Svět knihy 2018: Největší česká knižní událost roku se letos zaměří na komiksy

Praha – Tento rok si organizátoři vzali za cíl vyvrátit stereotyp, že komiksy nejsou umění. Proto pro publikum připravili program věnující se komiksům v nejrůznějších podobách od mainstreamu až po jeho artové formy. Akce proběhne ve dnech od 10. do 13. května. Loňskou akci navštívilo přes čtyřicet tisíc lidí, letošní číslo s ohledem na jeho bohatý program by nemělo být menší.

Přidejte svůj názor

Festival Svět knihy
doporučujeme

„Připravujeme komiksovou zónu s prodejní přehlídkou desítek domácích i zahraničních tvůrců,“ vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer. Druhým tématem letošní akce je převratné 20. Století, a to především pro Československo. „V letošním roce si připomínáme sto let od vzniku republiky a také výročí takzvaných osmičkových roků, které významně ovlivnily naši historii. V rámci Světa knihy Praha jsme se rozhodli dané téma rozšířit a pokusit se o celkovou reflexi dvacátého století, které bylo převratným pro celý svět,“ doplnil ředitel. 

Každoročně se Svět knih zaměřuje i na jeden vybraný stát, kterým v letošním ročníku bude Izrael.Pro zájemce se chystají besedy ke konkrétním tématům a speciální hosté, například David Grossman (aktuální laureát Man Bookerovy ceny),  Avraham B. Jenošuu či Dror Mišani.

Část festivalového programu zůstává v prostorech Lapidária Národního muzea, kde se uskuteční především debaty k tématu 20. století. Pavilon menších specializovaných nakladatelství, jichž se představí celkem dvanáct, se opět představí před Průmyslovým palácem. Venkovní plochu také obsadí nový pavilon Rosteme s knihou, ve kterém budou probíhat pořady určené především školám, mládeži a rodičům s dětmi. 

Součástí bude i literární festival, jehož členové přijedou ze šestadvaceti zemí. „V Praze se představí desítky zahraničních autorů, návštěvníci mají opravdu z čeho vybírat,“ upozorňuje dramaturg programu Guillaume Basset.

Bohatý program je dělen do tematických bloků, cen, soutěží a profesního fóra. Celkový počet vystavovatelů na samotném veletrhu je přes čtyři sta, na literárním festivalu je tento počet o dvě stě účinkujících větší. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama