém učni a myslíte si, že máte ve všech postavách i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama